Kto chce s vlkmi žiť musí s nimi vyť

Kto chce s vlkmi žiť musí s nimi vyť

Doterajšie skúsenosti s poslancami v EP nám ukazujú čo nás bude čakať aj v budúcnosti. Kuffovci budú jednoznačne presadzovať kresťanské postoje a národné záujmy.

S blížiacim termínom volieb do Európskeho parlamentu začína sa stupňovať oslovovanie voličov rozhovormi a pochvalnými článkami na jednotlivých kandidátov. Je dobré, že sa voliči dozvedia o ich doterajšej činnosti a aktivitách, ktoré ukazujú čo doteraz dokázali. Zamyslime sa však do akých podmienok idú.

Európsky parlament mal 751 poslancov. Po brexite by sa mal jeho počet znížiť na 705.

V doterajšom parlamente naši poslanci patrili do nasledovných politických skupín:

 

V reklamných článkoch sa vytvára predstava, ako by jednotliví poslanci mohli v takom parlamentnom kolose niečo ovplyvniť. Pri moci sa doteraz striedali ľudovci so socialistami. V súčasnej dobe týmito stranami sa šíri strach, že na sile naberajú strany Európy národov, ktoré s konzervatívcami a reformistami by mohli zmeniť pomer síl v EP.

Ak na Slovensku chceme prispieť k zmene pomeru síl nesmieme voliť také politické strany, ktoré smerujú do skupín ľudovcov a socialistov. Ako sme to videli v uplynulom volebnom období naši poslanci hlasovali v súlade s postojmi európskych poslaneckých klubov a nie s tým čo ich strany tvrdili na Slovensku. Tak sme boli svedkami, že hoci ich strany doma tvrdili, že sú proti kvótam migrantov v EP hlasovali za. Jednoducho sa podriadili rozhodnutiam svojich európskych strán a nie svojim vedeniam na Slovensku. Pred nedávnom schválili 10miliad eur na podporu migrantov a čaká nás schvaľovanie bezkontaktných občianskych preukazov. Takýchto príkladov by sme mohli uviesť množstvo. Toto nás zrejme bude čakať aj v nastávajúcom volebnom období. Ešte horšie je však to, že niektoré strany sa priamo hlásia k podpore migrantov, gender ideológii a pod.

Takže nemôžeme sa dať zaviesť pozitívnymi postojmi terajších kandidátov, ktorí po zaradení do klubov ľudovcov a socialistov nebudú môcť pod ich tlakom zastávať ani kresťanské postoje a ani presadzovať naše národné záujmy. Dnes to vidíme na príklade Maďarov (Fides), ktorým sa vedenie ich poslaneckej skupiny vyhráža vylúčením a v prípade Poliakov obmedzovaním prístupu k eurofondom.

Kresťanská demokracia Život a prosperita bude v Európskom parlamente nekompromisne presadzovať kresťanské postoje a slovenské národné záujmy. My na rozdiel od mnohých iných nie sme viazaní ničím, iba svojim svedomím. V Európskom parlamente budeme spolupracovať s tými, ktorí budú mať rovnaké postoje.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo