Čo nám na sociálnych sieťach hovoria politici?

V posledných rokoch vďaka sociálnym sieťam, lebo sa zdá, že tie rozhodujú kto vyhrá, sa noví aj starí politici spustili z reťaze.

Sami to vidíte. Mnohí z nich neváhajú dennodenne masírovať ľudí svojimi nezmyslami, sú schopní počas jedniného dňa vypustiť desiatky skvostov: čo mali na obed, čo si obliekli, aký si kúpili vreckový nožík, ako pekne pokosili trávnik alebo ako krásne im inštalatér namontoval satelit. Nezaujíma ich, čo trápi ľudí vo vedlajšej ulici, ľudí ktorí ich veľkoryso platia. Nemajú totiž o tom ani poňatia. Ich hlavným cieľom je len sebaprezentácia, a to za každú cenu.

Nielen to. Ak sa im to hodí, tak ako argumenty používajú pochybné dokumenty ich navonok úhlavných nepriateľov: kde antiputinovci používajú zdroje blízke a podriadené ruskému prezidentovi. Antismeráci, ak sa im to hodí, používajú vyjadrovania premiéra Pellegriniho, ako tie správne a spravodlivé.

Len aby uspokojili svoje ego. Vidíte, ako sa vedia dokonale otočiť a podrážať ľudí, ktorí ich do politiky dostali, bez ktorých by boli pán Nikto (ono však praxi a medzi ľudmi takými aj ostávajú a ešte sú aj na posmech). Toto robia len preto, že ľudia, ktorí ich do týchto funkcii dotlačili neuspokojili ich výhradne súkromné požiadavky, nie, že by konkrétny funkcionár neplnil to čo sľúbil ovyvateľom - ich voličom. Prevrátiť kabát dokážu mnohokrát. Sme snáď jediná krajina v Európe a možno aj na svete, kde politici, len aby uspokojili svoj osobný záujem a svoje súkromné kšefty sú schopní preskakovať zo strany do strany, na troskách skrachovaných strán vznikajú nové, v podstate s tými istými ľudmi - s takmer rovnakým vedením. Presne podľa komunistického princípu rotácie kádrov. Ak ťa niekde vyhodia, zoberieme ťa inde. Platí to rovnako vo veľkej politike, ale aj v tej komunálnej. Bratislava je toho jasným prikladom, má 17 mestských častí a tu rotujú ľudia z jednej funkcie do druhej, porípade majú tých funkcii neraz aj desať.

Niet sa čo diviť, drvivá vaščina funkcií nielen vo veľkej, ale aj komunálnej potike je obsadená nielen ľudmi z komunistického prostredia a prostredia ŠTB, sú tu už ich deti a dokonca aj vnuci. Poviete si, títo ľudia za svojich predkov nemôžu. No samozrejme, že nemôžu, ale boli vychovávaní komunstickou a eštebáckou morálkou.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo