Odpáli Matovič aj Kotlebu?

Alebo aspoň seba?

Matovič je v realizácii odpaľovania svojich politických súputníkov famózny. Napadlo mi, čo keby svoj dar, či pozoruhodnú schopnosť, aplikoval najbližšie na Kotlebu. Alebo aspoň na seba.

Spomeňme si na pár najznámejších príkladov jeho vydareného odpaľovania:

Všeobecnú pozornosť vzbudil odpálením, ktoré môžeme nazvať Detektor. Ostatne v mojich spomienkach, vďaka ktorým sa stal pre mňa natrvalo nevoliteľným, či už on alebo jeho hnutie štyroch hviezd. Pre osvieženie pamäti. Morálne autority, sústredené okolo Vladimíra Palka, kandidujúce na jeho vlastnej kandidátke!, vtedy vyzval k tomu aby celému národu dokázali na polygrafe! svoju bezúhonnosť. Pričom nezaváhal citovať Písmo. Jediné čo mi z tejto akcie ostalo je pretrvávajúci pocit zhnusenia z takejto sebaexibície a neúcty k vlastným spolupracovníkom.

Druhé všeobecne známe vydarené odpálenie môžeme nazvať Nahrávka. Nádejného Gazdu pravice, Radoslava Procházku voviedol do situácie, z ktorej sa mu nepodarilo vykorčuľovať. Následne sme mali možnosť pozorovať zatiaľ najbrutálnejší a najsmutnejší voľný pád nádejného slovenského politika.

Odpaľovanie pre Matoviča sa mi javí už ako istý druh jeho pasie. A tak prišlo maličké osvieženie pre všetkých, ktorí by na to náhodou, či nedajbože, boli mohli zabudnúť v podobe, ktorú si môžeme nazvať Eštebák. Odpáleným sa stal právnik Peter Kresák, poslanec Mostu, nádejný kandidát na post ústavného sudcu. Pointou bolo Kresákové údajné donášanie štátnej bezpečnosti počas jeho študijného pobytu v USA a to eštebákom, ktorí boli v tom čase v Československu.

Osobne mi prišlo zle z jeho FB statusu po jeho, zatiaľ prvom z dvoch nevydarených pokusov, odpáliť Veroniku Remišovú na post prezidentky. Mala som z toho podobný pocit ako z filmu Mlčanie jahniat.

Nechala som sa vytočiť jeho pokusom o odpálenie pani Čaputovej manipulatívnou tlačovkou, podivuhodne interpretovaných prieskumov, v ktorej vyzýval už súčasnú prezidentku, aby sa vzdala v prospech pána Mistríka. Paradoxne sa osobne pred gestom pána Mistríka vzdať sa v prospech pani Čaputovej, nech bolo motivované akokoľvek, skláňam. Len tak na okraj dodám, že i keď si myslím, že pán Mistrík sa na post prezidenta nehodí, bola by som radšej keby ním bol on, a nie pani Čaputová.

Ponechávam analýzu doterajšieho Matovičovho odpaľovania na iných. Okrem toho, že cieľom môjho blogu je demonštrovať môj odpor k politike akú prevádzkuje pán Matovič, je aj apelom voči nemu, aby sa svoje neodškriepiteľné schopnosti pokúsil využiť v práci pre spoločné dobro a nechávam na ňom a na jeho voličoch či sa tak udeje v štýle kamikadze, ktoré osobne dúfam, že nastane v týchto voľbách do EP alebo ak mu Boh dopraje mohol by sa pokúsiť o odpálenie Kotlebu, čo by mohla byť priam štátnická úloha. Veď aj Mečiar je napriek všetkým svojím brutálnym prešľapom spoluzakladateľom novodobej Slovenskej republiky.

P.S. Až teraz mi prišiel na um aj pokus o odpálenie Braňa Škipeka, čoskoro uvidíme či úspešný.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo