Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. máj 2019

Príbeh lásky mojej mamy

Moja mama je Marta, otec Emmanuel a brat Eliáš. Majú symbolické mená, ktoré výrazne odzrkadľujú ich životy. Vieru, lásku, obetavosť, prezieravosť a spolupatričnosť.
Príbeh lásky mojej mamy

Príbeh lásky mojej  mamy Marty a Emmanuela siaha do 60. rokov minulého storočia. Otec mi vždy tvrdil, že pre svoju vyvolenú, životnú lásku, si musel prísť až na druhý kontinent. Moja drahá mama svoje srdce odovzdala tomuto odvážnemu mužovi. Odvtedy sa tento príbeh úprimnej lásky píše takmer 50 rokov. Otec aj vďaka nej žije na Slovensku už 57 rokov a teší sa zo svojej dcéry Caroline a syna Eliáša. 

Môj otec pochádza z Ghany, z konzervatívnej kresťanskej rodiny. Má dve sestry a dvoch bratov, on je tým prostredným súrodencom. Túžil byť lekárom, preto vycestoval do Európy. V roku 1964 ho prijali na Lekársku fakultu UK v Bratislave, kde v roku 1970 spromoval. Počas štúdia spoznal moju mamu, skromné a veľmi tiché dievča. Trvalo celých šesť rokov, kým mu v Modrom kostolíku v Bratislave povedala svoje áno. Ich život od toho momentu nebol ľahký. Moja bratislavská stará mama dlhé roky nebola schopná prijať svojho zaťa do rodiny, ale to ich lásku nerozdelilo, len posilnilo. Marta a Emmanuel sa utiahli do vlastného sveta a v úprimnej viere v Boha si šťastlivo spolu nažívajú, až kým ich smrť nerozdelí. Príbeh sa, vďakabohu, ešte neskončil. Otec sa teší zdraviu aj vo veku 79 rokov a moja mama mu je vrúcnou oporou.

Moja mama Marta je stelesnením hlbokej lásky a živej viery v Boha. Ochotnej slúžiť, poradiť, bez váhania s čímkoľvek pomôcť, podporiť a pochváliť. Marta je tá, ktorej celý život záleží na šťastí a pohodlí svojej rodiny. Toto je príbeh rodičov, ktorí mi vždy boli príkladom lásky, obetavosti, empatie a opory. Rodičov, ku ktorým vždy vzhliadam.

Eliáš je môj mladší brat. Je medzi nami silné súrodenecké puto. Vyštudoval medicínu a je úspešný chirurg. Jeho životnou misiou bolo vždy chrániť a pomáhať chorým, slabším a to aj obetavo robí.

Som Caroline a som súčasťou tejto úžasnej rodiny, na ktorú som hrdá. 

Ďakujem za príbeh lásky mojej mamy. Ďakujem, mami, že si mojou mamou!

Venované ku Dňu matiek!

Inzercia

Inzercia

Narodila som sa v roku 1971 v Bratislave. Vyštudovala som Ekonomickú Univerzitu, o pár rokov aj postgraduálne štúdium na Fakulte manažmentu v Bratislave.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Lepší a tí horší

Lepší a tí horší

Je pár dní od Veľkonočnej nedele a o to väčší je dôvod na úvahu o momentoch zlyhania kresťanov, o tých lepších a horších, ktorí dielo dokonali.