Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
04. máj 2019

Nestrieľajte na otca Kuffu, otec Kuffa nestrieľajte na nás

reflexia na diskusiu s otcom Kuffom na BHD 2019
Nestrieľajte na otca Kuffu, otec Kuffa nestrieľajte na nás

Diskusia s otcom Kuffom bolo jedným z podujatí, ktoré zaplnilo úplne hľadisko Malej scény. Na lístky sme poniektorí čakali aj pol hodinu v rade, výhodu to ale malo, že sme boli v prvom rade. Na otcovi Kuffovi bolo vidno isté napätie a možno aj obavy z toho, čo všetko môže čakať od takého množstva ľudí.  Keď predstavil svoje povolanie za kňaza a svoju misiu v Žakovciach,  dostal otázku, prečo podporil v prezidentských voľbách p. Harabina. Dostali sme vysvetlenie, že najlepšie slovne vyjadril to, o čo mu teraz  ide...o džender ideológiu. Na otázku, či sa dalo spoľahnúť na jeho úprimnosť, bola pohotová a  ľahko akceptovateľná odpoveď, že do srdca vidí iba Boh.  P. Čaputová so svojimi názormi predstavuje opačnú pozíciu. Keď sa moderátor snažil vysvetliť, že prezident v tej veci až tak veľa nezmôže,  a či predsa nie sú dôležitejšie veci, ktoré musíme sledovať ,  dostali sme vysvetlenie, že je lepšie byť okradnutým, ako zabitým. Dá sa tomu protirečiť?. ...Otázky publika sa snažili poukázať na problémy korupcie a zlodejstva. Áno,  s tým treba bojovať, ale jeden nemôže robiť všetko, ja držím túto tému a vy bojujte proti korupcii. Keď človek uteká za desiatimi zajacmi, všetky mu utečú. Ak ide za jedným, toho chytí. To bola trefná odpoveď.

A má vôbec zmysel strieľať takýmito intelektuálnymi patrónmi na niekoho, kto robí také veci, ako otec Kuffa v Žakovciach? On sa pohybuje na úplne inom teréne ako my. On rieši veci priamočiaro a hneď. Inak by s ľuďmi v Žakovciach nikdy nič neurobil...

Temer na koniec  otec Kuffa porozprával, ako sa mu podarilo v parlamente deň pred prezidentskými voľbami odmietnuť  Istanbulský dohovor.  Tak to je naozaj 1: 0 pre otca Kuffu. Ja som v ten piatok hlavne vnímala ako sa aj týmto ťahom pracovalo na hlasoch pre p. Šefčoviča.  Ale my sme sa predsa  zbavili Istanbulského dohovoru. Ako ľahko!  To sa nikomu ani nesnívalo, že to môže chytiť taký rýchly koniec.(O niekoľko mesiacov by z tak isto nepredvídateľných dôvodov mohol byť  prijatý.)  Naozaj, nemôžu robiť všetci všetko,  s tým by sa bolo dobré zmieriť.

A bolo by to super, keby sa debata skončila tu.

Ale ešte prišlo na rad Slušné Slovensko. Tie demonštrácie, ktorými ľudia vyjadrovali nespokojnosť, že za odhaľovanie korupcie môžu niekoho jednoducho zabiť  (nie okradnúť). Zabiť.  Prosím, nestrieľajte otec Kuffa do Slušného Slovenska, to nebol puč.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.