Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. máj 2019

20 rokov putovania k blahoslavenej Anke Kolesárovej

Púte mladých vo Vysokej nad Uhom slávia svoje jubileum.
20 rokov putovania k blahoslavenej Anke Kolesárovej

V máji 1999 asi 200 mladých ľudí putovalo k hrobu Anny Kolesárovej (1928-1944) do jej rodiska vo Vysokej nad Uhom. Títo mladí zrejme ani netušili, čo touto akciou spustili. O necelý mesiac (31.máj-2.jún 2019) bude vo Vysokej prebiehať už celkovo 80. púť radosti pre mladých vo veku od 15 rokov. Okrem nej tu prebiehajú púte zrelosti (od 23 rokov), púte rodín, každoročný festival počas leta a Silvester. Ide o trojdňové stretnutia-víkendovky, ktorým nechýba nielen duchovný a formačný program, ale aj možnosť zažiť napríklad spoločenstvo v skupinkách. Postupne vzniklo vo Vysokej centrum mladých - Dom Anky Kolesárovej („Domček“), ktoré aj počas roka pripravuje duchovné obnovy pre žiakov a študentov, víkendovky pre dobrovoľníkov slúžiacich na pútiach, prijatie pre pútnikov a prichádzajúcich alebo brigády. Počas celej histórie púti a Domčeka sa vo Vysokej „premleli“ tisícky a tisícky mladých. 

Čo však priťahuje toľkých ľudí na toto miesto? Náhoda? Nemyslím si. 

Je to práve Boh, ktorý koná cez toto miesto a špeciálne cez život nedávno blahorečenej Anky Kolesárovej. Annu Kolesárovú mnohí poznajú ako mladé dievča, ktoré sa nechcelo oddať vojakovi Červenej armády a tak radšej volila smrť. Neide však len o jej obetu - Anka bola jednoduché, láskavé, pokorné  a nábožné dievča, ktoré si vážilo samé seba a chránilo si svoju čistotu počas celého života. Napriek tlaku médii, kultu tela, pôžitkárstva a sexu, Anka viacerých priťahuje svojou vnútornou krásou a hodnotami. Tí, ktorí putujú k Anke zažívajú na jej príhovor nielen obrátenie k Bohu, ale aj objavenie seba samých, priateľstvá, vzťahy a uzdravenia. Krásnym plodom týchto púti sú mnohé manželstvá, rodiny a duchovné povolania. Práve vďaka dobrovoľníckej službe na pútiach či v Domčeku mnohí našli zmysel svojho života, naučili sa zručnostiam a začali nanovo žiť. 

Zdanlivo nenápadný život a zdanlivo nezmyselná smrť pomohla tisícom ľuďom. Jeden príbeh neustále mení životy mnohých.

Titulný obrázok - http://www.prehladsprav.sk/blahoslavena-anna-kolesarova-oslovuje-jej-odkaz-bude-sirit-novy-film/573

 

Inzercia

Inzercia

Zaujímam sa o kresťanskú vieru vo vzťahu k spoločnosti, rozumu a vede. „Každý človek sa môže stať kresťanom, ale iba ten, kto sa ním skutočne stane, je bratom.“ (Joseph Ratzinger, Úvod do kresťanstva) Kontakt: bloger.kc@gmail.com

Inzercia

Odporúčame

Blog
Dilema rozhodovania dnes

Dilema rozhodovania dnes

Dnešný človek stojí neraz pred banálnou, no kľúčovou úlohou - úlohou rozhodnúť sa. K tomu je potrebná odvaha a schopnosť rozlišovať. A niet len to.