Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. máj 2019

Zázraky sa dejú, otvorme oči a verme Bohu.

Moje stretnutia so zázrakmi. Našou chorobou je malovernosť. Nevšímajme si kuvikanie zákonníkov a farizejov. Ak sme odolali komunizmu poradíme si aj s liberalizmom.
Zázraky sa dejú, otvorme oči a verme Bohu.

Dennodenne chodíme okolo zázrakov a neveríme v Boha. Je to všeobecná tragédia ľudí. Posadíme do zeme maličké zrniečko vyrastie s neho obrovský strom. Každé jedno stvorenie v prírode je také úžasné, že človek by nad ním mal žasnúť. Rovnako aj mnohé ľudské diela sú takého charakteru, že sú normálnym spôsobom nedosiahnuteľné. Pokúsim sa rozpovedať niekoľko príkladov zo života.

Bol som v Turzovke a mal som to šťastie, že to bolo práve vtedy, kedy otvorili nový kostol s čerstvo vytvoreným dielom – mozaikou, ktorá zdobí čelnú stenu. Miestny kňaz nám k tomu dal výklad, ako jej tvorba prebiehala. Dielo bolo objednané v jednej špeciálnej dielni v Taliansku, v ktorej pracuje medzinárodná skupina umelcov, ktorí počas celej svojej práce sa neustále modlia. Tak aj bolo dielo tvorené najprv ideovo v Taliansku a tiež v Turzovke pri remeselnej realizácií. Pracovný tím hneď ako prišiel, začal prácu modlitbou a modlili sa počas celej práce. Za necelý týždeň bolo dielo hotové. Každý kamienok má iný tvar, je to všetko úžasne farebné a celé kompozícia je nádherná a dielo dokonalé. Neviem si ani predstaviť, že by také úžasné dielo sa dalo vytvoriť normálnymi prostriedkami.

Bol som svojho času u rehoľnej sestričky Bernadety Pančiovej. Rozprávala nám ako organizovala cestu vozičkárov vlakom do Lúrd. Fantastická akcia pre ľudí, ktorí na to normálne nemajú možnosti. Príprava trvala dlho, všetko bolo perfektne zorganizované, ibaže nakoniec bolo treba vlak zaplatiť. Normálne by človeka chytilo zúfalstvo, že to celé stroskotá. Železnica naliehala, termín odchodu sa blížil a zostal jej na zaplatenie posledný deň. Sestrička Bernadeta povedala- večer som si kľakla pred Pannu Máriu a pomodlila som sa a na záver som povedala našej Matičke – ja som urobila všetko a teraz si prosím ťa Ty na rade. Ráno keď som sa zobudila a išli sme sa pozrieť do banky, tak potrebné peniaze boli na účte. Cesta do Lúrd bola zachránená.

V Žakovciach som bol prvý raz koncom 90-tych rokov na poslaneckom prieskume, ako člen výboru pre životné prostredie NR SR. Miestna starostka dala podnet za protiprávne konanie vdp. Mariána Kuffu pri stavbe jednej z prvých budov. Starostka sa bála ľudí, ktorí sa u neho zhromažďovali, lebo boli medzi nimi kriminálne živly. Administratívnymi prekážkami mu v tom chcela zabrániť. To čo vo svojich vystúpeniach popisuje, ako začínal, som videl na vlastné oči. V jednej miestnosti poschodové postele a on spával s takými ľuďmi, okolo ktorých sa iní boja aj prejsť. Samozrejme urobili sme všetko preto, aby vo svojom diele mohol pokračovať. No aj tak neustále mal množstvo prekážok. O nedostatku peňazí a ďalších problémoch ani nehovoriac. Ja som pracoval istý čas v stavebníctve a viem čo taká práca obnáša.  Všetci, čo ho chcete posudzovať, choďte sa dnes pozrieť do Žakoviec a uvidíte jeden obrovský areál, množstvo krásnych budov a 300 ľudí, ktorých nik nechce prichýliť. Aj zo susednej dediny, kde bývam, je u neho jeden chovanec, pomerne mladý muž, o ktorom mi starostka obce povedala, že keby ho otec Kuffa k sebe nezobral, tak dnes by už bol mŕtvy, lebo by sa upil k smrti. To čo vytvoril Otec Kuffa nie je bežné ľudské dielo. Mohlo byť vytvorené iba s Božou účasťou. Človek svojimi prostriedkami to nedokáže.

V tom je sila otca Mariána Kuffu a schopnosť meniť svet, lebo jeho aktivity sú s Božím požehnaním.

Ja som bol rozhodnutý, že žiadnej politickej aktivity sa už nebudem zúčastňovať. V dedine, kde bývam, som aktívny v Matice slovenskej, medzi záhradkármi a klube dôchodcov. Spievam v miestnom spevokole a myslím si, že nás majú radi, lebo nás často volajú, aby sme im zaspievali. Snažím sa aj písať o tom čo som zažil, aby som sa so svojimi poznatkami podelil s tými, ktorí to nezažili a majú informácie iba mainstreamu.

Mám už dosť rokov a zažil som mnohých sklamaní a aj sprostého očierňovania, ktoré sa na Slovensku stalo v politike národným športom. So mnou vždy trpela aj celá rodina a to si nik neuvedomuje. Ľudia si prestali vážiť slová, ktoré zo seba vypúšťajú a samozrejme anonymita internetu a aj to čo sa deje v slovenskom parlamente k tomu ešte dodáva silu. Ako otec Kuffa hovorí máme medzi sebou mnoho farizejov a zákonníkov a tí sú ešte horší ako liberáli.

Inzercia

Otec Kuffa ma však svojim dielom a aj tým čo dokázal v boji proti Istanbulskému dohovoru presvedčil, že takým spôsobom, ako to robí on, môžeme zachrániť Slovensko. Prijal som pozvanie mladých oduševnených kresťanov, ktorí dokázali na založenie novej strany zozbierať 16 tisíc podpisov, čo je v dnešných časoch tiež na úrovni zázraku. Beriem to ako iba odovzdanie skúseností. O žiadnu kariéru nemám záujem. Vo svojom živote som dosiahol dosť. Iba vodné dielo Gabčíkovo a to, že som sa aspoň malinkým dielom pričinil o samostatný štát mi úplne stačí.  

Viem, že to čo treba pre Slovensko urobiť nebude ľahké, ale s Božou pomocou sa to určite podarí.

Veď bez Božieho požehnania sú márne naše namáhania.

Viliam Oberhauser, kandidát na poslanca EP za KDŽP

Odporúčame

Blog
Skončil NAJ Slovák?

Skončil NAJ Slovák?

Tento text je len krátka reflexia. Tým, čo sa nedívali na finále, možno veľa nepovie. Pri konečnom výbere rozhodli SMS venované konkrétnej osobnosti. Gymnazisti hlasovali anonymne o konkrétnych menách. Avšak okrem dospeláckej ankety bola aj detská. Meno "naj Slováka" z tejto ankety nepoznáme. Dá sa to zistiť?