Ako to bolo na počiatku?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ako to bolo na počiatku?

Mladých vo veku od 17 do 23 rokov pozývame prežiť pár dní ich letných prázdnin v našej Letnej akadémii mladých.

Mládež dneška má na prežitie letných prázdnin množstvo ponúk. Jednu sme im ponúkli aj my v minulom roku. Nazvali sme ju Letná akadémia mladých alebo LAMka. Naším zámerom bolo ponúknuť mladým pár dní intelektuálno-duchovnej formácie.

Ako tému prvého ročníka sme si zvolili „Hľadanie“. A tak sme spoločne hľadali, najprv účastníkov a potom, spolu s nimi, sme tému prehlbovali. Pozreli sme sa v seminároch do starovekej Mezopotámie, grécko-rímskeho sveta a samozrejme aj do Biblie a cirkevných otcov. Hľadali sme aj v archeologickom parku v Nižnej Myšli a aj nahliadnutím do tradícií východných cirkví. Dôležitou súčasťou akadémie je aj život v spoločenstve v Kláštore sv. Augustína v Košiciach. Desať účastníkov prvého ročníka našej akadémie si túto skúsenosť pochvaľovalo a už v jej samotnom závere sa pýtali na jej pokračovanie.

Pár názorov účastníkov minuloročnej akadémie si môžete prečítať tu a zopár fotiek si môžete pozrieť tu. Zdieľať

Radi preto dávame do pozornosti, že sme pripravili ďalší ročník LAMky v termíne od 29. júla do 1. augusta. Akadémia sa znova uskutoční v kláštore augustiniánov Košiciach a jej témou budú „Počiatky“. Semináre budú viesť: člen nášho Centra Peter Juhás, vysokoškolské pedagogičky Lucia Hidveghyová a Anabela Katreničová, augustinián Juraj Pigula a benediktín Ján Dolný. Pozrieme sa opäť do starovekej Mezopotámie a grécko-rímskeho sveta, do biblickej aj židovskej tradície a taktiež do novovekej filozofie. Na tohtoročnú exkurziu s odborným výkladom sa spoločne vyberieme do prešovskej synagógy.

Celá akadémia je opäť sponzorovaná naším Centrom, stačí sa len prihlásiť na csbbske@gmail.com. Viac informácií nájdete na plagáte a na rlapko@gmail.com.

Prihláste sa do našej akadémie vy sami, alebo posuňte informáciu o tejto príležitosti vašim príbuzným, priateľom a známym. Už teraz sa na všetkých účastníkov veľmi tešíme.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo