Ako to bolo na počiatku?

Ako to bolo na počiatku?

Mladých vo veku od 17 do 23 rokov pozývame prežiť pár dní ich letných prázdnin v našej Letnej akadémii mladých.

Mládež dneška má na prežitie letných prázdnin množstvo ponúk. Jednu sme im ponúkli aj my v minulom roku. Nazvali sme ju Letná akadémia mladých alebo LAMka. Naším zámerom bolo ponúknuť mladým pár dní intelektuálno-duchovnej formácie.

Ako tému prvého ročníka sme si zvolili „Hľadanie“. A tak sme spoločne hľadali, najprv účastníkov a potom, spolu s nimi, sme tému prehlbovali. Pozreli sme sa v seminároch do starovekej Mezopotámie, grécko-rímskeho sveta a samozrejme aj do Biblie a cirkevných otcov. Hľadali sme aj v archeologickom parku v Nižnej Myšli a aj nahliadnutím do tradícií východných cirkví. Dôležitou súčasťou akadémie je aj život v spoločenstve v Kláštore sv. Augustína v Košiciach. Desať účastníkov prvého ročníka našej akadémie si túto skúsenosť pochvaľovalo a už v jej samotnom závere sa pýtali na jej pokračovanie.

Pár názorov účastníkov minuloročnej akadémie si môžete prečítať tu a zopár fotiek si môžete pozrieť tu. Zdieľať

Radi preto dávame do pozornosti, že sme pripravili ďalší ročník LAMky v termíne od 29. júla do 1. augusta. Akadémia sa znova uskutoční v kláštore augustiniánov Košiciach a jej témou budú „Počiatky“. Semináre budú viesť: člen nášho Centra Peter Juhás, vysokoškolské pedagogičky Lucia Hidveghyová a Anabela Katreničová, augustinián Juraj Pigula a benediktín Ján Dolný. Pozrieme sa opäť do starovekej Mezopotámie a grécko-rímskeho sveta, do biblickej aj židovskej tradície a taktiež do novovekej filozofie. Na tohtoročnú exkurziu s odborným výkladom sa spoločne vyberieme do prešovskej synagógy.

Celá akadémia je opäť sponzorovaná naším Centrom, stačí sa len prihlásiť na csbbske@gmail.com. Viac informácií nájdete na plagáte a na rlapko@gmail.com.

Prihláste sa do našej akadémie vy sami, alebo posuňte informáciu o tejto príležitosti vašim príbuzným, priateľom a známym. Už teraz sa na všetkých účastníkov veľmi tešíme.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo