Slovensko odpadový kôš potravín - zmenilo sa niečo ?

Slovensko odpadový kôš potravín - zmenilo sa niečo ?

Pravda o riešení dvojitej kvality potravín. Nerobme si ilúzie aká je sila nadnárodných monopolov. Pre KDŽP sú záujmy Slovenska na prvom mieste.

Ministerka Matečná ohlásila veľké víťazstvo, že sa podarilo prijať smernicu EU o zákaze dvojitej kvality potravín. Na tlačovej konferencii sa snažila množstvom rečí prekryť to, že do smernice nadnárodné reťazce presadili zmeny, ktorými dvojitú kvalitu potravín v podstate legalizovali.

Europoslanec a predseda SAS Richard Sulík urobil k tomu samostatnú tlačovú konferenciu, ktorou na jednej strane, chcel znehodnotiť jasanie pani ministerky nad smernicou, ale sám sa k nej vehementne prihlásil, ako k významnému pokroku. Avšak ani svojim hlasovaním v európskom parlamente a ani slovami spoluúčastníkov tlačovej konferencie nepresvedčil. Práve naopak priniesol iba plno protirečiacich vyjadrení, ktoré na jednej strane chválili smernicu, ale na druhej strane jej efekt spochybňovali.

Ako o smernici v EP hlasovali slovenskí poslanci:

Za smernicu, ktoré vyhovela nadnárodným monopolom hlasovali: Štefanec, Mikolášik (KDH), Csáky (SMK).

Proti: Zala, Maňka, Smolková (SMER), Žitňanská (NOVA), Nagy(MOST), Kukan(SDKÚ).

Zdržali sa: Škripek (OĽANO), Záborská (KDH)

Nehlasovali: Beňová(SMER) a Sulík(SAS).

Nik nemôže pochopiť z takéhoto postoja pána Sulíka, ktorý podľa jeho slov bol tieňový spravodajca, čo znamená, že zrejme bol v sále prítomný, ale zahral mŕtveho chrobáka.

Poslankyňa za ČR Sehnalová to jednoznačne komentovala:

“Nie je to úplný zákaz dvojakej kvality bez výnimiek, ako som navrhovala. Naopak, každé podozrenie na dvojakú kvalitu musí zložito posudzovať dozorný orgán, zbierať dôkazy, vyjadrenie výrobcov… To v praxi nemôže fungovať. Ešte horšie je, že zákon pripúšťa odôvodnené a objektívne faktory, vďaka ktorým výrobcovia môžu potraviny a ďalší tovar aj naďalej prispôsobovať miestnym chutiam, cenové preferencie a kto vie čomu ešte,” zdôraznila.

Táto skutočnosť ukazuje o čom je Európsky parlament a aká je dôležitosť kto Slovensko v ňom zastupuje.

Za KDŽP môžem jednoznačne prehlásiť, že pre nás slovenské záujmy sú na prvom mieste a naši poslanci budú vždy podľa toho konať.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo