Láska s neznámym koncom

Dnešné lásky a mladé manželstvá to majú horšie ako za našich časov. Príčin je veľa, ale nie o tom bude reč. Opísaný príbeh sa nestal včera, ani vlani, ale stal sa, bol som jeho svedkom. Blog je v súlade so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Vláčik sa načas šinul krajinou, literárne som pracoval, po Trnavu sa mi darilo. Tam do oddelenia nastúpil mladý párik - odvtedy mi to išlo, ako z chlpatej deky.

Mladí sa najprv cukrovali, ostatní nevedeli, kde sa majú dívať. Potom ona dlho telefonovala, na tému, kto ich bude v Žiline na stanici čakať na stanici. Jeden bol v Tescu, druhý si vypil, tretí mal pokazené auto, nikomu sa nechcelo. Mladí to po každom telefonáte riešili, vzájomne si vyčítali svoje nemožné rodiny, ale odvoz a odvoz stále nebol zabezpečený. Potom dievka požiadala mamu o večeru, aspoň nejaké kuriatko so zeleninou, veľká radosť a prísľub z toho nebol, mama mala iný program. Mladí to zasa riešili, kto komu v akej rodine čo dal, navaril alebo nenavaril. Potom sa mladí urazili, on mal divné reči, ona tiež, ona sa začala šmajchlovať, on bol drsňák, ale potom nejaká Ľudmila sa predsa dala nahovoriť, že príde pre nich, aj tak ide pre lístky na Pohodu. Potom vznikol problém, že brat mladej sa jej neopýtal a zobral si bez dovolenia jej raketu a nové tenisové loptičky. Bol z toho škandál, lebo on na nič nedáva pozor, pokazí jej rakety a oškrie loptičky. Nakoniec sa zistilo, že raketu bude používať bratova frajerka, ktorá je zodpovednejšia, takže búrka prehrmela. Odvoz bol stále neistý, ona spomenula taxík, on vyhlásil, že to neprichádza do úvahy. Ľudmila zrazu odvoz odvolala, lebo začalo pršať a pre zaľúbených to vyzeralo kritické. Bezúspešné míňanie paušálu pokračovalo, radosť mali iba operátori. Radšej som vypol, všetko som už vedel, a aj keby som nevedel, nepomôže mi to.

Keď prišla Žilina, mladí vystúpili. Či ich tam niekto čakal, aká bola večera a či sa rakety ošúchali, vie iba Pán Boh. Ja viem iba to, že takáto láska či manželstvo sa zosype po prvej prebdenej noci pri angíne dieťaťa, keď mu ani úplne nové tenisové inštrumenty nepomôžu.

Rusi to za totality riešili svojsky. Po sobáši na úrade mladý pár mesiac nezapísali do matriky ako manželov.Tí sa tak často prichádzali rozviesť, že bolo lepšie, keď to ešte nebolo zapísané a teda nebolo čo rozvádzať – technika balšaja.

(z pripravovanej knihy)

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo