Bojová výzva

Bojová výzva

Listujeme spolu so synom útlu knižku s prerozprávanými udalosťami z Biblie. Ja z nostalgie, keďže je to knižka, ktorú som si čítavala ako malá, on zo záujmu. „Mami, on mu dal päsťovku?“ pýta sa zrazu.

Pozerám na obrázok, ktorý ilustruje posledné Ježišovo pokúšanie diablom na púšti, konkrétne Jeho: „Nebudeš pokúšať Pána, svojho Boha.“ (Lk 4, 12). A rýchlo reagujem:  „Niéééé.“ (Priznávam, že už som mala pred očami Ježiša rozdávajúceho „päsťovky“ ako niekde vo westerne.)

A vtedy mi napadlo, že v podstate áno, ono to vlastne bola päsťovka a taká riadna. Ježiš ju uštedril diablovi dokonca trikrát. To znamená nielen raz, ani dvakrát. Ale stále, dookola, kým to bude zlo, hriech či pokušenie, treba sa k tomu postaviť tvárou v tvár. Bez boxerských rukavíc a špeciálneho oblečenia. Len s otvorenými očami a čistým srdcom. A s čistými očami a otvoreným srdcom.

Nech nám táto kombinácia pomáha pri dennodenných bojoch proti tomu zlému. Dajme mu poriadku päsťovku. A vyprosme si v tomto čase veľkonočného víťazstva milosť, aby sme tie päsťovky rozdávali bezmilosti a denne.

 

 

(obrázok - zdroj: Pán Ježiš ťa miluje. Slovenský ústav svätého Cyrila a Metoda, Rím 1990)

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo