Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. apríl 2019

Bojová výzva

Listujeme spolu so synom útlu knižku s prerozprávanými udalosťami z Biblie. Ja z nostalgie, keďže je to knižka, ktorú som si čítavala ako malá, on zo záujmu. „Mami, on mu dal päsťovku?“ pýta sa zrazu.
Bojová výzva

Pozerám na obrázok, ktorý ilustruje posledné Ježišovo pokúšanie diablom na púšti, konkrétne Jeho: „Nebudeš pokúšať Pána, svojho Boha.“ (Lk 4, 12). A rýchlo reagujem:  „Niéééé.“ (Priznávam, že už som mala pred očami Ježiša rozdávajúceho „päsťovky“ ako niekde vo westerne.)

A vtedy mi napadlo, že v podstate áno, ono to vlastne bola päsťovka a taká riadna. Ježiš ju uštedril diablovi dokonca trikrát. To znamená nielen raz, ani dvakrát. Ale stále, dookola, kým to bude zlo, hriech či pokušenie, treba sa k tomu postaviť tvárou v tvár. Bez boxerských rukavíc a špeciálneho oblečenia. Len s otvorenými očami a čistým srdcom. A s čistými očami a otvoreným srdcom.

Nech nám táto kombinácia pomáha pri dennodenných bojoch proti tomu zlému. Dajme mu poriadku päsťovku. A vyprosme si v tomto čase veľkonočného víťazstva milosť, aby sme tie päsťovky rozdávali bezmilosti a denne.

 

 

(obrázok - zdroj: Pán Ježiš ťa miluje. Slovenský ústav svätého Cyrila a Metoda, Rím 1990)

Inzercia

Odporúčame

Blog
Zomrel, aby sme my mohli žiť

Zomrel, aby sme my mohli žiť

Vstúpili sme do Veľkého týždňa, v ktorom prežívame posledné hodiny Ježiša Krista, jeho utrpenie, smrť a zmŕtvychvstanie. Ide o udalosti na ktorom stojí kresťanské náboženstvo. Priblížme si ich zmysel.