Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. apríl 2019

Vladimír Palko podporil Annu Záborskú. Prečo?

Vladimír Palko tento týždeň natočil video, v ktorom jasne a otvorene podporil Annu Záborsku. Prečo tak urobil?
Vladimír Palko podporil Annu Záborskú. Prečo?

Odpoveď je v podstate jednoduchá: Lebo má odvahu.

Posledné obdobie si pozorne všímam správanie Vladimíra Palka. Viackrát sa neváhal postaviť za správnu vec, aj keď to bolo proti prúdu.

Pred časom cestoval spolu s Mariánom Kuffom po celom Slovensku, aby informoval kresťanov o nebezpečenstve Istanbulského dohovoru. Médiá sa im smiali, ale on išiel v zásadovosti a nasadení.

Na druhej strane, keď Kuffa začal koketovať s Harabinom, vedel povedať jasné nie. Napriek tomu, že Harabin bol trend a na východe Slovenska by mu za jeho podporu tlieskali.

Napriek tomu stál za Mikloškom – nie preto že by bol favorit, ale preto, že to bolo jednoducho správne.

Inzercia

Rovnako čítam jeho rozhodnutie teraz. Podporuje Annu Záborskú nie preto, že by to bolo in (kto si ešte nekopol do Kresťanskej únie nech sa hlási u súdruha Hlinu), ale preto že je to jednoducho správne.

Záborská bola absolútne nespravodlivo vylúčená z kandidátky KDH, pod falošnou zámienkou 3x a dosť. Na toto sa nebojí Palko poukázať, a veľmi pekne ukazuje, že niekto iný na kandidátke KDH by si zaslúžil prestávku – ten, kto ho doviedol mimo parlament. A nie žena, ktorá v každý eurovoľbách priniesla strane dvojnásobný volebný výsledok, oproti tomu čo mala v národných voľbách.

Palko v podstate odhaľuje skrytú, ale kľúčovú vec: že odkopnutie Záborskej nebolo nič zásadové, ale len nechutná politická pomsta súčasného predsedu, ktorý nedokáže vystáť konkurenciu v strane, ktorá sa mu pod rukami rozpadáva. Keďže sa mu Záborská už v roku 2016 postavila, vymyslel si perfektnú „zásadu“, ktorá čírou náhodou sadla práve na ňu. A naopak, na človeka, ktorý dostal KDH mimo parlament táto zásada v týchto voľbách vôbec neplatí. To že tento človek pomohol Hlinovi stať sa v roku 2016 predsedom (a v 2018 ho vo funkcii podržal), je určite zas len úplná náhoda.

Som hrdý, že na Slovensku ešte stále existujú kresťanskí politici, ktorí sa vedia postaviť za správnu vec aj keď to nie je práve v móde. Vladimír Palko medzi nich patrí.

(jeho podporné video pre Annu Záborskú nájdete tu)

Odporúčame

Blog
Sv. Metod - náš prvý arcibiskup - 2. časť.

Sv. Metod - náš prvý arcibiskup - 2. časť.

Sv. solúnski bratia sa dostavili na svoju životnú misiu. Pôvodne predpokladali, že pôjde len o krátkodobé posolstvo, kedy po splnení vytýčených cieľov sa opäť navrátia do Byzancie. Božia vôľa však z tejto „epizódnej“ misie urobila centrálnu udalosť ich života. Na veky sú tak spojení s odovzdávaním viery a kultúrnosti našim predkom na Veľkej Morave a odtiaľ v celom slovanskom svete ako *“apoštolovia Slovanov“. Hoci ich dielo lepšie zúžitkovali a naň naviazali iné slovanské národy, iskra však bola zapálená u nás – na Veľkej Morave. Treba azda spomenúť, že termín „Veľká Morava – Há Megalé Morábié“ použil až cisár Konštantín Porfyrogenetos v polovici 10. stor. vo svojom diele „O spravovaní ríše“. Nevieme, ako sa tento štátny útvar v danej dobe nazýval a preto budeme používať odborníkmi akceptovaný, aj keď nereálny názov „Veľká Morava“.

Blog
Autos efa

Autos efa

Zdá sa, že aj napriek súčasnému poznaniu sveta a jeho poriadku, zažívame – najmä u mocných tohto sveta – návrat už v antickom Grécku prežitej pytagorejskej školy a rozporuplného hnutia sofistov.