Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. apríl 2019

Kristus bol prvý socialista

Pred pár dňami som bol na prechádzke s jedným priateľom. Zhodou okolností sme sa ocitli na cintoríne, na ktorom bol pochovaný aj súdruh Gustáv Husák. Po mojej strelnej „Pane, buď mu milostivý, snáď nevedel čo činí“ sme sa odobrali svojou cestou. Keď sme sa s priateľom bavili o viere, o kresťanstve, povedal, že verí, že Kristus bol prvým socialistom.
Kristus bol prvý socialista

Tak ako to teda je? Dal Kristus vzniknúť nejakej politickej vlne? Bol skôr socialista alebo kapitalista? Liberál alebo konzervatívec? Volil by Čaputovú, alebo Šefčoviča (pozn. ako keby to bol nejaký závratný rozdiel)? To je dilema!

A ak naisto viem, koho by ten môj Kristus volil, toho musím voliť predsa i ja. A všetci moji bratia a sestry v Kristu, inak nie sú dobrí kresťania, všakže?

Pozývam Vás pozrieť si veľmi inšpiratívne zamyslenie na podobnú tému z dielne TV LUX a Juraja Vitteka v archíve relácie vKontexte. Téma má názov: „Katolík by mal byť konzervatívny alebo progresívny?“ Na záver dodávam, že sa s postojom Juraja Vitteka plne stotožňujem. Kto môže pochopiť, nech pochopí.

Video nájdete tu:

https://www.youtube.com/watch?v=5zBAqQq62oY

Inzercia

Autor knihy 25 mg: https://25mg.sk

Odporúčame

Blog
Biskup Barron: Ak neprejdeš testom lásky, buď ticho!

Biskup Barron: Ak neprejdeš testom lásky, buď ticho!

Nedávno som narazil na youtube video známeho Amerického biskupa Roberta Barrona. V rozhovore s Brandonom Vogtom sa vyjadruje k správaniu sa ľudí na sociálnych sieťach, pričom odporúča radšej mlčať, ako sa k niečomu vyjadrovať z iného dôvodu ako z lásky k blížnemu. Lásku pri tom definuje veľmi jednoducho – chcieť dobro druhého, pre neho samého.

Blog
O statočnej Zuzane

O statočnej Zuzane

Každoročne sa teším na pondelok po piatej pôstnej nedeli. V tento deň v našich kostoloch zaznieva pri svätých omšiach najdlhšie prvé čítanie v liturgickom roku. Je to príbeh z 13. kapitoly Knihy proroka Daniela. Príbeh o statočnej Zuzane a dvoch nečestných sudcoch. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.