Ako podnikajú ruskí oligarchovia na Slovensku

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ako podnikajú ruskí oligarchovia na Slovensku

Podnikajú tu veľmi veselo a dokonca dostávajú štedré samosprávne a štátne zákazky. Len výsledok ich prác je viac ako žalostný. Nuž ruská robota.

Pozná cestu v Bratislave, ktorú robila firma ruského veľkoprivatizéra a oligarchu. Po dvoch rokoch sa rozpadá. Keď budete betónovať a asfaltovať počas silných mrazov inak to nemôže ani dopadnúť. A, samozrejme, bola to zákazka bratislavského magistrátu.Ten totiž v spolupráci s mestskými poslancami nie je schopný za celé tie dlhé roky vytvoriť jednu mestskú spoločnosť, ktorá by sa o cesty starala. Ale aby som nebol nespravodlivý. Máme tu jednu podobnú firmu tentokrát od západného suseda, ktorá má akési výsadné postavenie na podobné zákazky. Táto je zase blízka vysokostavenej političke za vládnu stranu SMER-Most Híd, ktorá však do bratislavského komunálu kandidovala pre istotu ako nezávislá. A viete, že bola zvolená?

Ale kto, že nám to tu podniká. A kto poriadne načiera aj do bratislavského mestského rozpočtu?

Ten ruský veľkoprivatizér nie je žiadny Blahov slniečkár, ale človek, ktorý má veľmi blízko k Putinovi. V súčastnosti asi najbližšie. Oleg Deripaska totiž na na Slovensku vlastní niekoľko firiem. Najväčšiu Strabag, KSR Kameňolomy, SAT Slovensko a TRA pre zabezpečenie kvality a inovácie. Ak si spočítame tržby týchto firiem dosahujú sumu viac ako 500 miliónov eur a väčšinu z nich tvoria štátne a samosprávne zákazky. A nielen to, Vlastní aj divízie Strabagu v Nemecku, Rakúsku, Česku a Poľsku. Tento ruský oligarcha je v súčastnosti považovaný za najbohatšieho Rusa, pretože majetok viacerých ruských Putinových oligarchov sa rapídne znížil. To len na zúfalé výkriky neomarxistického filozofa, ktorého príspevky už majú všetky znaky fašistickej, národnostej nenávisti. Asi by sa mal zamyslieť nad tým, ako jeho otec viedol s Vladimírom Mečiarom piatkové rozhovory v mečiarovízii a kde dobačoval jedno úspešné vydavateľstvo.

Bojujeme s mafiou na východnom Slovensku, ale pritom si obrovská chobotnica hovie v bratislavskom komunále už takmer tridsať rokov. Kamrátske, stranícke, rodinné vzťahy sú tak poprepájané, že po niekoľkých rokoch sa a článkoch sa odkryje možno tak 10 percent jej činnosti. 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo