Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. apríl 2019

Ako podnikajú ruskí oligarchovia na Slovensku

Podnikajú tu veľmi veselo a dokonca dostávajú štedré samosprávne a štátne zákazky. Len výsledok ich prác je viac ako žalostný. Nuž ruská robota.
Ako podnikajú ruskí oligarchovia na Slovensku

Pozná cestu v Bratislave, ktorú robila firma ruského veľkoprivatizéra a oligarchu. Po dvoch rokoch sa rozpadá. Keď budete betónovať a asfaltovať počas silných mrazov inak to nemôže ani dopadnúť. A, samozrejme, bola to zákazka bratislavského magistrátu.Ten totiž v spolupráci s mestskými poslancami nie je schopný za celé tie dlhé roky vytvoriť jednu mestskú spoločnosť, ktorá by sa o cesty starala. Ale aby som nebol nespravodlivý. Máme tu jednu podobnú firmu tentokrát od západného suseda, ktorá má akési výsadné postavenie na podobné zákazky. Táto je zase blízka vysokostavenej političke za vládnu stranu SMER-Most Híd, ktorá však do bratislavského komunálu kandidovala pre istotu ako nezávislá. A viete, že bola zvolená?

Ale kto, že nám to tu podniká. A kto poriadne načiera aj do bratislavského mestského rozpočtu?

Ten ruský veľkoprivatizér nie je žiadny Blahov slniečkár, ale človek, ktorý má veľmi blízko k Putinovi. V súčastnosti asi najbližšie. Oleg Deripaska totiž na na Slovensku vlastní niekoľko firiem. Najväčšiu Strabag, KSR Kameňolomy, SAT Slovensko a TRA pre zabezpečenie kvality a inovácie. Ak si spočítame tržby týchto firiem dosahujú sumu viac ako 500 miliónov eur a väčšinu z nich tvoria štátne a samosprávne zákazky. A nielen to, Vlastní aj divízie Strabagu v Nemecku, Rakúsku, Česku a Poľsku. Tento ruský oligarcha je v súčastnosti považovaný za najbohatšieho Rusa, pretože majetok viacerých ruských Putinových oligarchov sa rapídne znížil. To len na zúfalé výkriky neomarxistického filozofa, ktorého príspevky už majú všetky znaky fašistickej, národnostej nenávisti. Asi by sa mal zamyslieť nad tým, ako jeho otec viedol s Vladimírom Mečiarom piatkové rozhovory v mečiarovízii a kde dobačoval jedno úspešné vydavateľstvo.

Bojujeme s mafiou na východnom Slovensku, ale pritom si obrovská chobotnica hovie v bratislavskom komunále už takmer tridsať rokov. Kamrátske, stranícke, rodinné vzťahy sú tak poprepájané, že po niekoľkých rokoch sa a článkoch sa odkryje možno tak 10 percent jej činnosti. 

 

Inzercia

Inzercia

Od marca 2014 do marca 2019 som mal blog v denníku SME, písal som o bratislavskej komunálnej politike. Na stránkach Postoja sa v nich snažím pokračovať.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Developerský tím Vallo naštartoval

Developerský tím Vallo naštartoval

Ide o developerský projekt Vydrica, kontroverzného podnikateľa Ladislava Reháka z podnikateľskej skupiny Michal Lazar, Peter Lukeš, Alexej Beljajev. Podnikateľov, privatizérov roky napojených na všetky vlády, ktoré tu kedy pôsobili. Všetkých pánov okrem Alexeja Beljajeva nájdete v zoznamoch spolupracovníkov Štátnej tajnej bezpečnosti. A teraz sú to blízki partneri Tímu Vallo.

Blog
Druhý vatikánsky koncil (1962 - 1965) a naplnená obava

Druhý vatikánsky koncil (1962 - 1965) a naplnená obava

Prorocké slová Panny Márie v Portugalsku vo Fatime v roku 1917 boli zavŕšené veľkolepým slnečným zázrakom pred takmer 70 000 ľuďmi. Táto výzva Panny Márie na pokánie, spojená so zobrazením veľkého počtu zatratených ľudí vo večnom pekelnom ohni, nemôže byť vnímaná bez zreteľa na Cirkev, a na jej spasiteľnú náuku. Poslanie Cirkvi pri sprostredkovaní pokánia sa zvýraznilo vzhľadom na milióny obetí svetových vojen, ktoré mali veľmi sťažené možnosti pripraviť sa na stretnutie s Bohom. Božie dopustenie svetových vojen, teda zjavne Boží trest ľudstva, sa stal varovaním pre Cirkev a svet v tom zmysle, že Božia trpezlivosť s hriešnym prevracaním Božích zákonov zo strany človeka má svoje hranice. Fatimské posolstvo varovalo Cirkev a svet pred rozšírením „bludov z Ruska“, t. j. boľševizmu a marxizmu, do celého sveta. Táto nebezpečná bludná nákaza sa nemohla vyhnúť ani Cirkvi, ktorá trpela a trpí stále viac na rozšírenie a tolerovanie bludných a odsúdených názorov, a to aj medzi predstaviteľmi cirkevnej hierarchie. Zodpovední katolíci očakávali od Cirkvi po skončení svetových vojenských hrôz, že Cirkev zvýrazní svoju náuku proti všetkým ľudským bludným zámerom. Tieto zvrátené názory sú vzburou proti Bohu, pozemský svet privádzajú do materiálnej skazy, a človeka do ohnivého mora večného zatratenia, čo Panna Mária zjavila veľmi zreteľne počas svojej misie vo Fatime. Súčasný stav Cirkvi a pozemského sveta vyvoláva vážne obavy, že cirkevný vývoj po skončení svetových vojen priniesol výrazné oslabenie nemennej katolíckej náuky a jej šírenia, čo prispelo k možnosti vytláčať nezdeformovaný katolícky svetonázor na perifériu života spoločnosti a štátu. Rozhodujúci význam pre postoje Cirkvi vo vzťahu k svetu po skončení svetových vojen mal Druhý vatikánsky koncil (1962 - 1965).