Víťazstvo Čaputovej

Víťazstvo Čaputovej

Mýlime sa, nejde o symbol

Na úvod chcem pogratulovať Zuzane Čaputovej k víťazstvu v prezidentských voľbách a zaželať jej úspešný a celej spoločnosti aj prospešný výkon najvyššieho štátneho úradu.

No nedá mi, aby som sa neopýtal, či už aspoň niektorým voličom i nevoličom došlo, čo sa vlastne v poslednú sobotnú noc stalo. Že nie?  Zaprovokujem. Vari si nespomínate na  nevinné poskakovanie predsedu Progresívneho Slovenska Štefunka s predsedom Spolu Beblavým na pódiu, ktoré malo predsa patriť len víťazke volieb?  Obaja hladní predsedovia liberálnych mimoparlamentných strán prevolávali na slávu víťazstvu progresivizmu, ktorý je viacerými spájaný s ľavicovým liberalizmom oscilujúcim na víziách a metodikách, typických pre experimenty marxistov a boľševikov (viď vnútrospoločenský experimentalizmus ZSSR v prvej polovici 20. rokov).

Obom menovaným liberálnym politikom narýchlo kontroval bombastickým príchodom dosluhujúci prezident Kiska, ktorý ako veľký capo di capi s kyticou v ruke si pateticky privinul svoju nasledovníčku na hruď, aby nenechal nikoho na pochybách, že jeho kampaň do parlamentných volieb 2020 práve začala.

Čo to bolo len rečí o tom, že voľbu Čaputovej nesmieme spájať s kultúrno etickými a politicko-ideologickými kampaňami. Nič nám predsa nehrozí, treba zmenu, budem voliť ...  Nuž čo, zmena určite príde, len jedno sa ešte dlhý čas nezmení - to,  ako sa len ľahko dá ten náš Slováčisko a Slováčka opiť mokrým rožkom, či nechať sa obalamútiť šteklivými motúzmi popod fúz. O to väčší však býva bolehlav, o to trpkejšie precitnutie.

 Exministerka Žitňanská, ktorá dobre vedela, prečo podpisovala Istanbulský dohovor, nás dnes uvádza na správnu mieru v tom, že slovenský prezident vôbec nemá v otázke gender nulový vplyv na chod vecí verejných. Práve naopak, podľa Lucie Žitňanskej, ktorá znovu reštartuje svoju politickú kariéru  (v roku 2002 ju objavilo KDH, roku 2006 si ju ochočilo SDKÚ, aby preskočila po jej krachu do Most-Híd, kam asi zamieri teraz?), je Istanbulský dohovor prezidentskou zmluvou, ktorú parlament ani vláda nemôžu vypovedať bez poverenia najvyššieho štátneho  predstaviteľa Slovenskej republiky. 

Ak je to tak, potom jedine Andrej Kiska alebo jeho milá nasledovníčka Zuzana Čaputová sú  oprávnenými ukončiť ratifikačný proces.  Čo myslíte, spravia to ?

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo