Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. apríl 2019

KDŽP dosiahla v prezidentských voľbách najviac

KDŽP dosiahla v prezidentských voľbách najviac

V kresťanskom prostredí nastúpila už pred mnohými rokmi do myslí rezignácia. Kresťania v podvedomí akceptovali, že určité veci sa v dohľadnej dobe nezmenia a preto sme začali rezignovať do náhradných manifestačných projektov. 

Je holým faktom, že ak jedinou stratégiou kresťanských strán je vládnuť s liberálmi, znamená to, že nikdy nepríde k presadeniu čohokoľvek hodnotovo pre kresťanov významného. Aj ochranu manželstva KDH nepresadilo s liberálmi, ale so Smerom.   

Kresťania podvedome vedomí si tejto skutočnosti rezignovali do náhradných manifestačných projektov, ako náhradu za frustráciu. Organizujeme pochody za život, kde kráčajú politici, ktorí pred hlasovaním o ochrane života odídu z poslaneckej snemovne. Prestali sme sa pýtať, ako hlasujú, aké píšu blogy, kde vysvetľujú, prečo nebudú hlasovať za ochranu života, ale či boli na pochode. Pochod za život je skvelá vec, ak má symbolizovať odhodlanie obyvateľstva. Nie je to však marketingová náhrada pre politikov za povinnosť prijať konkrétne rozhodnutia v konkrétnom čase.

Prišli sme do bodu, kedy kresťanská demokracia prestala byť braná v spoločnosti a medzi inými politikmi ako politická sila vážne. Rozhodnutie KDŽP prijať do stanov záväzok nevstúpiť do vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života, má silnú manifestačnú silu. Je to napravenie pokriveného obrazu, že kresťanská strana vždy rezignuje na hodnoty. Pri podpore Maroša Šefčoviča sa nám ukázalo, ako veľa by v minulosti kresťania dosiahli, keby rovnako vedeli povedať liberálom, že do vlády nevstúpia, ak neukážu dobrú vôľu v prijímaní hodnotových zákonov. 

Najlepšie to bolo možné vnímať na volebnej noci pani Čaputovej, kedy liberáli ani len nepoďakovali všetkým tým kresťanským politikom, ktorí dopomohli k víťazstvu liberálnej kandidátky. Je to prirodzené, za tie roky to liberáli berú ako automatizmus, že kresťania nič nežiadajú, sú len do počtu.

KDŽP dosiahla pre Slovensko v týchto voľbách najviac. Tým, že sme v prvom kole podporili Štefana Harabina, dostali sme sa za stôl v druhom kole a položili sme pred Smer, SNS a aj ĽSNS požiadavku, aby sme zrušili Istanbulský dohovor a jeho ratifikáciu. Je to obrovský úspech, ktorý by kresťanská strana nikdy v liberálnej vláde nedosiahla. Je to prvý z krokov, ktoré na Slovensku presadíme, pretože atmosféra je naklonená na presadenie kľúčových bodov kresťanskej politiky. V blízkej budúcnosti cez parlament takto presadíme veľa hodnotových zákonov. 

Nepohŕdame ľuďmi a neskúmame ich úmysly. To prenechávame Bohu a iným politikom, ktorí si na kádrovaní druhých ľudí postavili kariéru. Zároveň by však mali uznať, že toto kádrovanie z nich urobilo marginalizovanú politickú silu. KDŽP hodnotovú politiku berie vážne a budeme hľadať podporu u všetkých pre naše zákony, vrátane Smeru, ĽSNS, SNS a iných poslancov pre prijatie zákonov. Aj zvolenie Čaputovej a nástup liberálov je pre národnú kresťanskú scénu dobrá správa, pretože posunie politiku od manifestácie, k povinnosti konať. 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Developerský tím Vallo naštartoval

Developerský tím Vallo naštartoval

Ide o developerský projekt Vydrica, kontroverzného podnikateľa Ladislava Reháka z podnikateľskej skupiny Michal Lazar, Peter Lukeš, Alexej Beljajev. Podnikateľov, privatizérov roky napojených na všetky vlády, ktoré tu kedy pôsobili. Všetkých pánov okrem Alexeja Beljajeva nájdete v zoznamoch spolupracovníkov Štátnej tajnej bezpečnosti. A teraz sú to blízki partneri Tímu Vallo.

Blog
Budíček pre konzervatívcov a kresťanov

Budíček pre konzervatívcov a kresťanov

Rovnako ako po prvom kole možno povedať, že liberáli neovládli Slovensko. Ovládli prezidentský palác a budú v ňom ďalších 5 rokov, čo je dlhá doba. Konzervatívci a kresťania neprehrali lebo ich je na Slovensku málo. Prehrali, lebo nenašli spoločného kandidáta a nezjednotili sa za ním. Nie je čas na porazenecké nálady, ale na stavanie medzikresťanských mostov a kontrolu plnenia sľubov pani prezidentky.