Budíček pre konzervatívcov a kresťanov

Budíček pre konzervatívcov a kresťanov

Rovnako ako po prvom kole možno povedať, že liberáli neovládli Slovensko. Ovládli prezidentský palác a budú v ňom ďalších 5 rokov, čo je dlhá doba. Konzervatívci a kresťania neprehrali lebo ich je na Slovensku málo. Prehrali, lebo nenašli spoločného kandidáta a nezjednotili sa za ním. Nie je čas na porazenecké nálady, ale na stavanie medzikresťanských mostov a kontrolu plnenia sľubov pani prezidentky.

Zuzanu Čaputovú volilo 1 056 582 voličov, čo je 23,9% všetkých oprávnených voličov. Nenastal efekt snehovej gule a Zuzana Čaputová si nepripísala historicky výrazné víťazstvo. Naopak, ešte aj Ivan Gašparovič vo svojom súboji s Vladimírom Mečiarom dostal viac hlasov a teda mal aj väčšiu legitimitu.

Zuzana Čaputová zvolilo relatívne malé množstvo ľudí. Ak sa chce priblížiť svojim predvolebný sľubom byť prezidentkou všetkých, musí výrazne zmeniť kurz a zmierniť alebo verejne nepresadzovať svoje osobné postoje k témam, ktoré rozdeľujú.

My, konzervatívci a kresťania, tí čo ju volili, ostali doma, zneplatnili hlasovací lístok či hlasovali za jej protikandidáta, musíme začať pracovať na tom, aby pani Čaputová dostála svojim sľubom.

Pred sebou máme dokonca ešte väčšiu úlohu, začať spolu hovoriť, prestať sa nálepkovať a nadávať si do liberálov, tmárov, progresívcov, nacionalistov, fašistov a pod. Len keď obnovíme dialóg medzi nami, môžeme pomýšľať na lepší výsledok. Stále naň máme. Aj posledné voľby ukázali, že naše témy dokážu mobilizovať, že dokážeme cez politiku formovať Slovensko.

 

Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo