Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. apríl 2019

Prečo som sa rozhodla kandidovať za Kresťanskú úniu? 

Prečo som sa rozhodla kandidovať za Kresťanskú úniu? 

Prečo som sa rozhodla kandidovať za Kresťanskú úniu? 

Vo svojom živote sa riadim pravidlom: Nemožné je len to, čomu my sami dovolíme, aby takým bolo. V práci, ale aj v súkromí sa snažím prispievať k zmene svojho okolia k lepšiemu. Túžim sa podieľať na budovaní lepšej budúcnosti. A práve preto som sa rozhodla kandidovať do EP na kandidátke Kresťanskej únie.

V minulosti som mala možnosť pracovať s manželom v Prahe. Vďaka našej práci sme veľa cestovali po Európe a mali sme možnosti vidieť život mimo Slovenska, mimo nášho kraja. Nakoniec sme sa rozhodli vrátiť na Slovensko a deti vychovávať v rodnom kraji. Avšak život v zahraničí ma naučil jednu veľmi dôležitú vec - pozorovať! Pozorujeme, ako sa svet mení. Život v Európe, ale aj na Slovensku mení svoju tvár. Častokrát, akoby sme zabudli na vlastný potenciál. Vývoj okresov stagnuje, ľudia odchádzajú do zahraničia za prácou, za štúdiom, uplatnením sa. Jednoducho za lepším životom …  Kto sa bude starať o našu krajinu? Kto zveľadí Slovensko? Tak, ako každému z rodičov, aj mne záleží na živote mojich detí. Záleží mi na ich vzdelaní, zdraví a budúcom uplatnení. Netúžim už iba počúvať politické sľuby. Aj ja chcem prispieť. Verím, že politické sľuby a realita nemusia byť rozdielne. Verím, že zmena je možná. 

AKÉ SÚ MOJE CIELE V EP: 

Presadzovanie kresťanských hodnôt v Európskom parlamente, najmä v oblasti rozvoja prosperujúcej rodiny ako spolužitie muža a ženy.

 Hodnoty prezentujeme my sami. Ak pracujeme v zamestnaní, tvoríme istú hodnotu. Ak vychovávame deti, znovu tvoríme hodnotu. Tým kladieme základ pre rozvoj spoločnosti do budúcna. Mnohokrát počuť, že hodnoty sú zdegenerované alebo sa vytrácajú, ba dokonca, že jednoducho ich niet... Avšak, oni vždy boli, sú, a aj budú rovnakými hodnotami. Nestratia sa nikdy - rovnako ako sa nikdy nestratí hodnota práce, hodnota muža a ženy, či hodnota zdravého vzťahu. Keďže hodnoty prezentuje každý jeden z nás, tak každý z nás môže prezentovať aj hodnoty Kresťana v politike. Nie je mi ľahostajné, že kresťanské hodnoty sú v súčasnej Európe prenasledované a neraz umlčané. Kto nás bude v Európe zastupovať, a aké hodnoty bude reprezentovať, to už je len na nás. Bojovať môžeme v prvom rade tým, že si zvolíme ľudí, ktorí sa neboja odvážne postaviť za nás a povedať názor nahlas.

Rozvoj slovenských regiónov (obzvlášť finančne slabších regiónov). 

Inzercia

Komu inému by malo záležať na našom kraji, ak nie tomu, kto ho pozná, kto v ňom pracuje a žije? Aj vďaka životu v zahraničí som sa naučila vidieť vo svojom okolí potenciál rozvoja. Rozvoja Slovenska - obcí a miest, zdravého životného prostredia, zdravého školstva a mnohých ďalších oblastí. Máme možnosť na ňom pracovať. Máme možnosť pracovať na obnove kúpeľných miest, rozvoji kultúrnych pamiatok, cestovného ruchu. Môžeme rozvíjať ekologické poľnohospodárstvo. Vidím potenciál v rozvoji rodinných podnikov a malých fariem, v rozvoji malých a stredných firiem a ich prezentovanie v celej EÚ. Chcem bojovať za prácu v regiónoch, v ktorých chýba. Ľudia majú právo žiť a zamestnať sa v jednom kraji. Majú právo dobre žiť a prosperovať.  Ľudia si zaslúžia adekvátnu mzdu za svoju prácu. 

Angažovanie sa v boji za čisté a zdravé prostredie, v ktorom žijeme.

Taktiež v boji za presadzovanie rovnakej kvality potravín a výrobkov pre bežné použitie v celej Európe. Dnes máme plné noviny a internet správami o dvojitej kvalite potravín a výrobkov pre bežnú spotrebu v západnej a východnej Európe. Za mnohé výrobky nižšej kvality dokonca platíme niekoľkonásobne viac, ako ľudia v západnej EU. Aj napriek tomu, že platy v západnej Európe sú podstatne vyššie. Nie je mi to jedno a chcem bojovať v Európskom parlamente za rovnakú kvalitu potravín a ich cenovú dostupnosť. 

Slovenské lesy majú potenciál a predsa sú devastované. Drevo z nich je exportované do zahraničia. Necitlivý zásah do porastov sa stal na Slovensku takmer normou. Platí to aj v prípade ornej pôdy a necitlivý prístup používania pesticídov. Aj tie končia na našich tanieroch. Preto chcem presadzovať väčšiu ochranu prírody aj skrze Európsku úniu, keďže vďaka domácej politike si ju v tejto chvíli nevieme ustrážiť. Tu nestačí len o tom hovoriť. Ľudia chcú mať skúsenosť so zmenou, nie skúsenosť s pekným slovom. Nie je jedno, aké výroky kupujeme, v akom prostredí žijeme, aké uplatnenie máme práve tu doma, nie v zahraničí. Mojim cieľom je bojovať za kvalitný život na Slovensku.

Za kvalitný život našich detí. Nemusíme cestovať do zahraničia, aby sme žili kvalitný život. Nájdime cestu pre prosperujúce Slovensko!

Mgr. Alena Harvanová, kandidát na poslanca Európskeho parlamentu za stranu Kresťanská únia, kandidát č.10

Odporúčame

Blog
Zaplatia Bratislavčania obrovské dlhy Devína?

Zaplatia Bratislavčania obrovské dlhy Devína?

Celý problém sa ťahá už dlhodobo a jednoznačne si ho spôsobila samotná mestská časť. Devínska radnica a jej vedenie však teraz vidí veľkú možnosť ako sa tohoto dlhu zbaviť. Cítia, že majú nerozhodného a slabého primátora, ktorý o tejto časti mesta vôbec netuší a časť jeho zastupiteľstva, ktorí o bratislavských väzbách nemá ani tušenia.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.