Jeden pozitívny pohľad na prezidentské voľby.

Vzhľadom na to, že som sa doteraz zúčastnil všetkých volieb, tak by som nechcel vynechať ani druhé kolo týchto prezidentských volieb. Teda neuvažujem o neúčasti, ani nechcem pri svojej účasti kalkulovať s prázdnym hlasovacím lístkom. Považujem to minimálne za zbabelé.

Musím však poznamenať, že rozhodnúť sa koho voliť je čím ďalej tým náročnejšie. A to aj z pohľadu toho, že pri známom „podľa vlastného vedomia a svedomia“ sa váha rozhodovania nakláňa skôr k tomu svedomiu ako k vedomiu. Nepodľahnúť však mediálnemu tlaku ale uvažovať nad svojou voľbou si vyžaduje venovať tomu čas, priestor a energiu.

Dovolím si popísať svoj pohľad na volebné rozhodnutie. Poznamenávam, že až toľko času, priestoru a energie nemám a ani nechcem venovať tomu, aby som skúmal celoživotnú profesionálnu kariéru oboch kandidátov. Ani nechcem analyzovať a vypisovať si jednotlivé vety a vyjadrenia, čo každý z nich kde povedal a vyhlásil.

Môj pohľad vychádza z toho, že pri kandidátovi poznáme všetci čo a kto je za ním. Nemyslím si, že v prípade jeho zvolenia by bol tak silný odstrihnúť sa od tejto podpory, či naopak odmietnuť podporu legislatívnym návrhom z tejto strany. Chcem tým naznačiť, že v tomto prípade máme skúsenosť, kam až je možné dotiahnuť naviazanie rôznych finančných živlov na vládnu moc. Neočakávam zmenu tohto trendu, ani neočakávam zvýšenie morálneho kreditu v tomto smere deklarovaním kresťanskej orientácie.

Rovnako je dosť nejasné pri kandidátovi ako silno je ovplyvnený a zaviazaný európskym tlakom na riešenie otázky registrovaných partnerstiev a vecí s tým súvisiacich. Určite pozná detailne celú európsku situáciu a jej smerovania, ako aj pohľad na jej riešenie, a myslím si, že momentálne ich nemôže prezentovať.

Na druhej strane pri kandidátke vidíme snahu vyhrabať nás z tohto morálneho, korupčného a mafiánskeho bahna, ale bojíme sa toho kam nás môže vtiahnuť z pohľadu svojho liberalizmu. Chcem zdôrazniť slovo „môže“, pretože to nie je isté z pohľadu rozsahu prezidentských právomocí.

Teda pri kandidátovi nevidíme a nechceme vidieť s ním spájanú súčasnosť, ale pri kandidátke sa bojíme s ňou spájanej budúcnosti. Škoda, že aj tí naši otcovia biskupi sú viac ustarostení o zajtrajšok ako o dnešok, pričom zajtrajšok sa postará sám o seba...

Na záver si dovolím spomenúť ten jeden v názve spomínaný pozitívny pohľad na výsledky volieb. Len doplním, že sa prikláňam k voľbe kandidátky a predpokladám, že sa stane víťazkou volieb. Zároveň pozitívne vnímam, že jej liberálne snahy budú priestorom pre obnovenie Jednoty kresťanského zápasu za spoločné dobro a kresťanské hodnoty. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo