Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. marec 2019

Istanbulský nedohovor.

Istanbulský nedohovor.

Ťažko sa pozerá na rozpravu v parlamente, kde ľudia bez iskry a bez ohňa (ohňa Ducha Svätého) chcú obhajovať to, čo je Božie a to rodinu, ktorá ňou nesporne je. Je veľmi frustrujúce vidieť, že tí čo zapredali základy spoločnej stavby Európskeho domu - Európskej únie, ktorou je kresťanstvo, odvolávajúc sa na demokraciu a " pokrokový " západný svet sú schopní s väčšou vehemenciou obhajovať si tú svoju scestnú pravdu, trójskeho koňa rodovej ideológie Istanbulský dohovor, ako kresťania sediaci v parlamente. Je naozaj smutné sledovať niektorých poslancov, ktorí sa snažia ostať dostatočne liberálni a aj patrične kresťanskí. Len, aby nestratili nebodaj sympatie svojich kolegov z politických strán, sympatie obecenstva a však aj tí voliči sú všelijakí a aj ich hlasy sa zídu......  Toto sú kritéria u niektorých, ktorí zrejme zabúdajú si položiť jednu veľmi krátku a jednoduchú, ale základnú otázku : A čo na to Boh ? To, že liberála láka svetská sláva, peniaze, moc a agresívne presadzovanie seba samého, nerešpektujúc nikoho a nič, ba dokonca ani to, čo je demokraticky zvolené, alebo odhlasované na to si pomaly v tomto svete začíname zvykať. A to, že v tomto prípade model správania, akože ten "mráz" neprichádza z východu, to je nám jasné. Stačí sa pozrieť na ich správanie sa po prezidentských voľbách v jednej z krajín, ktorá je svetovou veľmocou a zistíme, že vzor militantného správania sa asi ujíma po celom svete, nevynímajúc ani naše Slovensko. 

Vráťme sa však k rodine, ktorá má byť v tomto Istanbulskom dohovore rozvrátená, lebo všetko čo v nej po stáročia fungovalo sa má teraz nazvať stereotypom, ktorému sa má vyhlásiť totálna vojna, ako i osobnosti človeka, ktorého Boh stvoril na svoj obraz a ako muža a ženu ich stvoril. Ako vždy, začne sa to relativizáciou pojmu, zriedením významu slova, vpašovaním rôznych iných pojmov, poprekrúcaním významu slova a potom, keď sa to udeje v rovine duchovnej, mentálnej, potom cestou výchovy sa to má udiať na úrovni zmyslovej, citovej a pocitovej a nakoniec v aj praktickej uvedením do života. To znamená, že začneme tvrdiť, že rodina to nie su otec, mama, deti a starí rodičia, ale rodič č. 1 a rodič č. 2, že rodinu môžu tvoriť aj dvaja chlapi, alebo dve ženy, že si dokonca môžu aj adoptovať dieťa a vychovávať ho v "rodine" podľa svojich predstáv, že si dieťa môže vybrať pohlavie aké chce, lebo mu budeme hučať do hlavy príslovečným liberálnym agresívnym spôsobom, že je to vec výberu. Aj napriek tomu, že keď archeológovia vykopú niekoho spred tisíc rokov, tak s istotou vedia zistiť, či to bol muž, alebo žena. Ešte sa napokon dočkáme, že archeológov obvinia z porušenia práv vykopanej kostry, lebo si nemohla určiť svoje pohlavie.......  . 
Odložme však humor, zľahčovanie a vráťme sa k rokovaniu nášho parlamentu. Nech nikoho nemýli to, že časť vládnej väčšiny, ako i niektorí opoziční poslanci zahlasujú nakoniec za likvidáciu podpisu Slovenska z Istanbulského dohovoru a všetko to bude fajn. Ľudia čo pozerajú parlamentné rokovania z doterajšieho priebehu môžu mať právom rozpačitý dojem, akoby liberálna protistrana mala viac argumentov a "udatnejšie " bojovala za svoje bludy, ako tí čo sú na správnej strane a chcú zamedziť prieniku trójskeho koňa ideológie rodovej rovnosti (genderu) do spoločnosti, do jej štruktúr, následne do zákonodarstva, výchovno-vzdelávacieho procesu. Kde aj tak už badať určitú toxikáciu, ktorá keď si nedáme pozor môže ľahko prerásť v akútnu otravu spoločnosti v dôsledku čoho  jej v budúcnosti môže hroziť nie rozvoj a prosperita, ale zánik.

Oheň Ducha Božieho, nech vás napĺňa páni a dámy kresťanskí poslanci Národnej rady Slovenska. Nezabúdajte, že bojujete za svätú vec a nie je preto prípustný laxný prístup, lebo tí čo sa na vás dívajú chcú mať jasno a chcú, aby vo vašich vystúpeniach bolo vidieť, počuť a cítiť, že v akom tíme bojujete, že je to víťazný tím Kristov a že ste na strane Boha. K tomu vám všetkým želám a vyprosujem Božie požehnanie, silu a moc Ducha Svätého.  
 

Inzercia

POVOLANIE ČLOVEKA: ŽIVOT V DUCHU Život v Duchu Svätom uskutočňuje povolanie človeka . Spočíva v láske k Bohu a v ľudskej solidarite . Je nám udelený nezaslúžene (z milosti) ako spása . (z KKC) Snažím sa a denne prosím o pomoc Ducha Svätého. (samému sa mi nedarí..... :-)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.