Moje kritéria v 2. kole volieb nie sú kritériami KBS

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Moje kritéria v 2. kole volieb nie sú kritériami KBS

Maroš Kuffa i KBS nadbiehajú Šefčovičovi s podmienkami, ako by mohol dostať od nich podporu. Otcovia biskupi, poučme sa z minulosti. Ja sa učím tiež.

Keď kandidovala Radičová proti Gašparovičovi, podala som na oboch medializovaný podnet predsedovi KBS na exkomunikáciu za ich postoje proti 5. Božiemu prikázaniu. Gašparovič si potenciálnych voličov veľmi pekne prepočítal a pred 2. kolom pustil takúto riadne premyslenú hlášku: „Som proti potratom, okrem prípadu, keď je ohrozený život ženy, ktorá má aspoň štyri deti.“ A aj s takýmto „extremistickým“ názorom jednoducho vyhral.

 

Napriek tomu som Gašparoviča nevolila. Prisluhoval Ficovej vláde, ktorej chápadlá ešte azda tak ďaleko nesiahali ako dnes. Pre pro-life hnutie neurobil nič. Keď kandidoval Fico proti Kiskovi, akosi nikoho nenapadlo tlačiť na pílu hodnôt, ktoré mali v podstate rovnaké. Šíril sa len strach z Kisku scientológa. A mne ako mnohým išlo o to, aby si Fico neobsadil aj prezidentský palác a ovládol všetky mocenské zložky v štáte. Svoj hlas som hodila Kiskovi a neľutujem. Akokoľvek sa zachoval, akékoľvek boli jeho vyjadrenia, bol to nie Ficov človek a to stačilo, aby mohol byť protiváhou jeho režimu, čo sa dobre ukázalo pred rokom.

 

Dnes sa situácia spred piatich a desiatich rokov akoby opakovala. Máme tu znova liberálnu kandidátku, ktorá by podľa mňa veľmi pomohla progresívcom v parlamentných voľbách a menej uškodila v prezidentskom paláci. Jej protivníkom je Ficova bábka, ktorá má Fica odložiť na ústavný súd s dlhoročnou imunitou. Tento v Moskve trénovaný komunista rozumie ťahu po moci. Čoškoro by chcel určovať, kto budú ústavní sudcovia, budúci rok kto generálnym prokurátorom. On by menoval aj členov Súdnej rady pravdepodobne tak, aby súdnej mafii inštalovanej Smerom nenarobili problémy.

 

Zdá sa mi divné, že toto biskupi nevnímajú a jediné, čo chcú, je aby sa tento kandidát prihlásil k ochrane života od počatia. K ochrane manželstva muža a ženy sa napokon prihlásili obaja kandidáti. Kresťanstvo do toho zakomponoval zatiaľ len Šefčovič, čo, zdá sa, otca Kuffu potešilo. A tak pán eurokomisár prišiel v nedeľu do Žakoviec vypočuť si, aké sú Kuffove podmienky, aby získal jeho podporu. A tie sú vraj dosť tvrdé. Minimálne prísľub vypovedať Istanbulský protokol.

 

Čas beží a Šefčovič nereaguje. Veď aj s Harabinovými a Kotlebovými voličmi má stále problém to dotiahnuť na Čaputovej a Mikloškových voličov. Ak by prepadol, ako by to potom vysvetľoval v Bruseli, kde urgoval ostatných, aby ratifikovali Istanbulský protokol? Deň 2. po Žakovciach prichádzajú biskupi s ponukou – menej náročnou. Stačí prihlásenie sa – virtue signaling. Stačí, že ukáže, že ich rešpektuje, že ich registruje, že chápe problém okolo práva na život.

 

Deň 3. píšem tento blog na vyburcovanie kresťanov, aby vo voľbách jasne odkázali Šefčovičovi, že to nestačí. Kuffa to v poslednej medializovanej kázni správne pomenoval - prihlásia sa ku kresťanským hodnotám, čím nás ošalia. Až na ten jeho záver, že nám neostáva nič iné - len voliť takých politikov, čo sa ku kresťanstvu prihlásia. Akoby to nevadilo, že sa zároveň hlásia k ideológií, ktorá stavia práva LGBT nad náboženské práva kresťanov. Prihlásiť sa k ochrane života od počatia, ako zas žiada KBS, neznamená ešte, že Šefčovič by vymenoval prolife ústavných sudcov, hlavne keď medzi 30 prihlasenými boli len 4 prolife. Neznamená to ani prísľub, že ako prezident podá podnet na Ústavný súd vo veci potratu, aby nový rozsudok mohol zvrátiť ten starý. A hlavne neznamená to ani, že by sa ŠefčoFicovým sľubom dalo veriť.

 

Jediné, čomu verím je, že Fico robí všetko preto, aby mohol ďalej obsadzovať kľúčové posty v tomto štáte. Nepochybujem, že preto bude Šefčovič chcieť získať katolíkov na svoju stranu, ale za minimálnu cenu. A veru nemusí ani nič prehlasovať, ani sľubovať. Keď bratov Kuffovcov nepresvedčil, vystačí si s bratom prezidentského kandidáta Františka Mikloška. V ňom našli Hlavné správy „autoritu“, ktorá nerozhodnutých kresťanov má presvedčiť, aký vzorný kresťan bol tento ex-komunista, obrátený na socialistu pred 25 rokmi. Jozef Mikloško nám chce nahovoriť, že Šefčovič je nesvojprávny, lebo ani nevie, za aké vyhlasenie hlasuje, čo predkladá pod svojim menom, za aký európsky protikresťanský politický klub kope, či na stranu koho sa pridáva v post-Kuciakovskej vlasti…

 

Či sú za tým rivalské pohnútky Jozefa Mikloška alebo ambície ísť do služieb v prezidentskom paláci, je zbytočné špekulovať. Isté je, že jeho podpora podkopáva iniciatívu Kuffu i KBS. Prv než títo mal v tom jasno František Mikloško. Šefčovič je nielen kariérny diplomat, ale aj kariérny oportunista, ktorý sa obracia ako-kedy treba. Aj teraz radšej ako poprieť socialisticko-liberálnu doktrínu, radšej si zaplatí reklamu v Novom čase, kde dá fotku s pápežom. Tie kvázi-obrátenia politikov pred voľbami sú len obracaním kabátov. Hodnotovo sú obaja kandidáti 2. kola na tej istej ideologickej lodi. Kým však Šefčovič ide navyše prisluhovať zlu korupcie, Čaputová sa tomuto zlu chce postaviť. No ak niekto má pochybnosti o systéme korupcie spájanej s touto vládou, tomu asi už niet pomoci.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo