domotaný Matovič

domotaný Matovič

alebo ako robiť politiku z kaluže do blata a kradnúť pritom druhým vajcia

Niekedy je toho na jedného priveľa a aj tak si nedá poradiť. A ak sa k tomu pridá z vlastnej viny v horiacom dome rúcajúca sa strecha na vlastnú hlavu, potom nie každý uhádne, kam presne skočiť, a čo robiť skôr. Nakoniec sa môže takýto obyčajný človek tak domotať, že ho podajúce trámy zatlčú hlboko do rozpálenej zeme.

V takejto nejakej pozícii sa ocitá trnavské slnéčko, ktoré od roku 2010 svíci na politickom nebíčku a ohríva  samo seba. Igorovi Matovičovi sa po celkom úspešných VÚC voľbách, ktoré mali byť dôkazom jeho neomylnosti a dlhovekosti projektu, ani nesnívalo ako sa mu začne rýchlo načisto rúcať svet. Najprv sa mu nepodarilo skrotiť dovtedy celkom poddajného a predplateného koňa - Braňa Škripeka, ktorému mal prefinancovať dostavbu rodinného domu v Budmericiach ešte pred tým, než si ho zapísal na kandidátku OĽaNO. Do veľkej miery je tým objasnené, prečo bol doteraz Škripek lojálnym a poslušným komparzistom v Matovičovej s. r. o.  Predsa záväzky Vás zaväzujú len dovtedy, kým sa pomer síl nezmení vo Váš prospech.

Odchodom Škripeka prišlo OĽaNO  o ťahúňa v eurovoľbách. Okrem toho matovičovci definitívne stratili aj pevne zovretý šík kresťansko-charizmatických voličov, ktorí si s úľavou vydýchli, keď zistili, že cesty Vašečku a Škripeka sa opäť stretli a dokonca sa k nim pridal líder chváľ z Lamača Letko.  Ich spoloční priaznivci už tak nemusia riešiť dilemu vo svedomí, že ak  vyjadria podporu jednému, ukrivdia  druhému. Pre tento druh elektorátu ide o veľmi dôležitý moment, ktorý hlboko zarezáva vrásku do Matovičovej ustarostenej  tváre. Zakladateľ OĽaNO inštinktívne cíti, že pre stratu dôležitej hŕstky verne zoskupených voličov nemusí uspieť v eurovoľbách, ani keby tancoval čo i na Trumpovej hlave v samom Bielom dome.

Aby toho nebolo na predsedu OĽaNO dosť,  potichu sa  mu odcudzuje tvár a tribún obyčajných ľudí - Veronika Remišová, s ktorou sa pokúšal vytvoriť politický tandem. Remišová naozaj dlho predlho otáľala až napokon dokázala nabrať dych, aby sa postavila pred kamery a nesmelo sa oddištancovala od Igorovho zúfalého pokusu zapôsobiť na voliča primitívnou „antiamerikánskou“ kartou. Ňou si Matovič odradil umiernených voličov z kresťanského ale i liberálneho zázemia. O tých agresívnejších liberárnych ho už oberá Progresívne Slovensko, ktorému prezidentská kandidátka Čaputová koná leviu službu. Úplný antisystémový extrém  zas priťahuje Marián z Bystrice. No uznajte, Igorovi toho veľa neostalo.

Matovič sa postupne ocitá medzi niekoľkými udierajúcimi kameňmi a už šípi, že ďalšia rana môže čoskoro prísť, ak sa v KDH vysporiadajú s tým, čo túto značku momentálne najviac brzdí. Vetchá, v podstate nedostavaná a do veľkej miery aj prežitá stavba OĽaNO sa preto otriasa v samých základoch. A čo urobí Matovič v panike? Bude ju hasiť hocičím, nech je to aj olej, čo naznačuje skutočnosť, ako vyťahuje stále neférovejšie zbrane. Po zhanobení Škripeka,  prehľadnej a podúrovňovej kritike USA a sebaznásilneného situovanía sa do pozície stvoriteľa Čaputovej, ktorú ešte krátko pred tým ktritizoval, aby odstúpila,  mení sa teraz Igor na prvý pohľad na nevinného medviedika, ktorý je známy tým, ako škodí a vykráda cudzie hniezda. Podobne Matovič preberá tému z predvolebného programu KDH  „Oslava rodiny“ a chce to byť on, kto vymyslel a bude rozdávať, akosi narýchlo a nepremyslene, balíčky tehotným ženám.

Píše o tom a ešte o všeličom inom o sto šesť, ale povrchne, nedôveryhodne a tak, aby vyšlo nechtiac najavo, že aj on ostal, podobne ako kedysi Miloš Jakeš, sám ako ten povestný kôl v povalenom plote.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo