Inkubátoroví kresťania

Inkubátoroví kresťania

Včerajšia diskusia s o. arcibiskupom Bezákom ma vedie k zamysleniu nad úlohou kresťana vo verejnom živote. Máme tam miesto? Nemáme sa z neho stiahnuť a prenechať jeho správu „deťom tohto sveta“?

Jednou z neodňateľných častí kresťanstva je príkaz evanjelizacie. Kresťan má vystúpiť sám zo seba, zo svojho okruhu rodiny a priateľov a ísť do sveta svedčiť o svojich hodnotách. Presadzovať ich. Toto sa dvojnásobne týka politiky. Ak sa kresťania stiahnu z politiky, z verejného života, stratia účinný spôsob ako svedčiť o svojich hodnotách, ako zlepšovať svet okolo seba. Bez túžby svedčiť a zlepšovať svet okolo sme iba inkubátoroví kresťania.

Kresťania teda musia ostať v politike. Nemôžu rezignovať s tým, že už sme prehrali. Nemôžeme prehrať pokiaľ žije aspoň jeden z nás. Prehráme iba vtedy, keď sa vzdáme.

Kresťania potrebujú v politike jasný program. Jasnú čiaru, za ktorú sa už ustúpiť nedá. Čiaru, na ktorej sa zjednotia všetci tí, ktorí sa nevzdali. Všetci tí, ktorí sa rozhodli pracovať na zmene našej vlasti, Slovenska.

Nebuďme inkubátoroví kresťania. Nevzdávajme sa. Je čas hlásať naše hodnoty zo striech.

 

Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo