Substancia Zuzany Čaputovej

Substancia Zuzany Čaputovej

 Postavme sa proti zlu! Za spravodlivosť. Do kostola chodím, keď ...

Je zaujímavé, ako si Slováci opäť sperzonifikovali svoju túžbu po lepšom zajtrajšku. 870 tisíc voličov Zuzany Čaputovej v prvom kole znamená opakujúci sa  číselný rad, v ktorom každý druhý,  po ňom každý tretí účastný volič odovzdáva svoj hlas kandidátke, ktorá ich presvedčila svojou rétorikou a priaznivosťou médií, nekriticky nahnevaných v dôsledku vraždy novinára a jeho snúbenky na Smer-SD a vládu.  Ide o ohromujúci záber, ktorý nemá obdoby a môže mať nezanedbateľné následky.

Na čom bola postavená kampaň Zuzany Čaputovej? Primárnym podtónom jej sloganov, teda tým, čo Vám preniká pod kožu spôsobom,  že si ho neuvedomujete, bolo jednoduché a na prvý pohľad neškodné posolstvo  -  Postavme sa proti zlu!  No povedzte, čo vo Vás takáto výzva vyvolá? Spočiatku možno nič moc, ale keď sa sympatický posol tejto zvesti začne stále častejšie objavovať na obrazovkách a argumentovať pokojným pritom emotívnym štýlom, začnete sa Vás postupne zmocňovať panika, či Vás to zlo, ktoré Čaputová nekonkretizuje ale šikovne fabuluje a generalizuje, neudusí. K lepšej predstavivosti Vám napomôže spomienka na smutné zábery z Veľkej Mače.

Výsledok je potom jednoznačný. Všetko, čo nie je s Čaputovou je súčasťou onoho zla. No povedzte, kto z nás by chcel, aby sa nad ním vyriekol takýto ortieľ? A tak Slovák opäť prepadá insitnej predstave a v panike prijíma narýchlo ukutého nového mesiáša, na ktorom nekriticky vykonáme malý kozmetický zákrok, resp. zanedbateľnú amputáciu jeho straníckej progresívnej ideológie a profesionálnej výbavy, ktoré, ak si zachováme čo len štipku zdravého rozumu, musíme brať  ako handicap a riziko budúcich eskalácií pri výkone prezidentského úradu. Lenže my, namiesto premyslenia takejto alternatívy, si radšej  povieme, že to nik dnes ešte nemôže vedieť. Bizardné, nemyslíte?

Bohužiaľ, naša story pokračuje, len po prvej nepodarenej časti „Kiska“ prichádza ďalší diel s návzom„Čaputová“ a o fontánu pre Zuzanu v ňom zďaleka  nepôjde.   Skôr sa pripravme na podmanivé ostrakizovanie každého kto nebude súhlasiť spôsobom spravodlivosti, aký si bude prvá prezidentka Slovenskej republiky a jej poradcovia vyžadovať.

Nateraz je zlým celý Smer-SD a SNS, no o rok dva to môžete byť aj vy. A mňa už unavilo vidieť svet čiernobielo. Lenže bohužiaľ 870 tisíc voličom sa páči nosiť takéto okuliare na nose. Podľahli fikcii "Zuzana" a obávam sa, že sa tým iba zbavujú osobnej  zodpovednosti  za zlé rozhodnutia v minulosti, čo evokuje predstavu, akoby najlepším riešením malo byť zničenie súpera a pretrhnutie  kontinuity.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo