Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. marec 2019

Jednota kresťanov?

Zdrojom nášho zjednotenia je Ježiš, nie politická strana alebo volená osobnosť.
Jednota kresťanov?

Vo viere v Ježiša sme si všetci bratmi a sestrami a sme sa blízki. To platí po celom svete, kdekoľvek prídeme a platí to aj na Slovensku. Osobne som to prežil posledné dni v Rwande a v Holandsku. Jednota vo viere je sila a vytvárame ju aj napriek jedinečnosti a rôznosti názorov – dokonca aj tých politických. Túto jednotu vytvárame aj s veriacimi mimo katolíckej Cirkvi a takisto aj s ľuďmi, ktorí úprimne žijú podľa evanjelia. Vytvárame ju dokonca aj s ľuďmi neveriacimi, nakoľko aj v nich je Boží obraz a mnohí hľadajú úprimne pravdu.

Pre nás katolíkov je základom jednoty pápež a s ním zjednotení biskupi. Táto jednota Cirkvi tu je aj napriek rôznosti názorov našich pastierov – biskupov – a môžeme povedať, že aj nás kňazov. Jednota nie je uniformita a dá sa docieliť aj napriek totálne rozdielnym názorom na politiku a osoby, ktoré ju tvoria.

Cirkev a akékoľvek spoločenstvo v nej je veľký dar, ktorý je oveľa väčší ako akékoľvek politické zoskupenie.

Okrem tohto daru nám dal Boh dar rozumu, vôle a citu a dal nám slobodnú vôľu. Problémom je, že každý si nosíme v sebe aj sebectvo a pýchu. Nikto nie sme od egoizmu oslobodení a pracovať na sebe je tá najťažšia vec. Ak ide o politické zoskupenie, tak boj je o to ťažší, ale prináša požehnanie.

Modlime sa za jednotu, ktorú budujeme v rôznosti. Základom jednoty je aj veľký rešpekt k názorom každého človeka. 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Svetové misie

Svetové misie

Každý pokrstený je poslaný hlásať evanjelium, to znamená radosť do celého sveta. Áno, misie sú v ďalekých krajinách Afriky, Ázie, Južnej Ameriky a Oceánie, ale svet, v ktorom žijeme, je naša rodina, farnosť, práca, škola či zábava. Svet je priestor, v ktorom pôsobíme a vytvárame vzťahy. Tento svet máme pretvárať evanjeliovou radosťou.

Blog
Ako modlitba napomáha sebapoznaniu?

Ako modlitba napomáha sebapoznaniu?

Túžil som po sebapoznaní. Modlil som sa, ale nič mi to nedávalo. Aspoň som si to vtedy myslel. Sústredil sa na seba samého. Počúval som, ale nepočul som. Pozeral som, ale nevidel som. A predsa som sa spoznával. Tak, ako keď sa počas sprchovania, stratíte v myšlienkach a na pár chvíľ prestanete vnímať, že na vás voda stále tečie.

Blog
Stanovisko otca Mariána Kuffu k prezidentským voľbám

Stanovisko otca Mariána Kuffu k prezidentským voľbám

Stanovisko otca Mariána Kuffu k prezidentkým voľbám v plnom znení. Odpovede na otázky, na ktoré kresťania publikovali protichodné odpovede. Pozrime sa na ne svetlom evanjelia a všetko sa nám vyjasní. Súčasný výber v druhom kole, ak sa nič nezmení, ma vedie z obavy falšovania volieb k rozhodnutiu, že zakrúžkujem oboch kandidátov aby sa môj lístok nedal zneužiť.