Liberáli neovládli Slovensko

Liberáli neovládli Slovensko

Zuzana Čaputová získala menej ako 20% hlasov všetkých oprávnených voličov na Slovensku. Žiadny armagedon sa nekoná. Liberáli neovládli Slovensko. To len konzervatívci a kresťania sa nezmobilizovali a nepostavili za jedného silného kandidáta.

Potvrďme si to cez čísla. Celkový počet oprávnených voličov na Slovensku je 4 429 033, volieb sa zúčastnilo 2 145 364 voličov, teda 48,7% všetkých oprávnených voličov. Z toho Zuzana Čaputová získala 870 415 hlasov. Zuzana Čaputová teda získala iba 19,65% všetkých oprávnených voličov na Slovensku.

Nespochybňujem úspech Zuzany Čaputovej, silu jej marketingu a nasadenia, ale získala skutočne menej ako 20% hlasov všetkých oprávnených voličov. Je možné, že to bude dosť na úrad prezidenta, ale nie je to dosť na to, aby zásadne preorientovala krajinu.

To, čo sa bude diať ďalej závisí na nás. Nedovoľme, aby sa mohla oprieť o širokú podporu v druhom kole. Ostaňme doma a ukážme, že si našu dôveru musí zaslúžiť činmi a nie iba slovami.

Neprísť voliť nestačí. Musíme pokračovať a tlačiť na rešpektovanie našich názorov. Kultúrno-etickými to iba začína. Kresťanské a konzervatívne hodnoty musíme pretaviť do všetkých oblastí a tak zmeniť Slovensko.

Je to na nás. Snáď nám tento úspech liberálov pomôže prebudiť sa.

 

Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo