Voľby ukázali, že program KDŽP ma silnú podporu

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Voľby ukázali, že program KDŽP ma silnú  podporu

Kríza terajších politických strán. Kresťania majú medzi ženami kvalitnejšie kandidátky, iba ich nik nenavrhol. Voličov neodradila od zahlasovania za život a Slovensko ani diskreditačná kampaň. Ako sa zachovať v druhom kole pri výbere z dvoch ľavicových liberálov ?

Prvé kolo prezidentských volieb je za nami. Je samozrejmé, že sa k jeho výsledkom objavilo množstvo analýz, ktoré z rôznych hľadísk rozoberajú skutočnosti, ktoré viedli k takému výsledku akého sme svedkom.

Na čele peletónu je kandidátka,  o ktorej pred rozbehnutím prípravy volieb nik ani nechyroval, že by mohla byť vážnym uchádzačom o funkciu.

Aké sú z toho konzekvencie

Po prvé. Štandardné politické strany sú v kríze. Dlho neboli schopné navrhnúť svojich kandidátov, lebo sa dopredu báli prehry. Tie, ktoré svojich kandidátov navrhli išli do toho s cieľom v príprave eurovolieb a budúcoročných parlamentných volieb pracovať na svojom zviditeľňovaní. Vedeli veľmi dobre, že v súťaži nezvíťazia, ale chceli získať bohatý priestor v médiách, aby o sebe mohli hovoriť.

Po druhé. Opozičné a konzervatívno-kresťanské strany uverili rozprávke, že protesty „Za slušné Slovensko“ sú občianskou apolitickou aktivitou. Čo samozrejme využila nastupujúca liberálno-ľavicová strana Progresívne Slovensko (klon SMER-u) a nasadila do súťaže svoju podpredsedníčku.

Po tretie. KDH a OĽANO, ktoré mohli navrhnúť konkurencieschopného kandidáta, ale si neverili a nekonečne otáľali so svojim rozhodnutím. Pritom mali vo svojich radoch určite kvalitnejšie osobnosti ako je pani Čaputová a keby sme sa zamerali na to, že dozrel čas aby stála na čele štátu žena tak majú vo svojich radoch rovnako atraktívne vyzerajúce dámy, ale úplne inej kvality. V OĽANO Mgr.art.Veroniku Remišovú,M.A.ArtD https://sk.wikipedia.org/wiki/Veronika_Remi%C5%A1ov%C3%A1 a v KDH Prof.MUDr.Evu Grey, PhD. https://www.40dnizazivot.sk/clanky/8-prof-mudr-eva-grey-phd-mojou-ulohou-je-pomahat-zenam . Stačí si prečítať ich životopisy.

Po štvrté. Celospoločenský vývoj signalizovaný aj tu na POSTOJi  ukazoval na potrebu vytvorenia novej kresťansko-konzervatínej sily, ktorá by pomohla vyviesť Slovensko z krízy. Mladí kresťanskí aktivisti sa preto dali do získania potrebného počtu podpisov pre založenie novej strany tohto typu Kresťanská demokracia- Život a prosperita (KDŽP). Nazbierali 16 tisíc podpisov čo v podmienkach súčasných sťažených pravidiel, ktorými parlamentné strany chcú zabrániť, aby im vznikala konkurencia, bol zázrak.

Strana bola zaregistrovaná na začiatku toho roku a preto mať vlastného prezidentského kandidáta bolo nemožné. Preto si stanovila programovú charakteristiku pre výber z tých, ktorí boli k dispozícii. Odmietnutie vraždenia nenarodených detí, ochranu života od počatia po prirodzenú smrť, zrušenie podpisu Slovenska pod Istanbulským dohovorom, odmietnutie nelegálnej migrácie, suverénne postavenie Slovenska v EU a NATO, odmietnutie vojenských základní cudzích vojsk na našom území , nastolenie rovnosti pred zákonom pre všetkých a preto odpolitizovanie polície, prokuratúry a súdnictva a zmeny v ekonomike tak, aby Slovensko nebolo len montážnou dielňou, ale malo aj v ekonomickej oblasti zvrchované postavenie. K týmto programovým cieľom sa v najväčšom rozsahu blížil svojim programom Štefan Harabin a preto KDŽP mu vyslovilo vo voľbách svoju podporu. Aj keď on vo voľbách neuspel KDŽP bude na tomto programe pracovať a urobí všetko preto aby ho mohol presadzovať ako v európskom, tak aj slovenskom parlamente.

Po piate. Napriek kampani proti Štefanovi Hrabínovi tento program, získal podporu 307 823 hlasov. Po prvé sa ukázalo, že principiálny postoj k potratom a vôbec otázkam ochrany života neodradil voličov, aby zahlasovali za takýto program a jeho reprezentanta. Po druhé voliči povedali, že ani osočovanie nositeľov programu ich neodradí, aby im dali svoj hlas. To je aj odpoveď všetkým kuvikom, ktorí sa boja otvárať tieto témy a donekonečna kádrujú tých čo sú ochotní za ne bojovať..

Počas celej volebnej kampane sme upozorňovali, že kresťania sa v uverejňovaných príspevkoch a diskusiách vybíjajú medzi sebou a, že to nakoniec skončí tak, že do druhého kola postúpia dvaja liberáli dokonca ľavicoví. Títo nedávajú žiadne nádeje, že budú presadzovať kresťanské a slovenské záujmy.

Nemáme z toho radosť, že došlo na naše slová a tak kresťania sú v situácii, že nemajú za koho bez problémov vo svojom svedomí zahlasovať. A ak pôjdu hlasovať, tak si budú vymýšľať všelijaké naivné zdôvodnenia pre oklamanie svojho svedomia.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo