Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. 03. 2019, 00:15

Voľby ukázali, že program KDŽP ma silnú podporu

Kríza terajších politických strán. Kresťania majú medzi ženami kvalitnejšie kandidátky, iba ich nik nenavrhol. Voličov neodradila od zahlasovania za život a Slovensko ani diskreditačná kampaň. Ako sa zachovať v druhom kole pri výbere z dvoch ľavicových liberálov ?
Voľby ukázali, že program KDŽP ma silnú  podporu

Prvé kolo prezidentských volieb je za nami. Je samozrejmé, že sa k jeho výsledkom objavilo množstvo analýz, ktoré z rôznych hľadísk rozoberajú skutočnosti, ktoré viedli k takému výsledku akého sme svedkom.

Na čele peletónu je kandidátka,  o ktorej pred rozbehnutím prípravy volieb nik ani nechyroval, že by mohla byť vážnym uchádzačom o funkciu.

Aké sú z toho konzekvencie

Po prvé. Štandardné politické strany sú v kríze. Dlho neboli schopné navrhnúť svojich kandidátov, lebo sa dopredu báli prehry. Tie, ktoré svojich kandidátov navrhli išli do toho s cieľom v príprave eurovolieb a budúcoročných parlamentných volieb pracovať na svojom zviditeľňovaní. Vedeli veľmi dobre, že v súťaži nezvíťazia, ale chceli získať bohatý priestor v médiách, aby o sebe mohli hovoriť.

Po druhé. Opozičné a konzervatívno-kresťanské strany uverili rozprávke, že protesty „Za slušné Slovensko“ sú občianskou apolitickou aktivitou. Čo samozrejme využila nastupujúca liberálno-ľavicová strana Progresívne Slovensko (klon SMER-u) a nasadila do súťaže svoju podpredsedníčku.

Po tretie. KDH a OĽANO, ktoré mohli navrhnúť konkurencieschopného kandidáta, ale si neverili a nekonečne otáľali so svojim rozhodnutím. Pritom mali vo svojich radoch určite kvalitnejšie osobnosti ako je pani Čaputová a keby sme sa zamerali na to, že dozrel čas aby stála na čele štátu žena tak majú vo svojich radoch rovnako atraktívne vyzerajúce dámy, ale úplne inej kvality. V OĽANO Mgr.art.Veroniku Remišovú,M.A.ArtD https://sk.wikipedia.org/wiki/Veronika_Remi%C5%A1ov%C3%A1 a v KDH Prof.MUDr.Evu Grey, PhD. https://www.40dnizazivot.sk/clanky/8-prof-mudr-eva-grey-phd-mojou-ulohou-je-pomahat-zenam . Stačí si prečítať ich životopisy.

Po štvrté. Celospoločenský vývoj signalizovaný aj tu na POSTOJi  ukazoval na potrebu vytvorenia novej kresťansko-konzervatínej sily, ktorá by pomohla vyviesť Slovensko z krízy. Mladí kresťanskí aktivisti sa preto dali do získania potrebného počtu podpisov pre založenie novej strany tohto typu Kresťanská demokracia- Život a prosperita (KDŽP). Nazbierali 16 tisíc podpisov čo v podmienkach súčasných sťažených pravidiel, ktorými parlamentné strany chcú zabrániť, aby im vznikala konkurencia, bol zázrak.

Strana bola zaregistrovaná na začiatku toho roku a preto mať vlastného prezidentského kandidáta bolo nemožné. Preto si stanovila programovú charakteristiku pre výber z tých, ktorí boli k dispozícii. Odmietnutie vraždenia nenarodených detí, ochranu života od počatia po prirodzenú smrť, zrušenie podpisu Slovenska pod Istanbulským dohovorom, odmietnutie nelegálnej migrácie, suverénne postavenie Slovenska v EU a NATO, odmietnutie vojenských základní cudzích vojsk na našom území , nastolenie rovnosti pred zákonom pre všetkých a preto odpolitizovanie polície, prokuratúry a súdnictva a zmeny v ekonomike tak, aby Slovensko nebolo len montážnou dielňou, ale malo aj v ekonomickej oblasti zvrchované postavenie. K týmto programovým cieľom sa v najväčšom rozsahu blížil svojim programom Štefan Harabin a preto KDŽP mu vyslovilo vo voľbách svoju podporu. Aj keď on vo voľbách neuspel KDŽP bude na tomto programe pracovať a urobí všetko preto aby ho mohol presadzovať ako v európskom, tak aj slovenskom parlamente.

Po piate. Napriek kampani proti Štefanovi Hrabínovi tento program, získal podporu 307 823 hlasov. Po prvé sa ukázalo, že principiálny postoj k potratom a vôbec otázkam ochrany života neodradil voličov, aby zahlasovali za takýto program a jeho reprezentanta. Po druhé voliči povedali, že ani osočovanie nositeľov programu ich neodradí, aby im dali svoj hlas. To je aj odpoveď všetkým kuvikom, ktorí sa boja otvárať tieto témy a donekonečna kádrujú tých čo sú ochotní za ne bojovať..

Počas celej volebnej kampane sme upozorňovali, že kresťania sa v uverejňovaných príspevkoch a diskusiách vybíjajú medzi sebou a, že to nakoniec skončí tak, že do druhého kola postúpia dvaja liberáli dokonca ľavicoví. Títo nedávajú žiadne nádeje, že budú presadzovať kresťanské a slovenské záujmy.

Nemáme z toho radosť, že došlo na naše slová a tak kresťania sú v situácii, že nemajú za koho bez problémov vo svojom svedomí zahlasovať. A ak pôjdu hlasovať, tak si budú vymýšľať všelijaké naivné zdôvodnenia pre oklamanie svojho svedomia.

Odporúčame