Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. 03. 2019, 14:25

Najväčší problém konzervatívnej politickej scény- Hlina

Môj postoj k Alojzovi Hlinovi prebehol určitým vývojom. Pre parlamentnými voľbami v roku 2016 som ho vnímal ako novú krv v KDH, ktorá môže strnulé smerovanie rozhýbať správnym smerom a preto som mu dal svoj preferenčný hlas. Je to vec, ktorú z mojich volebných rozhodnutí najviac ľutujem. Viac, ako môj hlas Radoslavovi Procházkovi v prezidentských voľbách v roku 2014.
Najväčší problém konzervatívnej politickej scény- Hlina

To čo pán Hlina predvádza od svojho zvolenia za predsedu KDH je poľutovaniahodné. To, čo ale predviedol posledným komentárom v  Hospodárskych Novinách je pre mňa absolútne nepochopiteľné a za hranicou zdravého rozumu.

V ňom kritizuje Františka Mikloška za jeho kandidatúru na prezidenta a vyzýva ho, aby sa stiahol z verejného života. Týmto len dokázal, čo už bolo jasné: KDH na čele s ním nikdy Mikloška podporiť nechcelo a hľadalo iba výhovorky prečo to tak nespraviť. Pred vzdaním sa Roberta Mistríka Hlina vyhlásil: „Pri téme prezidentských volieb sme sa ocitli v ťažkej a zaujímavej situácii. Rada prijala uznesenie, podľa ktorého KDH v prvom kole podporuje pána Františka Mikloška v jeho zápase o lepšie Slovensko, do ktorého vstúpil ako kandidát,“ a zároveň „Ak toho, čo nás spája je viac ako toho, čo nás rozdeľuje, je potom racionálnou voľbou zodpovedných politikov k takýmto riešeniam pristúpiť. Preto kresťanskí demokrati v prvom kole prezidentských volieb rešpektujú, ak si naši členovia, sympatizanti a voliči budú vyberať z dvojice mien František Mikloško alebo Róbert Mistrík,".

Vidíte v tomto vyhlásení jasnú podporu Mikloška, alebo dvojtvárnosť a vajatanie? To, že z Hlinových úst táto podpora vyšla veľmi ťažko naozaj dokázal článkom v ktorom vyčíta Mikloškovi jeho kandidatúru. Myslím, že osobne ho nikdy podporiť nechcel a bol k tomu dotlačený členskou základňou a prieskumami medzi voličmi.

Skončilo 1. kolo volieb a Hlina mohol konečne ukázať svoju pravú tvár. Medzi skvosty jeho článku patrí napríklad:

  • „Prepáčte, pán Mikloško, za tú úprimnosť, ale Vy tú emóciu neviete vzbudiť. Vaša posledná kandidatúra spôsobila bolestné rozdelenie konzervatívnej scény. Tie zranenia bude treba dlho liečiť repíkom.“

Toto hovorí človek, ktorý v každom druhom príspevku na svojom FB profile útočí na Krajniaka, Záborskú a pod. ale príspevky, v ktorých by sa venoval SMERU a spol. by ste zrátali na jednej ruke?

  • „Konzervatívci v týchto prezidentských voľbách nezohrali dôstojnú partiu. Nemuselo to tak byť. Vaša pýcha to však nedovolila. Vaše elitárstvo spôsobilo, že konzervatívci, kresťanskí demokrati nemali jednoznačnú voľbu.“

Toto hovorí človek, od ktorého pre jeho pýchu odchádzajú straníci, vrátane najväčších osobností?

  • „Konzervatívna scéna utrpela Vašim pričinením veľkú porážku. Dovolím si vysloviť predpoklad, že spoločný konzervatívny kandidát s veľkým potenciálom voliteľnosti, so schopnosťou vyvolať emóciu, akými sú Maroš Čaučík alebo Veronika Remišová, by zohrali zásadnú úlohu v prezidentských voľbách.“

Vari p. Hlina zabudol, že aj p. Čaučík aj p. Remišová odmietli kandidovať práve kvôli tomu, že si vážili životný príbeh p. Mikloška a prišiel im ako vhodnejší kandidát? A keď vyčíta Mikloškovi že ho ku kandidatúre dotlačili, o čom by bola kandidatúra Remišovej ak nie dotlačením od Hlinu a Matoviča?

  • „Pán Mikloško, prosím Vás, už nekandidujte. Pomôžte kresťanskej demokracii.“

Aj ja mám pre vás výzvu, p. Hlina. Odstúpte z vedenia KDH. Umožnite zmierenie na konzervatívnej scéne tým, že ju opustíte. Pretože vy ste najväčší problém toho zmierenia.

Je mi ľúto čo sa deje v KDH. Je mi to ľúto kvôli mnohým poctivým členom, ktorí robia dobre svoju robotu a osobnostiam, ktoré sú charakterné. Napríklad v eurovoľbách má KDH naozaj dobrú kandidátku. Ľudia ako Miriam Lexmann, Miriam Kuzárová a Maroš Čaučík sú kvalitní ľudia, ktorí robia veľa pre pro-life, výhradu vo svedomí a iné dôležité agendy. Pre mňa je ale KDH na čele s Hlinom nevoliteľné. A viem, že rovnaké pocity zdieľa mnoho kresťanských voličov. Kým si členovia KDH neuvedomia, že ich predseda je najväčší problém kresťanskej scény, dovtedy tento priestor nemá šancu na zmierenie a rast.

Odporúčame

Blog
Ako napísať 500 slov a nepovedať nič

Ako napísať 500 slov a nepovedať nič

17.2. napísal Štefan Harabin blog, v ktorom reagoval na predchádzajúci článok Františka Mikloška, ako obranu voči Mikloškovej kritike. Bohužiaľ vo svojom texte neodpovedal na nič z toho, čo sa ho pán Mikloško pýtal.

Blog
Liberálne Slovensko

Liberálne Slovensko

Je to tu, vezmime to na vedomie. Isteže, nespadlo nám odrazu, z neba, ale tieto voľby boli naozaj výnimočne jednoznačným testom, skutočným „lakmusovým papierikom“.

Blog
V druhom kole hlasujem nohami

V druhom kole hlasujem nohami

Prvé kolo prezidentských volieb sa skončilo a nám ostali iba nevoliteľní kandidáti. Do druhého kola postúpili liberáli, s ktorými majú kresťania spoločné iba málo. Ako ďalej?