Kúsok dobra...

Kúsok dobra...

Prihováram sa voličom (nielen) Františka Mikloška. Nie však preto, žeby som bol dokonalý kresťan. Okrem mojej manželky ma totiž mojím životom sprevádza ďalšia „verná družka“ – hanba za moje mnohé zlé skutky. Nedovolím si už nikoho poučovať. Napriek tomu dvíham svoj hlas – nie pre dobro moje.

Aj v našej rodine platí „výhrada svedomia“. Síce nie vo všetkom - :-) - ale napríklad pri volebnom akte – či sú to voľby komunálne, krajské, parlamentné, európske a či prezidentské. V čom spočíva? Nejako sa nevyzvedá, kto koho či akú stranu ide voliť. Keď niekto chce, tak to povie, keď nechce, nechá si to pre seba.

 

Aj pri nastávajúcich prezidentských voľbách som sa len akosi mimovoľne dozvedel, koho idú voliť členovia mojej rodiny. Bol som dojatý, že väčšina z nich – od prvovoliča až po 4. generáciu – ide voliť Františka Mikloška.

 

Neprihováral som sa za túto voľbu u nikoho z mojich blízkych. Mne osobne a aj mojej rodine jeho nezvolenie či zvolenie nijako osobne nepomôže a ani nepoškodí. A neprihováram sa za jeho zvolenie ani teraz. Chcem len poukázať na to, že ako u mňa samého, tak aj u mojich blízkych som pobadal akýsi druh záväzku k tejto našej voľbe.

 

Samozrejme, že do 5 narátať ešte viem, a vedia to aj oni. Ako ja, tak aj oni vnímajú "silu" prieskumov - 50 % nie je to isté ako 3 %. Záväzok voliť Františka Mikloška ako verného syna Cirkvi, ako oddaného žiaka a učňa Silvestra Krčméryho a Vladimíra Jukla, ako dobrosrdečného kresťana a pravdumilujúceho občana aj napriek "zlým číslam" vôbec nie je ťažký. Morálny zväzok odovzdať mu svoj hlas mňa aj moju rodinu napĺňa hrdosťou.

 

Odporúčam svojej rodine a aj všetkým voličom Františka Mikloška – neposudzujte, nenapádajte a neodsudzujte  kuffovcov či čaputovcov, štefanovičovcov či harabinovcov. Rešpektujme ich svedomie – veď sú to nakoniec naši bratia a sestry.

 

Tak, ako v pokoji prijme akýkoľvek výsledok František, tak ho v pokoji prijmime aj my. Veď tak, ako on, aj my máme dobrého Učiteľa. Neurobme mu hanbu.

 

:-)

 

Požehnaný deň prajem.

 

Foto: http://www.quaglio.it/umilta-dote-essenziale-per-un-formatore/

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo