Biskup Barron: Ak neprejdeš testom lásky, buď ticho!

Biskup Barron: Ak neprejdeš testom lásky, buď ticho!

Nedávno som narazil na youtube video známeho Amerického biskupa Roberta Barrona. V rozhovore s Brandonom Vogtom sa vyjadruje k správaniu sa ľudí na sociálnych sieťach, pričom odporúča radšej mlčať, ako sa k niečomu vyjadrovať z iného dôvodu ako z lásky k blížnemu. Lásku pri tom definuje veľmi jednoducho – chcieť dobro druhého, pre neho samého.

Svoj postoj zakladá na nedávnom incidente, ktorý sa odohral počas Amerického Pochodu za život. Za veľmi nejasných okolností k skupine stredoškolákov so šiltovkami MAGA (Make America Great Again) prichádza pôvodný obyvateľ Ameriky, starší Nathan Phillips a bubnuje pri tom a spieva. Jeden zo stredoškolákov sa mu neuhne, len pred ním stojí a díva sa na neho.

Na sociálnych sieťach sa následne zdvihla nenávistná vlna kritiky tohto mladého študenta. Barron sa ani tak nevyjadruje k incidentu, ako k následnému stádovitému efektu hľadania obetného baránka, ktorý nazýva satanským.

Ako sa ja ako kresťan správam na sociálnych sieťach, blogoch a pod.? Je to verejný priestor. Konám v duchu lásky alebo len presadzujem svoj pohľad, poukazujem na vlastnú dokonalosť, či napomáham vlne nenávisti? Možno nesúhlasím s hodnotovým nastavením niektorých prezidentských kandidátov. Poukazujem na nesprávnosť ich hodnôt, nekonzistenciu toho, čím žijú a čo hovoria, alebo útočím na ich osobu, vysmievam sa z toho ako tancujú, či vyzerajú? Ak som činný v politike a zastávam kresťanské hodnoty, snažím sa svojimi postojmi spájať, alebo znevažujem členov iných strán, vysmievam sa im a obviňujem ich za stratu vlastných politických preferencií?

Ak som prijal Krista ako Pána svojho života – a On je Láska – malo by to byť vidno aj na mojom vystupovaní na nete. Nedávaj si na profilovku svoju fotku so svätožiarou, ale pýtaj sa, či mierou Tvojho vystupovania vo verejnom priestore je láska.

Video je k dispozícii so slovenskými titulkami:

https://www.youtube.com/watch?v=T52y0bcj-BQ

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo