Sektárske etudy a holub na streche

Sektárske etudy a holub na streche

Kde sa ocitla úroveň kresťanských demokratov, keď sa začali už navzájom obviňovať aj zo sektárstva?

Posledné blogy predsedu KDH ako i lídra KÚ sa venujú postrannej téme, ktorá je, povedal by som, až bizarne načasovaná – len pár dní pred prvým kolom prezidentských volieb. Hlina už minulý týždeň naznačil, že príde s bombastickým odhalením sektárstva v Kresťanskej únii, o čo sa včera aj pokúsil.  Lenže rétoricky rovnako zdatný Škripek mu kontruje poukázaním, že rovnaké veci sa dejú aj v samotnom KDH. A tak sme svedkami nedôstojnej šarvátky, ktorá verejnosť baví, ale mnohých  z nás i trápi, pretože obaja menovaní by mohli venovať svoje úsilie skôr tomu, aby sa Ferko Mikloško dostal do druhého kola. V tomto majú KDH i KÚ veľké resty.

Konflikt sa točí okolo tých členov oboch politických strán, ktorí sa hlásia k organizácii „Cirkev kresťanské spoločenstvo Milosť.“ Hlina v domnení, že sa vec týka len KÚ, označil združenie za sektu preukazujúcu známky manipulovania so svojimi členmi a neuznávajúcu pravú vierouku. Podľa všetkého však predsa len uznávajú Apoštolské vyznanie viery a ako Škripek správne pripomenul, ide o evanjelikálne hnutie. Z môjho osobného pozorovania môžem povedať, že ide ešte o pomerne mladé hnutie na to, aby sa neodpustilo lákavých prejavov latentného antikatolicizmu.  Na tie ale treba byť zvyknutý, trpezlivý. Treba čakať, kým pochopia, že ich hlavným duchovným nepriateľom nie je katolícka cirkev, ktorá nezbošťuje Máriu. Na takéto útoky už niet žiadneho rozumného dôvodu hlavne po tom, ako medzi katolíckou cirkvou a reformovanými cirkvami došlo k zhode v náuke o ospravedlnení z viery, ktorú Luther pokladal za hlavný dôvod svojej reformácie.

Hovorí sa - Kto seje vietor, búrku bude žať, čoho sme práve svedkami. Hlina  poukázal na smietku v oku svojho brata (členovia „sekty“ v KÚ), ale vo vlastnom brvno neuvidel (t. j. členov tej istej „sekty“ v KDH). Hlina je možno rád, že v sebe odhalil pravého paparazziho. Pritom si ale nevšimol, že mu utiekol vlak pre jeho vajatanie a fakticky nulovú  podporu Ferka Mikloška vo voľbách prezidenta. A to je ostuda nielen pre KDH, ale celú kresťanskodemokratickú platformu nateraz roztrieštenú medzi KDH, KÚ a KDŽaP.  Ukazuje sa, že ich lídri striehnu na seba v žabomiších vojnách, aby jeden druhému riadne presolili polievku, ktorú napokon musia sami zjesť. Ide o skutočný pád, až zrútenie sa  na samé dno v predvečer vykonania historickej pravdy o našom národe, keď zajtra prikročíme k volebným urnám, aby sme vyslovili resultát o kresťanskom Slovensku.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo