Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. 03. 2019, 21:57

Priamy súboj kresťanov s liberálmi, kto zvíťazí je v našich rukách !

Postupný rast sily liberálov na Slovensku. Predstavitelia liberálov do parlamentu na chrbtoch iných strán. SAS ako prvý úspešný liberálny projekt a teraz rozbiehajúce sa Progresívne Slovensko. Dokážu kanzervatívci zastaviť tento vývoj porážkou Čaputovej a víťazstvom Harabina ?
Priamy súboj kresťanov s liberálmi, kto zvíťazí je v našich rukách !

Od začiatku ako nastali demokratické pomery sa liberáli snažili ovládnuť Slovensko. Prvý čistý pokus mal Anton Popovič, v tom čase študentský aktivista, založením strany Národných liberálov. O stranu však nebol žiadny záujem. Slovensko na začiatku 90-tych rokov bolo jednoznačne konzervatívne.

Verejnosť proti násiliu (VPN) hoci sa spočiatku tvárila iba ako občianske hnutie, podobne ako v Čechách Občianske fórum (OF), ktoré sa nebudú zúčastňovať politickej súťaže, v čase blžiacich sa volieb zmenilo sa na politickú stranu. Keď však videli, že Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) dosahuje vo volebných prieskumoch preferencie blížiace sa k 40 %-tám tak si vypomohli na kandidátke známymi komunistickými funkcionármi, ako boli federálny predseda vlády Marián Čalfa a na Slovensku predseda vlády národného porozumenia Milan Číč a ďalší. Vo volebnej kampani neútočili tak na komunistov, ale na KDH – čierna totalita, strašili ľudí, že KDH bude prenasledovať obyčajných členov KSS. Výsledok sa dostavil v tom, že KDH s 19% sa umiestnilo na druhom mieste a zloženie prvej demokratickej vlády diktovalo VPN a OF.

Nasledovalo skrátené dvojročné volebné obdobie a VPN sa rozpadlo. HZDS, ktoré sa z VPN vyčlenilo jej odobralo všetky preferencie a nepomohlo ani, že sa liberáli z VPN transformovali na slovenskú Občiansku demokratickú stranu (ODS) naviazanú na české Klausove ODS. Vo voľbách 1992 prehrali a zanikli.

Liberáli mali najprv pokusy spojiť sa s Demokratickou stranou, ale tá nezískala toľko percent, aby sa dostala do parlamentu. Všetky snahy liberálov vytvoriť samostatnú stranu zostali bez efektu. Preto liberáli ako P.Zajac, P.Tatar, F.Šebej, O. Dostál, P.Osuský,L. Žitňanská, J.Budaj sa do parlamentu dostávali na chrbtoch rôznych politických strán a to najprv SDKU a jej partnerov a v súčasnosti na kandidátkach SAS, MOST- Híd  a OĽANO.

V roku 2009 vznikla Sloboda a solidarita, ako prvý úspešný projekt liberálnej strany. Táto strana sa však postupne vyformovala skôr pravicovým smerom a ich predseda v europarlamente nebol členom liberálnej frakcie, ale konzervatívcov a reformátorov. Úspešnosť SAS ukazuje, že sila liberálov od roku 2009 rastie aj keď od nej odišlo viacero skupín, aj v tomto volebnom období (Poliačik, Mihál). Ich pokus postaviť vlastného kandidáta na prezidenta  pána Mistríka sa nevydaril a ten sa vzdal, aby podporil ľavicovejšiu liberálku.

 V súčasnosti vzniká ľavicový liberálny projekt Progresívne Slovensko, ktorý je novotvarom SDĽ. Ich predseda Ivan Štefunko je bývalým predsedom Mladej demokratickej ľavice (mládežnícka organizácia SDĽ) a bývalým šéfredaktorom ľavicového časopisu SLOVO. Táto strana oproti SMER-u posilnila svoju agendu o ideológiu gender a podpore LGBTI, čo búra tradičné kresťanské hodnoty a likviduje klasickú rodinu.

Štart novej liberálnej strany začínajú impozantným spôsobom a to nasadením vlastného liberálneho kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky. Obrovské finančné prostriedky, nasadenie digitálnych technológií, sociálnych sietí a využitie neskúsenosti mladých ľudí, ktorí ani netušia, ako sú manipulovaní, dáva ich kandidátke Zuzane Čaputovej veľkú nádej na víťazstvo. Prispelo k tomu aj odstúpenie z volieb jej liberálnej dvojičky SAS-kárskeho Mistríka.

Naproti tomu konzervatívna časť slovenských politických síl sa nedokázala dohodnúť na jednom prezidentskom kandidátovi, ktorý by mal takú masívnu podporu.

V súčasnej dobe z tých kandidátov, ktorý sa hlásia ku hodnotám vyznávaným konzervatívcami a kresťanmi sa má šancu dostať do druhého kola jedine Štefan Harabin. Ak sa v týchto posledných chvíľach na jeho podpore nezjednotíme, čaká nás v druhom kole iba výber medzi dvoma liberálmi.

Odporúčame

Blog
Čestnosť a lož v prezidentských debatách

Čestnosť a lož v prezidentských debatách

Mnohí hovoria, že čestnosť sa v politike nenosí. Možno som idealista, ale presne to od politika čakám. Ak politik nemá problém klamať alebo zastierať pravdu, ak mu čestnosť nič nehovorí, ako môžem veriť, že povedie správne krajinu? Previerkou našich politikov boli prezidentské debaty.

Blog
Je teda aj KDH sektou?

Je teda aj KDH sektou?

Odkedy vznikla strana KRESŤANSKÁ ÚNIA, stala sa terčom nevyberaných útokov predsedu KDH Alojza Hlinu. Bohužiaľ, namiesto toho, aby sa KDH snažilo pozitívne prezentovať svoj program a kandidátov, zameriava sa na osobné útoky a osočovanie, čo nás úprimne mrzí.