Čestnosť a lož v prezidentských debatách

Čestnosť a lož v prezidentských debatách

Mnohí hovoria, že čestnosť sa v politike nenosí. Možno som idealista, ale presne to od politika čakám. Ak politik nemá problém klamať alebo zastierať pravdu, ak mu čestnosť nič nehovorí, ako môžem veriť, že povedie správne krajinu? Previerkou našich politikov boli prezidentské debaty.

Každý chce vo svetle reflektorov vyzerať čo najlepšie. Každý chce zaujať niečím originálnym alebo aspoň neurobiť chybu. Teda nijako nerozladiť svojich voličov. Inými slovami politici sa potrebujú zapáčiť čo najväčšiemu počtu voličov tak, aby tí mali pocit, že s nimi vo všetkom súhlasia.

Táto taktika sa ospravedlňuje slovami, že oni neklamú, len zbytočne nerozdeľujú už aj tak dosť rozhádané Slovensko.

Ja sa domnievam, že účelom kampane je získanie dostatočného množstva informácií, aby sa volič zodpovedne rozhodol. V tomto prípade sa dá považovať takáto taktika kandidátov za podvod. Mnohí voliči sa po voľbách cítia podvedení a nadobúdajú pocit, že sa nikomu nedá veriť a rozdelenie spoločnosti sa prehlbuje. Teda presný opak toho, čo mnohí politici tvrdia o svojej túžbe spájať.

Keď sa zamyslíme nad ostatnými debatami, videli sme plejádu politikov, ktorí sa snažili neurobiť chybu tváriacich sa, že sú aj bývalí komunisti aj liberáli, aj liberáli aj konzervatívci, proste aj mačka aj pes. Pre mňa boli prezidentské debaty prehliadkou nečestnosti. Aj pri týchto debatách som si uvedomil ako František Mikloško vyčnieva nad slovenským politickým priemerom. Aký je autentický a pravdivý.

Lepšie Slovensko sa nedá budovať na klamstve či zastieraní pravdy. Ak podporíme politikov, pre ktorých je to bežnou praxou, zároveň hovoríme, že nám na nás samých na našich rodinách, na Slovensku nezáleží.

 

Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo