Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. 03. 2019, 16:14

Dobrý prezident otázka života a smrti a to nielen nenarodených detí !

Sledujme ako kandidáti na prezidenta sa stavajú ku svojim kompetenciám. Prezident môže v medzinárodných vzťahoch budovať našu suverenitu, ale aj konať tak, že ju stratíme. Ako sa bude správať ako veliteľ ozbrojených síl ? Zatiahne nás do budúcich konfliktov, alebo bude pracovať na našom mierovom postavení ?
Dobrý prezident otázka života a smrti a to nielen nenarodených detí !

Možno konštatovať, že predsa sa deje niečo pozitívne v našej verejnoprávnej televízii. Diskusie s prezidentskými kandidátmi v RTVS majú pomerne slušnú časovú plochu a konečne prinášajú témy, ktoré vytvárajú pre divákov možnosti lepšie poznať kandidátov a tak sa aj kvalifikovanejšie rozhodnúť. Po bulvárnych médiách, kde moderátori skákali kandidátom do reči a venovali sa najmä rôznym kompromitačným témam, ktoré by svojou pikantnosťou zaujali divákov a poslucháčov, sme tak konečne mali možnosť sa dozvedieť, ako si kandidáti predstavujú svoje účinkovanie vo funkcii prezidenta. Najmä Eduard Chmelár ako kvalifikovaný politológ dôsledne upozorňoval na skutočné právomoci prezidenta, lebo viacerí kandidáti sľubovali veci, ktoré sú nereálne.

V diskusiách sme sa stretli s dvoma extrémami.

Jedna skupina kandidátov sľubovala nereálne veci, ktoré sú skôr v kompetencii vlády, alebo parlamentu a druhá vytvárala dojem, že funkcia prezidenta nič z toho nemôže robiť a je iba reprezentačná.

Obidve koncepcie sú samozrejme falošné.

Prezident síce nemá výkonnú moc ako vláda a tiež nemôže schvaľovať zákony, ako poslanci v parlamente, ale jeho kompetencie v oblasti zahraničných vzťahov a bezpečnosti sú mimoriadne silné.

Slovenskú republiku môže zastupovať v plnom rozsahu pri medzinárodných rokovaniach a tak ovplyvňovať či sa budú vyvíjať v prospech Slovenska, alebo nadnárodných korporácií a iných štátov. Rovnako či pripravované dokumenty budú konštruované v súlade s naším kultúrnym a duchovným dedičstvom, alebo budú formulované pre nás neprijateľnými novotvarmi. Keby doteraz napríklad naši predstavitelia súhlasili s umiestnením migrantov na našom území, keď si ich Nemci pozvali a potom zrazu už ich nechceli a natláčali nám ich, tak by sme ich tu už mali. Takýchto problémov, v ktorých prezident musí strážiť slovenské záujmy je mnoho. Nerobme si ilúzie vždy na problémy doplatia slabší a poddajnejší. V tomto smere Štefan Harabin v rámci právomocí prezidenta sa zaviazal, že okamžite stiahne podpis nášho štátu z pod Istanbulského dohovoru a Dohovoru OSN o utečencoch. Samozrejme aj pri ďalších otázkach riešených v rámci EU bude dôsledne strážiť slovenské záujmy.

Rovnako aj pozícia prezidenta ako veliteľa ozbrojených síl je rovnako mimoriadne dôležitá. V uplynulom období sme videli pokus terajšieho prezidenta Kisku poskytnúť okolie Popradu na vybudovanie muničných skladov NATO. V týchto dňoch sme zase svedkami ako ponuka rekonštrukcií letísk je spojená s cudzími záujmami a môže Slovensko vtiahnuť do pozície štátu, na ktorý budú namierené rakety. Tiež by bolo dobré spýtať sa čo urobil s ostatnými vedúcimi predstaviteľmi štátov EÚ na rokovaniach vrcholových schôdzok NATO, aby požiadali alianciu o ochranu pred inváziou nelegálnych migrantov cez Stredozemné more. Keby vojenské lode zabránili prevádzačom voziť utečencov tak by Grécko, Taliansko, Francúzsko a Španielsko nemuseli mať dnešné problémy a žiadať nás o pomoc. Vo svojich vystúpeniach Štefan Harabin sa zaviazal, že pri rokovaniach v NATO bude robiť všetko preto, aby Slovensko nebolo vojnovými konfliktami a nelegálnou migráciou ohrozované. V tomto smere vystupovali aj viacerí kandidáti čo ukazuje, že je si z čoho vybrať aj tým, ktorí majú voči nemu výhrady.

Vzhľadom na to, že Štefan Harabin aj v týchto oblastiach pevne stojí na pozíciách ochrany suverenity Slovenskej republiky KDŽP sa rozhodlo, že podporí jeho kandidatúru a vyzýva k tomu aj všetkých svojich priaznivcov.

Z diskusií kandidátov tiež vyplýva, že kandidáti na čelo prieskumov verejnej mienky pani Čaputová a pán Šefčovič sú vzhľadom na ich názory a postoje v uvedených prezidentských kompetenciách mimoriadne nebezpeční. Verím, že voliči sú si toho plne vedomí a v žiadnom prípade im nedajú svoj hlas.

Odporúčame

Blog
11. marec 1988 a po-da-tel-ňa v Bratislave

11. marec 1988 a po-da-tel-ňa v Bratislave

Tento dátum sa nachádza na najdôležitejšom dokumente k Sviečkovej manifestácii. V daný deň prijali v podateľni Obvodného národného výboru Bratislava 1 ohlásenie o pripravovanom "Verejnom zhromaždení v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí dňa 25. 3. 1988 od 18.00 do 18.30 hod." Prečo je tento dokument najdôležitejším? A čo má s manifestáciou spoločné vražda kňaza v dedinke vzdialenej 40 kilometrov od Veľkej Mače?

Blog
Kto je Maroš Šefčovič?

Kto je Maroš Šefčovič?

Je konzervatívec alebo liberál? Je za imigráciu alebo proti imigrácii? Je za LGTBI alebo je proti? Je za potraty alebo proti potratom? Tieto otázky si v týchto dňoch kladú mnohí kresťania a konzervatívni voliči.