Po ovocí ich poznáte, či?

Po ovocí ich poznáte, či?

Moji milí bratia a sestry kresťania,

idú voľby a veľmi často sa kresťanský pohľad zúžil, či už zásluhou politikov, ale aj zásluhou cirkevných predstaviteľov, na otázku ochrany života a manželstva resp. rodiny.

Nezabúdajme, že to je len jedna časť skladačky, ktorú máme ako kresťania chrániť. Sú veľmi podstatné, lebo to predstavuje základ dôstojnosti človeka. Len tá dôstojnosť zahŕňa aj spravodlivosť, fungujúci sociálny systém, školstvo, zdravotníctvo, súdnictvo a samozrejme aj vzájomnú slušnosť a úctu atď.

Toto však popierajú minimálne 2 kandidáti, ktorých sa časť kresťanov rozhodla bohužiaľ voliť. Ale v Písme to je jasné:

"Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? Tak každý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie. Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie." Mt 7, 15-18

To je jasný návod.

Ovocie Harabina je rozvrátené súdnictvo a systém, z ktorého profitujú mafiáni prepojení aj na Smer...Ovocie Kotlebu je akože ochrana života, ale len selektívne - rómsky život, život iných ľudí,ktorí nespĺňajú jeho kritériá o človeku alebo život postihnutý, ten už tak chrániť netreba....

To je dobré ovocie????

Nedajme sa zmiasť ľuďmi, ktorí sa len naoko, pre vytĺkanie politického kapitálu, prihlásili k tak - pre nás kresťanov -dôležitým témam.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora