Šefčoviča? Azda rozum potratili?

Šefčoviča? Azda rozum potratili?

Mnohí veriaci nechápu, ako môžu naši ctení biskupi urobiť toľko nešťastných hara-kiri, ktoré sú morálne problematické.

My veriaci vedení biskupmi, napojení na televízory si môžeme vyskladať obraz pre KBS ideálneho kandidáta. Nie je nim nikto iný ako doterajší eurosocialista najvyššieho ranku, ktorý koncipuuje, predkladá a plne hlasuje /v 12 min 46 s/ za decembrovú rezolúciu pre socialistické strany v EÚ s týmto obsahom:

 

  • Bojovať proti domácemu násiliu, ktorému čelia LGBTI osoby vytvorením minimálnych aplikovateľných štandardov nediskriminácie naprieč EÚ, čo môže byť dosiahnuté ratifikovaním Instanbulského dohovoru a podnecovaním členských štátov plne ho implementovať do národných zákonov.“

  • Urgovať členské štáty ratifikovať a implementovať Istanbulský dohovor…“

  • Ratifikácia Istanbulského dohovoru a jeho implementácia do národnej legislatívy je jedinou cestou vpred pre Európu, aby garantovala ochranu a bezpečnosť všetkých žien, dievčat a zraniteľných skupín v Európe, vrátane utečenkýň, migrantov a LGBTI osôb prichádzajúcich do Európy.“

 

Takže už si vieme predstaviť, čo on chápe ako kultiváciu práv LGBTI a prečo diplomaticky neodpovedal na otázku v Topkach, či by podporil registrované partnerstvá, ale motá o kresťanstve a právnej ochrane manželstva. Azda preto neodpovedal na otázky Hlasu pre rodinu, lebo čo by asi povedal o Istanbulskom dohovore? Aj keby tento ex-komunista sľúbil modré z neba, ako možno veriť, že predsa len jedného dňa na tlak svojich bruselských a socialistických kolegov nedopustí ratifikáciu tohto dohovoru, hlavne, ak sa sám iniciatívne angažoval ešte pred 2 mesiacmi, aby tlačil na iné štáty?

 

Prečo asi tento kandidát sa chce dnes tváriť ako konzervatívec, hoci v spomínanej rezolúcii formuluje, že chce ísť „proti súčasnej konzervatívnej vôli občanov EÚ. A to zahŕňa potrebu záväznej Stratégie EÚ pre genderovú rovnosť a výzvy pre ekvivalentnú stratégiu potvrdzujúcu záväzok EU postaviť sa za práva LGBTI osôb a brániť sociálny progres“. Tento progres treba chápať aj takto, že „propagácia sexuálneho a reprodukčného zdravia a práv musí byť normou, vrátane prístupu k cenovo dostupnému, bezpečnému a legálnemu potratu pre všetky ženy v EÚ. Každá krajina by mala ponúkať pristup k cenovo dostupnej antikoncepcii..."  Možno ako prezident iniciuje okrúhly stôl aj o potratoch a antikoncepcii zadarmo.

 

Čaputová a Šefčovič sú predstavitelia tej istej ideológie. Rozdiel je len v tom, že Šefčovič vie, že voličmi Smeru nie sú voliči-progresívci, ale kresťania. A ak má splniť poslanie – získať poslednú baštu moci – prezidentský úrad, ktorý zaručí Smeru vymenovanie vyvolených sudcov ÚS SR, prokurátora, všemožnú podporu vláde Smeru, tak musí byť ochotný pretvárky pred biskupmi. A vedenie KBS celé natešené, že môže robiť politiku pre záchranu tradičných hodnôt, sa nechá do tejto pasce vlákať. Hovorca KBS potom odmietne odpovedať na otázku, či KBS podporuje tohto kandidáta...

 

Rovnako ako čerta by sme sa mali báť ovládnutia štátu jednou socialistickou stranou, ako sme tu už mali 40 rokov a dopadlo to veľmi zle hlavne pre Katolícku cirkev. Ako prvým by malo byť jasné biskupom, že ani takého kandidáta a ani stranu Smer katolíci voliť nemôžu. Ak doteraz prehliadali, že táto strana sa hlási k hodnotám Európskej socialistickej strany a Socialistického manifesta a neboli si istí /resp. sa radšej ani nechceli preklikať k tomu/, aké sú tieto hodnoty, teraz to majú čierne na bielom. Navyše, z toho jasne vyplýva, že skutočný katolík nemôže kandidovať za stranu, ktorá sa hlási k politikám, ktorých výsledkom je perzekúcia kresťanov, potláčanie náboženských slobôd a okrem šírenia nemorálnosti ešte aj pretláčanie potratovej genocídy.

 

Modlime sa za našich biskupov. Všetci sme hriešnici, čo sa potrebujeme kajať, no oni by mali byť o čosi svätejší od nás.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo