Prečo nikdy nebudeme mať konzervatívneho prezidenta?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Prečo nikdy nebudeme mať konzervatívneho prezidenta?

Tu je 7 dôvodov...

1.       Sme nejednotní. Sme roztrieštení. Členovia politických strán hlásiaci sa ku konzervatívnym hodnotám, sa nevedia zhodnúť na jednom kandidátovi a toho po celý čas podporovať. Kresťanské a konzervatívne organizácie sa nevedia zjednotiť s politickými a podporiť spoločného kandidáta. O cirkvách ani nehovorím. A tak máme dvoch konzervatívnych kandidátov (Mikloško, Krajniak) a dvoch pseudokonzervatívnych kandidátov, ktorí sa ako konzervatívci len tvária (Kotleba, Harabin). Nehovorím, kto je na vine, či strany, či kandidáti, alebo cirkvi. Dlhodobá spolupráca nie je otázkou len jedných volieb a buduje sa dlhodobo.

2.       Konzervatívni kandidáti nemajú profesionálny marketing a PR. Možno si budeme nahovárať, že dôležitejší je postoj kandidáta, jeho zásluhy, časom overené postoje k základným  hodnotám. Lenže bez profesionálneho marketingu to nejde. Akokoľvek môžeme marketing odsudzovať ako povrchný, akokoľvek sa môžeme utešovať našou sociálnou bublinou, na ktorú primitívny marketing nefunguje, to je jedno. Marketing funguje. Aj keď nie je zadarmo. Dostatok finančných prostriedkov na profesionálny marketing pre konzervatívneho kandidáta úzko súvisí s bodom 1.

3.       Za takmer 30 rokov po páde komunizmu, nemáme profesionálne konzervatívne masmédiá, ktoré by sa kvalitou vyrovnali tým najsledovanejším. Nadávať na liberálne médiá je zrejme jednoduchšie. LUX, Lumen a Postoj sú len slabou náplasťou pri všetkej úcte k ich práci.  

4.       Necháme sa oklamať rôznymi extrémistami, ktorí sa tvária ako konzervatívci. Mýtus o Kotlebovi a jeho kresťanskej podpore vo voľbách bol empiricky vyvrátený, takže zaoberať sa Kotlebom nedáva zmysel. Nie som si však istý, či je konzervatívna podpora Harabina mýtom. Možno áno, možno nie, ale Harabin určite nie je človek konzervatívnych hodnôt. Je to posledný relikt mečiarizmu.

5.       Prevzali sme nelogické argumenty, ktorými nás atakujú liberáli. V 90. rokoch kraľovali v hokeji tri družstvá: VSŽ Košice, Dukla Trenčín a Slovan Bratislava. Do finále sa mohli dostať vždy len dva z nich. Keď Košice v semifinále vypadnú, liberáli sa ma snažia presvedčiť, aby som ako Košičan vo finále fandil Trenčínu, lebo Trenčín Košičania nemajú radi oveľa menej, ako nemajú radi Slovan. A je teda logické fandiť Trenčínu,  je to vraj pre Košičana menšie zlo. Zabúdajú na to, že mám aj možnosť nefandiť nikomu, keďže môj tým do finále nepostúpil. Športovo prijať porážku a tešiť sa na ďalší ročník.  Tak urobí každý normálny fanúšik, je to šport. Lenže liberáli idú ešte ďalej. Ako Košičan nielenže mám vo finále podporiť Trenčín, ale už v semifinále mám fandiť Trenčínu, keď hrá proti Košiciam a teraz sa podržte: lebo Trenčín má lepšie družstvo a Košice podľa papierových predpokladov v danom roku nemajú šancu na finále. Veď tak hovoria prieskumy a stávkové kancelárie. 

6.       Nevidíme čo je skutočné zlo. Šialená ideológia rozkladu rodín, vraždenia bezbranných nevinných ľudských tvorov a ignorovania biologického určovania pohlavia je skutočné zlo. Svet liberálov Čaputovej, Mistríka a Šefčoviča je pre mňa úplne iným svetom, aký mám ja. Nevidím najmenší dôvod voliť ich, vraj menšie zlo. Zabíjanie bezbranných a nevinných je zlom najväčším. Rovnako je pre mňa úplne iným svetom svet národného-socialistu Kotlebu a svet bývalej Mečiarovej pravej ruky Harabina.

7.       Nemodlíme sa za dobrých politikov.

 

 Mojim kandidátom v prvom kole je František Mikloško, podporujem aj Milana Krajniaka (ten ešte potrebuje dozrieť, ale verím, že časom dozreje). V druhom kole nevolím ani liberálneho, ani pseudokonzervatívneho kandidáta. A keď si zvolíte do druhého kola dve zlá, zodpovedajte si za výber toho menšieho sami, mňa do toho prosím neťahajte. 😊

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo