Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. marec 2019

Prečo nikdy nebudeme mať konzervatívneho prezidenta?

Tu je 7 dôvodov...
Prečo nikdy nebudeme mať konzervatívneho prezidenta?

1.       Sme nejednotní. Sme roztrieštení. Členovia politických strán hlásiaci sa ku konzervatívnym hodnotám, sa nevedia zhodnúť na jednom kandidátovi a toho po celý čas podporovať. Kresťanské a konzervatívne organizácie sa nevedia zjednotiť s politickými a podporiť spoločného kandidáta. O cirkvách ani nehovorím. A tak máme dvoch konzervatívnych kandidátov (Mikloško, Krajniak) a dvoch pseudokonzervatívnych kandidátov, ktorí sa ako konzervatívci len tvária (Kotleba, Harabin). Nehovorím, kto je na vine, či strany, či kandidáti, alebo cirkvi. Dlhodobá spolupráca nie je otázkou len jedných volieb a buduje sa dlhodobo.

2.       Konzervatívni kandidáti nemajú profesionálny marketing a PR. Možno si budeme nahovárať, že dôležitejší je postoj kandidáta, jeho zásluhy, časom overené postoje k základným  hodnotám. Lenže bez profesionálneho marketingu to nejde. Akokoľvek môžeme marketing odsudzovať ako povrchný, akokoľvek sa môžeme utešovať našou sociálnou bublinou, na ktorú primitívny marketing nefunguje, to je jedno. Marketing funguje. Aj keď nie je zadarmo. Dostatok finančných prostriedkov na profesionálny marketing pre konzervatívneho kandidáta úzko súvisí s bodom 1.

3.       Za takmer 30 rokov po páde komunizmu, nemáme profesionálne konzervatívne masmédiá, ktoré by sa kvalitou vyrovnali tým najsledovanejším. Nadávať na liberálne médiá je zrejme jednoduchšie. LUX, Lumen a Postoj sú len slabou náplasťou pri všetkej úcte k ich práci.  

4.       Necháme sa oklamať rôznymi extrémistami, ktorí sa tvária ako konzervatívci. Mýtus o Kotlebovi a jeho kresťanskej podpore vo voľbách bol empiricky vyvrátený, takže zaoberať sa Kotlebom nedáva zmysel. Nie som si však istý, či je konzervatívna podpora Harabina mýtom. Možno áno, možno nie, ale Harabin určite nie je človek konzervatívnych hodnôt. Je to posledný relikt mečiarizmu.

5.       Prevzali sme nelogické argumenty, ktorými nás atakujú liberáli. V 90. rokoch kraľovali v hokeji tri družstvá: VSŽ Košice, Dukla Trenčín a Slovan Bratislava. Do finále sa mohli dostať vždy len dva z nich. Keď Košice v semifinále vypadnú, liberáli sa ma snažia presvedčiť, aby som ako Košičan vo finále fandil Trenčínu, lebo Trenčín Košičania nemajú radi oveľa menej, ako nemajú radi Slovan. A je teda logické fandiť Trenčínu,  je to vraj pre Košičana menšie zlo. Zabúdajú na to, že mám aj možnosť nefandiť nikomu, keďže môj tým do finále nepostúpil. Športovo prijať porážku a tešiť sa na ďalší ročník.  Tak urobí každý normálny fanúšik, je to šport. Lenže liberáli idú ešte ďalej. Ako Košičan nielenže mám vo finále podporiť Trenčín, ale už v semifinále mám fandiť Trenčínu, keď hrá proti Košiciam a teraz sa podržte: lebo Trenčín má lepšie družstvo a Košice podľa papierových predpokladov v danom roku nemajú šancu na finále. Veď tak hovoria prieskumy a stávkové kancelárie. 

Inzercia

6.       Nevidíme čo je skutočné zlo. Šialená ideológia rozkladu rodín, vraždenia bezbranných nevinných ľudských tvorov a ignorovania biologického určovania pohlavia je skutočné zlo. Svet liberálov Čaputovej, Mistríka a Šefčoviča je pre mňa úplne iným svetom, aký mám ja. Nevidím najmenší dôvod voliť ich, vraj menšie zlo. Zabíjanie bezbranných a nevinných je zlom najväčším. Rovnako je pre mňa úplne iným svetom svet národného-socialistu Kotlebu a svet bývalej Mečiarovej pravej ruky Harabina.

7.       Nemodlíme sa za dobrých politikov.

 

 Mojim kandidátom v prvom kole je František Mikloško, podporujem aj Milana Krajniaka (ten ešte potrebuje dozrieť, ale verím, že časom dozreje). V druhom kole nevolím ani liberálneho, ani pseudokonzervatívneho kandidáta. A keď si zvolíte do druhého kola dve zlá, zodpovedajte si za výber toho menšieho sami, mňa do toho prosím neťahajte. 😊

Odporúčame

Blog
Buďme progresívnymi kresťanmi

Buďme progresívnymi kresťanmi

Progresívnosťou sa to v médiách len tak hýri. V popredí sú tzv. progresívni kresťania a teológovia, progresívny je nový primátor Bratislavy a máme tu aj progresívnu stranu. Progresívnosť sa berie takmer ako povinnosť a bežný človek už má strach byť neprogresívnym a nekráčať s dobou. Mám byť teda aj ja progresívnym kresťanom?

Blog
Sacharov Ameriky zomrel 12.2.2019 

Sacharov Ameriky zomrel 12.2.2019 

Lyndon LaRouche (LLR) bol americký politik s globálnym myslením a originálnym pohľadom. Bol aj ekonóm, matematik a muzikológ, v živote som nestretol vzdelanejšieho človeka. Bol generátor nových ideí, bojovník za záchranu kresťanstva, rodiny a života. Osemkrát kandidoval vo voľbách za prezidenta USA. Stretol som sa s ním 17 krát, z toho trikrát v Ríme. Debaty boli inšpiratívne - Európe chýba vízia, v ktorej nepôjde len o peniaze a ekonomiku, ale najmä o duchovné a morálne hodnoty. V svojej knihe „Veľmi prísne tajné - ako sme boli slobodní“ (1999) som mu venoval asi 100 strán, aj v ďalších ho spomínam.

Blog
Otcovia biskupi, prečo?

Otcovia biskupi, prečo?

Ako hlboko veriaci človek si uvedomujem, že tou najlepšou službou Zlému sú vnútorné rozbroje a útoky v prvom rade na biskupov a kňazov. Áno, tento blog bude kritický aj voči otcom biskupom (ale zďaleka nielen voči nim), zdôrazňujem však, že zároveň s úctou a s modlitbou. Napísal som ho, pretože si myslím, že diskusia v Cirkvi je zdravým prvkom, pokiaľ sa drží určitých medzí. Nepíšem to na rozdelenie, ale verím, že ako "otáznik" v mene mnohých uvažujúcich veriacich, ktorí zároveň túžia po pozitívnej zmene v politike na Slovensku. Pozývam vás preto čítať tieto riadky v pravde, s nádejou, láskou a bez akejkoľvek nenávisti a zloby. Poďme teda k veci.