Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. marec 2019

Kresťania, zobuďte sa! Alebo, kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí...

Som presvedčený, že prežívame pohnuté časy a dobu, kedy sa rozhoduje o prežití nielen kresťanskej politiky na Slovensku.
Kresťania, zobuďte sa! Alebo, kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí...

Na Slovensku je ešte relatívne veľké množstvo kresťanov o čom svedčí sčítanie obyvateľov, nedeľné plné kostoly a masové pochody za život. Slováci mali tiež od nepamäti v sebe zakódovanú ľudovú zbožnosť a silnú vieru. Ale prax nám ukazuje čosi iné.

Kresťania sú „masou“, ktorá, žiaľ, nedokáže byť homogénna a súdržná. Keď Svätopluk ležal na smrteľnej posteli, upozornil svojich troch synov, že keď nebudú držať spolu, nebudú mať budúcnosť; veď tú povesť o troch prútoch poznáte - ako to potom s nimi a Veľkou Moravou dopadlo, myslím, 
že nemusím rozpisovať.

Nanešťastie, čosi podobné badať medzi bratmi kresťanmi aj dnes. Namiesto potrebnej jednoty a sily si dokazujú, kto je autentickejší, väčší, pravdivejší a horlivejší kresťan. Je to smutné a úbohé. Zlé je na tom aj to, že nezaujatí, v mozoliach zarábajúci na chlieb a verne praktizujúci kresťania sú z toho zmätení, frustrovaní, a preto aj ľahko manipulovateľní; viď blížiace sa prezidentské voľby. 

No horšie na tom je to, že pokiaľ sa tí bratia kresťania medzi sebou handrkujú a dokazujú si svoju pravdu, svet liberálov, marxistov a kadejakých ateistov si pomaly, potichu mädlí ruky a pripravuje sa na "stiahnutie slučky".

Staré pravidlo, kde sa dva bijú tretí víťazí 
sa javí ako aktuálne. Môžeme si povedať, mňa sa to netýka, ja mám pravdu, bolo mi ublížené, ukážem im, veď uvidia atď. Ale pozor! Politika a spoločenská situácia okolo nás sa zamotáva, prídu akože „záchrancovia“ typu Štefunka, Kollára, Pelegríniho, a najnovšie Kisku, ktorí falošnými heslami a peknými rečami tipu starej múdrosti „keď vtáčka chytajú, pekne mu spievajú“ pomaly, ale isto chytia tú veľkú masu do slučky, z ktorej sa už bude mať problém vymotať. Kebyže len ona, ale aj nasledujúce generácie.

Ako z toho von?

Inzercia

Jednoducho. Začať medzi sebou praktizovať kresťanskú lásku, po vzore prvých kresťanov, ktorí boli vzorom aj pre ostatných. Vrátiť sa k jednoduchej viere, nepovyšovať sa jeden nad druhého, nedokazovať si kto je väčší (lebo prví budú poslední a poslední prví), odpustiť si, 
podať ruky a spojiť sily. Nebudujme zbytočne ďalší nezmyselný Babylon, ktorý sa aj tak rozpadne, ale budujme mosty a nie múry. Buďme demokrati!

Vráťme sa domov, základ máme 
dobrý a nielen ten, ale aj viditeľné výsledky v regionálnych a komunálnych voľbách. 

P.S. 1 Neuveriteľne ma unavuje o tom písať, lebo dnes je toho handrkovania medzi nami, najmä cez virtuálny svet habadej, ale nedá mi, bojím sa toho, že všetci za to raz ponesieme zodpovednosť.

P.S. 2 Skúsme si odpustiť, preniesť sa nad svoj egoizmus i záujmy a spolupracujme!

Držme si prsty!

Manžel, otec, kresťan, pedagóg, ktorému nie sú veci verejné ľahostajné... :-)

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ktorých politikov podporuje KBS, Vladimír Palko a Aliancia za rodinu?

Ktorých politikov podporuje KBS, Vladimír Palko a Aliancia za rodinu?

Prezidentský kandidát za stranu SMER M. Šefčovič sa stretol s predstaviteľmi cirkví, ktoré organizoval predseda KBS arcibiskup Zvolenský. V. Palko v článku na Postoji tvrdí, že v súčasnosti bránime posledné územie kresťanských hodnôt, pričom ich najväčším ohrozením je liberálka Čaputová. Viacerí cirkevníci a aktivisti tvrdia, že pri hodnotení prezidentských kandidátov sú najdôležitejšie ich odpovede na otázky potratov a rodiny. Komu tým pomáhajú?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.