Prečo by sme nemali voliť niektorých kandidátov

Je niekoľko dní pred voľbami prezidenta a každý z nás sa zamýšľa koho voliť. Nechcem používať argumenty, ktorými by som znevažoval, preto len uvediem argumenty pre ktoré ja nebudem voliť týchto kandidátov.

Maroš Šefčovič má veľa pozitív, či už v diplomacii, je eurokomisár s kandidatúrou socialistickej skupiny europarlamentu. Reprezentuje Slovensko v Europe podobne ako europoslanci Mikoláčik, Kukan, Záborská a ďalší. Na Slovensku nebol pomerne dlhú dobu a problémy Slovenska nemôže dobre poznať. Čo mi najviac vadí a preto ho nebudem voliť, je to, že je kandidát Smeru a v princípe reprezentuje garnitúru politikov, ktorí v politike zlyhali a priviedli Slovensko na pokraj krízy. Neviem si predstaviť jeho pôsobenie s garnitúrou Smeru, žeby ďalej úspešne viedli Slovensko.

Pani Čaputová je predstaviteľka a kandidátka s podporou liberálov a slušného občianskeho spoločenstva a doteraz v politike nebola a bola by prvá žena v takejto funkcii na Slovensku. Je prezentovaná ako dobrá odborníčka s dobrými výsledkami. Okrem toho, že mi vadí, že ju podporujú liberáli, ktorí tvrdo presadzujú registrované partnerstvá na kresťanské Slovensko, mi vadí aj jej údaj v životopise, že žije s partnerom a nie manželom, z čoho vlastné vyplýva jej postoj k registrovaným partnerstvám. Čiže som presvedčený, že ako prezidentka by podpísala zákon o registrovanom partnerstve, keby bol prijatý v parlamente. Ja ju voliť nebudem a kresťanov presviedčam pre tieto argumenty, aby ju nevolili. Doteraz sme mali na Slovensku len ženatých prezidentov.

Pána Harabina poznám, lebo som z Popradu a viem o ňom pomerne veľa. Dobré meno dobrého sudcu za komunizmu si po revolúcii pokazil vstupom do politiky s Mečiarom, kde bol aj jeho ministrom spravodlivosti, kde podľa neho podľa zákona si dal prijať novelu zákona o fungovaní najvyššieho súdu, kde sa neskôr stal predsedom a mediálnymi informáciami o vysokých odmenách a konfliktoch s kolegami sudcami aj terašou predsedníčkou. Spolupráca s Ficom je len vrcholom jeho otočenia z HZDS na SMER, čiže spolupráca s vládnucími je pochopiteľná, ale pre mňa neakceptovateľná. Posledné vyjadrenia už v kampani o tom aký je kresťanský kandidát presne vyjadruje názor Františka Mikloška o pánu Harabinovi, ktorý povedal, že keby sa pán Harabin stal prezidentom, on by sa cítil ako v období komunizmu, keď pán Harabin spolupracoval s komunistami a súdil aj kňazov, ktorí išli nevinne do basy a Ferko bol vyhadzovaný z chodieb súdov, kde protestoval proti takýmto sudom a sudcom. Takéhoto kandidáta, aj keď je to krajan, ja voliť nebudem a vyzývam aj voličov aby ho nevolili, najmä veriaci ale aj ostatní slušní občania.

Rastúcu popularitu strany pána Kotlebu zažívame všetci aj v kresťanských rodinách aj cez naše deti. Populizmus a nacionalizmus s extrémizmom je novodobý fenomén vo svete a v Európe. Extrémistické strany rastú na chybách a stagnácii klasických strán. U nás SNS  a národné strany chodili s obrazom prezidenta Tisa do Černovej, ale už vtedy bolo okolo týchto stretnutí plno násilia, nevraživosti. Kotlebovci to ešte okorenili bitkami, neznášanlivosťou s menšinami. Čuduj sa svete aj na kresťanskom Slovensku dosiahli úspechy, mali župana, sú v parlamente.Dávajú do parlamentu populisticky aj také zákony, ktoré iným stranám škodia, im prospievajú. Vyhlasujú kresťanské zásady za svoje, ale šíria nenávisť. Chcú aby Slovensko vystúpilo z NATO a podobné populistické nezmyselné argumenty, ktorými oslovujú krčmových občanov, babky a mladých, lebo Slováci sú radšej proti, ako za. Neviem si predtaviť pána Kotlebu ako prezidenta Slovenska, keby išiel na stretnutie krajín bezpečnosti alebo na stretnutie krajin NATO, ako by tam vystupoval, ako by reprezentoval Slovensko. Ja ho voliť nebudem a dúfam, že voličov bude mať čo najmenej.

Vyzývam najmä veriacich ale aj slušných čestných ľudí, ktorí nie sú praktizujúci veriaci alebo sú neveriaci, aby podporili pravdivý život a pravdu, ktorú hovorí a žije František Mikloško. Najmä v prvom kole ho budeme určite voliť a nebudeme špekulovať či sa dostane do druhého kola. Jeho kandidovanie je pre kresťanské Slovensko a Európu veľmi dôležité a takýto prezident môže Slovensko posunúť dopredu k lepšiemu fungovaniu. 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo