Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. február 2019

Svetové misie

Každý pokrstený je poslaný hlásať evanjelium, to znamená radosť do celého sveta. Áno, misie sú v ďalekých krajinách Afriky, Ázie, Južnej Ameriky a Oceánie, ale svet, v ktorom žijeme, je naša rodina, farnosť, práca, škola či zábava. Svet je priestor, v ktorom pôsobíme a vytvárame vzťahy. Tento svet máme pretvárať evanjeliovou radosťou.
Svetové misie

Ježišove slová „Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu“ (Mk 16,15) sú poslaním pre každého, kto prijal krst. Čo to znamená? Pamätám si na slová kardinála Jána Chryzostoma Korca, ktorý k tomu dodával, že máme vzbudzovať v ľuďoch otázku, prečo je ten človek dobrý, radostný, spravodlivý. To ich privedie k Ježišovi. 

V aktuálnom čísle časopisu Svetové misie sme zavítali do krajiny, ktorá nám je najbližšia – do Českej republiky. Pre mňa osobne je spojená s návštevami na Morave, kde sme od detstva chodili k ujčekovi, bratovi mojej starej mamy, misionárovi Jozefovi Berecovi SVD, ktorý len nedávno odovzdal svoj život Pánovi. Počas jeho 40-ročnej služby vo farnosti Valaská Polanka som ho často navštevoval. Fascinovali ma na ňom dve veci: úžasná jednoduchosť a skromnosť. Keď som bol za ním naposledy v zime, odpratával pred kostolom sneh. Prekvapil ma aj poriadok v klubovni, ktorá je vedľa fary. Všetko malo svoje miesto: gitara, bubny, prezuvky. Pre mňa osobne to bol znak živého spoločenstva. Ujček jednoducho slúžil, modlil sa a farnosť bola živá. 

Pápežské misijné diela vydávajú časopis Svetové misie dvakrát ročne. 

V novom čísle SVETOVÝCH MISII vám ponúkame rozhovor s riaditeľom Pápežských misijných diel v Českej republike Leošom Halbrštátom či reportáž zo stredočes- kého Kolína, kde pôsobí trojica misionárov Spoločnosti Božieho slova na čele s Jánom Halamom SVD. Ako je známe, Česi patria k najateistickejším národom v Európe. O koreňoch takéhoto postoja, ale aj o potrebe misií v Európe sa dočítate v zaujímavom rozhovore s českým teológom Josefom Prokešom. Na stránkach časopisu nájdete aj pozvánku na pútnické obľúbené miesta na Morave, svedectvo o úprimnom hľadaní viery Jaroslavy Fifkovej či ukážku z najnovšieho románu Pavla Rankova Legenda o jazyku, ktorý sa odohráva v Prahe.

Viera v Boha žije tam, kde je spoločenstvo, kde sa dvaja alebo traja stretnú, modlia sa a delia o svoj život. Aj preto vám ponúkame výzvu na založenie misijnéhospoločenstva Pápežských misijných diel. Majte odvahu a aj týmto spôsobom sa zapojte do svetových misií. Časopis SVETOVÉ MISIE si môžete objednať mailom: info@misijnediela.sk​

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Idem ďalej

Idem ďalej

Blog Igora Matoviča bol uverejnený v sobotu večer. Je až zarážajúce, aký je hrubý a ako falošne narába s pravdou. Po prečítaní tohto zvláštneho textu som dlho premýšľal a modlil sa. Na druhý deň bola nedeľa a v kostole zaznela stať: „… dobre robte tým, čo vás preklínajú, modlite sa za tých, čo vás potupujú... !”