Záborská, Hlina, Remišová, Kuffa, Škripek aj Heger podporujú Františka Mikloška!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Záborská, Hlina, Remišová, Kuffa, Škripek aj Heger podporujú Františka Mikloška!

Predstavte si takúto tlačovú konferenciu. Za Františkom Mikloškom stoja v nadpise spomenutí politici v sprievode Braňa Letka, Katky Hulmanovej, Mária Tomášika, Juraja Šústa, Jula Slováka, Martina Luterána a niekoľkých ďalších osobností slovenskej Cirkvi.

Striedajú sa pri mikrofóne a opisujú svoje dôvody, pre ktoré sa rozhodli vyjadriť podporu tomuto kandidátovi. Medzi vyjadreniami by pravdepodobne zazneli slovné spojenia ako: “porážka komunizmu”, “spájanie”, “kresťanské a univerzálne hodnoty”, “morálna integrita”, “bohaté politické skúsenosti”, “nadhľad”, ...

Avšak nič z toho sa nestane, poviete si. Takzvaní alebo aj skutoční kresťania v politike sú momentálne tak rozhádaní, že nielen takéto stretnutie, ale ani diskusia na túto tému nie je mysliteľná. Okrem toho nič nenasvedčuje tomu, že samotný František Mikloško by mal aktívnu snahu získať na svoju stranu takýchto strategických ľudí. Prečo to potom píšem?

Pretože si myslím, že po tom, čo sa Robert Mistrík vzdal kandidatúry, prišiel pre kresťanov čas vyložiť karty na stôl. Je čas na svedectvo o hodnotách, ktoré vyznávame a z ktorých ako kresťania nemôžeme ustúpiť. A to aj napriek tomu, že ľudia, ktorí ich reprezentujú, nie sú dokonalí a nemajú ani zo štvrtiny takú kampaň, akú vie robiť Progresívne Slovensko alebo pán Harabin.

Pretože pri voľbe prezidenta, by sme sa viac ako na výborne zvládnutý marketing, šarm, komunikačné schonosti, či dokonca drive pre získanie tohto postu, mali pozerať na hodnoty, morálnu integritu, skúsenosti, kompetentnosť a geopolitické ukotvenie. A podľa týchto kritérii sa nikto ani nepribližuje k osobnosti Františka Mikloška a to aj zo všetkými chybami, ktoré ako človek aj politik má.

Pretože ako trefne poznamenal Jaroslav Daniška, poraziť komunizmus je viac ako poraziť pezinskú skládku. (A to nemyslím ako urážku pani Čaputovej, pred ktorej odvahou sa v tejto veci skláňam.) Pretože predkladať v parlamente zákony na obmedzenie interupcií a byť súčasťou hnutia, ktoré to robí každý rok je viac ako byť za zachovanie statusu quo v tejto oblasti, ku ktorému sa hlási pani Čaputová, okrem adopcii detí pármi rovnakého pohlavia.

To nehovorím preto, že mám niečo proti osobe Zuzany Čaputovej. Vážim si ju za jej aktivizmus, poctivú prácu, ako aj rešpekt k jej protikandidátom. Avšak pohľad strany, ktorej je súčasťou a dokonca ani pohľad jej samej je v hlbokom rozpore s pohľadom na človeka, ktorý zastáva kresťanstvo, osobitne katolícka Cirkev. Nič na tom nemení ani to, že pani Čaputová dnes vyhlásila, že ju podporuje množstvo kresťanov.

Mohol by som ešte napísať niečo o tom, prečo považujem za neprijateľné, aby kresťania volili človeka, ktorého minulosť je spájaná s komunizmom, mafiou, a šikanou na Najvyššom súde, ktorého je predsedom alebo o nominantovi strany, ktorá je spájaná s nespočetným množstvom korupčných káuz, ktorých nitky vedú až k smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Ale o tom, bolo už napísané skutočne dosť na to, aby si každý kresťan so zdravým úsudkom urobil svoj názor.

Na záver už iba parafráza Jána Baránka, zakladateľa agentúry Polis, ktorý pred pár dňami vyhlásil, že má plné zuby voliť menšie zlo, a že bude voliť toho, koho považuje za najlepšieho kandidáta. A to ešte nevedel, že pán Mistrík sa vzdá...

Uvidíme, či sa pre hodnoty dokážu vzdať aj naši kresťanskí politici vrátane Františka Mikloška. Nie kandidatúry, ale svojich osobných sporov a politických bodov v snahe dať Slovensku nádej. Či už áno alebo nie, verím, že my, obyčajní voliči a obyčajní kresťania dokážeme namiesto uvažovania o tom, či je horšie súhlasiť so zabíjaním nenarodených alebo dospelých, vydať svedectvo o hodnotách a Pravde, aj v čase, keď preferencie idú proti nej. A ono sa to oplatí, pretože ako povedal Silvo Krčméry: "Pravda nakoniec vždy vstane z mŕtvych."

 

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo