AD Magušin: Tak ako kresťania, hodíte to Čaputovej?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
AD Magušin: Tak ako kresťania, hodíte to Čaputovej?

Poriadne nestihlo doznieť Mistríkové odstúpenie v prospech Čaputovej a už sa prst otočil smerom na kresťanov. Ako píše Michal Magušin na .týždni, medzi Čaputovou a prezidentským palácom vraj stojí posledná prekážka - kresťanský volič.

Dalo sa to čakať, ale tá priamosť a rýchlosť prekvapila. My máme (slušného) kandidáta a od vás sa očakáva, že ho automaticky podporíte. Lebo Fico, lebo Harabin, lebo slušnosť.. Ak náhodou kandidát nevyhrá, tak vašou vinou.

No nie - nehodíme, zatiaľ nemáme na to veľa dôvodov. Čaputová sa hneď nechala počuť vraj chce byť prezidentkou všetkých - aj kresťanov, aj konzervatívcou. Čo presne to znamená sme sa nedozvedeli, vyhlásenia a príslušnosť k politickej strane svedčia o inom. Najpravdepodobnejšie za tým netreba hľadať nič hlbšieho ako - jednoducho potrebujem vaše hlasy, tak mi ich v mene slušnosti dodajte. Sú to však hlasy ľudí, pre ktorých slušnosť a spravodlivosť znamená napr. aj umožniť každému narodiť sa alebo rešpektovať prirodzený zákon. Ak má niekto iný svetonázor, je to jeho vec, avšak ak sa potom domáha automatickej podpory, či vyhlasuje ako bude prezidentom aj tejto skupiny, bez konkrétnych skutkov, tak je to dosť opovážlivé. Ak ignoruje takmer milión voličov ktorí hlasovali v referende za rodinu, ak vidí desaťtisícové pochody za slušné Slovensko, ale nevidí stotisícové pochody za život tak by jednoducho nemal byť prekvapený že títo voliči majú s jeho voľbou problém.

Na druhej strane treba povedať, že Mistríkovo odstúpenie je hodená rukavica pre Františka Mikloška. Ak doteraz sa zdalo, že veľkým problémom je práve Mistrík, ktorý bol pre časť konzervatívcov tiež prijateľný a mal väčšie šance, dnešným dňom to padá a v ponuke je voľných cca 15 percent voličov. Tým bolo odporučené voliť Čaputovú, avšak to zďaleka neznamená, že všetky tie hlasy u nej skončia. Ak by mali Mikloškovci niekedy zabrať, tak je to teraz. Nestačí opakovať, že máme jednoznačne najlepšieho kandidáta a presviedčať už presvedčených - treba to vedieť aj predať. Bežným ľuďom pre ktorých to vôbec nie je také jednoznačné, pre mladých ktorí v Novembri ani nežili. Ako dôkaz že sa to dá, môže slúžiť práve Čaputová, s ktorou mali hádam pred 2 mesiacmi v prieskumoch podobne - okolo 5 %...

Potom by sa s trochou šťastia, možno aj ten Harabin predbehol, a ak by sme si trochu zasnívali tak by snáď aj k spojeniu síl s Krajniakom mohlo dôjsť, ale to sme už prinajmenšom pre túto chvíľu asi uleteli priďaleko :).

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo