Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. 02. 2019, 20:02

Kresťania nekopme si medzi sebou priekopy nenávisti

Pozerajme sa na rozšírenie ponuky pre kresťanov pozitívne. Hodnotným programom zabojujme o voličov, nevoličov a prvovoličov. Odmietnime osobné útoky ničiace budúcu spoluprácu. KDŽP ponúka program zásadných zmien na tradičných hodnotách pre národ a pre prostých ľudí.
Kresťania nekopme si medzi sebou priekopy nenávisti

Rozbehnuté sú prezidentské voľby, predložené sú kandidátky poslancov do Európskeho parlamentu. Na Postoji, ale aj na Lumene, ako ukazujú niektoré príspevky a relácie, sa rozpútal zápas o kresťanského voliča, ktorý nemá logiku.

Na Slovensku sa ku kresťanstvu hlási 70% obyvateľov a strana, ktorá mala prídavné meno „kresťanská“ nedosiahla v minulých parlamentných voľbách ani 5% a aj teraz sa pohybuje najviac na úrovni 7%-ách. Tvrdenie, že dochádza k štiepenie kresťanských síl by preto bolo opodstatnené iba vtedy, keby doterajšia kresťanská strana dosahovala povedzme 20-30%. Za situácie keď taký stav nie je, vytvorenie dvoch nových kresťanských strán je iba príležitosťou, aby oslovili takých voličov, ktorí tej doterajšej z rôznych dôvodov nie sú ochotní dať svoj hlas.

Ak sledujeme analýzy terajšieho rozmiestnenia kresťanov, tak možno konštatovať, že sú zastúpení medzi voličmi všetkých strán. V iných stranách však hlas ich zástupcov pri praktickom realizovaní politiky zaniká, lebo v týchto stranách dominujú iné názorové koncepcie. Preto za takto vzniknutej situácie môžu títo voliči prejsť do voličskej základne niektorej z novovzniknutých kresťanských strán.

Ďalej je tu množstvo prvovoličov a nevoličov teda tých, ktorí mali pocit, že žiadna z doterajších strán nespĺňa ich predstavy o riešení problémov, ktoré ich trápia a preto nemali doteraz koho voliť. Týchto, každá z novovzniknutých strán, môže svojim programom presvedčiť, že vedia ako Slovensko dostať z ťažkostí.

Čoho sme však svedkami ?

Mnohí tvorcovia príspevkov a diskutujúci namiesto toho, aby sa zaoberali programami strán hlásiacich sa svojim názvom ku kresťanstvu,  osobnými útokmi napádajú a spochybňujú ich predstaviteľov. Iste ak niekto má za sebou roky aktívnej účasti vo verejnom živote, tak mohol urobiť aj nejaké chyby, alebo zlé rozhodnutia. Najsmutnejšie je však, ak si kritici ani neurobia námahu, aby si zistili aká je skutočná pravda. Predstavte si, že po každom krivom obvinení by spor skončil na súde za nactiutŕhanie. K čomu by to viedlo? O čo ide týmto štváčom ? Už z doterajších skúseností v našej politike vidíme, že osobné útoky znemožňujú budúcu spoluprácu. Preto aj dnešná opozícia nie je schopná prevziať vládu, lebo osobnými invektívami svojich predstaviteľov si vykopali medzi sebou hlboké priekopy.

Zamyslime sa nad týmto vývojom a prestaňme s osobnými útokmi. Eliminujme tých, ktorí si nedajú povedať. Poďme pracovať pre Slovensko. Nedovoľme, aby Slovensko natrvalo ovládli liberáli a ľavičiari

Do Kresťanskej demokracie – Život a prosperita (KDŽP) som vstúpil preto, že Slovensko potrebuje kresťanskú národnú stranu s jednoznačnými sociálnymi postojmi a taká tu chýbala. Mame jasný a čitateľný program ochrany národa a kultúru života.  Budeme vystavený útokom tých, ktorým vadí jedno, alebo druhé.

Pozývame všetkých, ktorí sa chcú zasadiť o zásadnú zmenu v spravovaní nášho štátu na základe tradičných hodnôt, presadením národných záujmov a potrieb obyčajných ľudí.

Odporúčame

Blog
Demoralizácia občanov Slovenska – špeciál

Demoralizácia občanov Slovenska – špeciál

Pyramídové hry a ich následky. Nezvládnutý dohľad štátu na nebankovými investičnými spoločnosťami a škody spôsobené vkladateľom. PDSI a zodpovednosť niektorých funkcionárov Matice. Pravda o Národnom poklade. Ako dopadne druhý dôchodkový pilier pri ďalšej finančnej kríze ?

Blog
Mladí, ktorí nikam nepatria

Mladí, ktorí nikam nepatria

Pred nedávnom som na Postoji čítala článok, ako sa dominikáni v Košiciach začali venovať pastorácií slobodných ľudí. Inšpirovalo ma to k spísaniu tohto článku, ktorého ideu som mala už dlho v hlave, a s ktorou som sa chcela podeliť s ostatnými.

Blog
Ako sme odpovedali Aktualitám na Harabina?

Ako sme odpovedali Aktualitám na Harabina?

Náš projekt znovu zaujal. Hlas za rodinu nám slúži na to, aby sme prezentovali myšlienky rodiny a života. O týždeň sa dozviete názory kandidátov na prezidenta na otázky rodiny v súhrne na stránke www.hlaszarodinu.sk. Nejde to však bez obety. Obeta spočíva v tom, že sa na Vás najmä liberálne médiá snažia útočiť. Zomri.online a pod. Snažia sa Vám dať nálepku, či už z kléronacionalizmu alebo inú stranícku nálepku. Osobne ma celkom baví, že napriek viac ako štyridsiatim rokom života, v ktorých som nikdy nevstúpil do žiadnej strany, napriek tomu, že som nikdy nezaložil vlastnú stranu, napriek tomu, že som odmietol pozvánky rôznych strán na poslanca, stačí dokumentačné foto z videorozhovoru s prezidentskými kandidátmi, aby ľudia verili tomu, čomu veriť chcú.

Blog
Nástrahy digitálneho sveta

Nástrahy digitálneho sveta

Hovorí sa, že digitálnemu svetu patrí budúcnosť. Obklopujú nás počítače, mobily, internet, počítačové hry, GPS, sociálne siete, atď. Digitálne médiá menia svet, spoločnosť a ľudské správanie. Priniesli viaceré pozitívne prvky, ale nesmú sa prehliadať ani bagatelizovať negatívne dôsledky, ktorých nie je málo.