Kresťania nekopme si medzi sebou priekopy nenávisti

Kresťania nekopme si medzi sebou priekopy nenávisti

Pozerajme sa na rozšírenie ponuky pre kresťanov pozitívne. Hodnotným programom zabojujme o voličov, nevoličov a prvovoličov. Odmietnime osobné útoky ničiace budúcu spoluprácu. KDŽP ponúka program zásadných zmien na tradičných hodnotách pre národ a pre prostých ľudí.

Rozbehnuté sú prezidentské voľby, predložené sú kandidátky poslancov do Európskeho parlamentu. Na Postoji, ale aj na Lumene, ako ukazujú niektoré príspevky a relácie, sa rozpútal zápas o kresťanského voliča, ktorý nemá logiku.

Na Slovensku sa ku kresťanstvu hlási 70% obyvateľov a strana, ktorá mala prídavné meno „kresťanská“ nedosiahla v minulých parlamentných voľbách ani 5% a aj teraz sa pohybuje najviac na úrovni 7%-ách. Tvrdenie, že dochádza k štiepenie kresťanských síl by preto bolo opodstatnené iba vtedy, keby doterajšia kresťanská strana dosahovala povedzme 20-30%. Za situácie keď taký stav nie je, vytvorenie dvoch nových kresťanských strán je iba príležitosťou, aby oslovili takých voličov, ktorí tej doterajšej z rôznych dôvodov nie sú ochotní dať svoj hlas.

Ak sledujeme analýzy terajšieho rozmiestnenia kresťanov, tak možno konštatovať, že sú zastúpení medzi voličmi všetkých strán. V iných stranách však hlas ich zástupcov pri praktickom realizovaní politiky zaniká, lebo v týchto stranách dominujú iné názorové koncepcie. Preto za takto vzniknutej situácie môžu títo voliči prejsť do voličskej základne niektorej z novovzniknutých kresťanských strán.

Ďalej je tu množstvo prvovoličov a nevoličov teda tých, ktorí mali pocit, že žiadna z doterajších strán nespĺňa ich predstavy o riešení problémov, ktoré ich trápia a preto nemali doteraz koho voliť. Týchto, každá z novovzniknutých strán, môže svojim programom presvedčiť, že vedia ako Slovensko dostať z ťažkostí.

Čoho sme však svedkami ?

Mnohí tvorcovia príspevkov a diskutujúci namiesto toho, aby sa zaoberali programami strán hlásiacich sa svojim názvom ku kresťanstvu,  osobnými útokmi napádajú a spochybňujú ich predstaviteľov. Iste ak niekto má za sebou roky aktívnej účasti vo verejnom živote, tak mohol urobiť aj nejaké chyby, alebo zlé rozhodnutia. Najsmutnejšie je však, ak si kritici ani neurobia námahu, aby si zistili aká je skutočná pravda. Predstavte si, že po každom krivom obvinení by spor skončil na súde za nactiutŕhanie. K čomu by to viedlo? O čo ide týmto štváčom ? Už z doterajších skúseností v našej politike vidíme, že osobné útoky znemožňujú budúcu spoluprácu. Preto aj dnešná opozícia nie je schopná prevziať vládu, lebo osobnými invektívami svojich predstaviteľov si vykopali medzi sebou hlboké priekopy.

Zamyslime sa nad týmto vývojom a prestaňme s osobnými útokmi. Eliminujme tých, ktorí si nedajú povedať. Poďme pracovať pre Slovensko. Nedovoľme, aby Slovensko natrvalo ovládli liberáli a ľavičiari

Do Kresťanskej demokracie – Život a prosperita (KDŽP) som vstúpil preto, že Slovensko potrebuje kresťanskú národnú stranu s jednoznačnými sociálnymi postojmi a taká tu chýbala. Mame jasný a čitateľný program ochrany národa a kultúru života.  Budeme vystavený útokom tých, ktorým vadí jedno, alebo druhé.

Pozývame všetkých, ktorí sa chcú zasadiť o zásadnú zmenu v spravovaní nášho štátu na základe tradičných hodnôt, presadením národných záujmov a potrieb obyčajných ľudí.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo