Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. február 2019

List Kuciakovi

Milý Janko,

Srdečne Ťa zdravím tam, kde sa momentálne vyskytuješ aj s Maťkou, a posielam za priehrštie noviniek z našich končín. Keby si tu mohol s nami byť, určite by si sa veľmi čudoval trme-vrme, čo nastala po Tvojej tragédii (najmä vrme!) – idem Ti o niektorých napísať, veď uvidíš...

Predseda práve tej strany, o ktorej si neraz kriticky písal a odhaľoval všakovaké jej obchodné prepojenia, kauzy a podobné nezbednosti – tak ten sa Ťa zrazu začal veľmi pekne zastávať, ľútostil, že Ti nedoprajú pokojný odpočinok, a desil sa zneužitia Tvojej tragédie cynickými živlami. Kto by to bol doňho povedal – ľaľa, koľko opravdivého ľudského citu sa môže skrývať pod odpudivou škrupinou!

No namiesto toho, aby si sa vedno so svojou nastávajúcou mohol v pokoji odobrať do ríše bezhraničného pokoja, a aby Tvoje dielo, ktoré zneisťovalo mierumilovných občanov našej utešenej krajiny, už nerobilo viac rozbrojov, našli sa hyeny, ktoré z Tvojho mena neváhajú vytrieskavať politický kapitál (aj keď zatiaľ skôr drobné než kapitál...) a hystericky živia témy, v ktorých si sa - iste len z nerozvážneho idealizmu - porýpal. Práve v pánovi predsedovi si prekvapivo našiel jediného skutočného ochrancu Tvojej pamiatky, ktorý im to bez rozpakov, úprimne vyčíta, márne sa dovolávajúc pocitov hanby a záchvevov svedomia u tých beštií.

Zato neprajníci sa okamžite chopili príležitosti zneužiť vlnu emócií z vášho náhleho odchodu na slovenský majdan, ďalší z radu prevratov podľa scenára cudzích finančníkov a tajných služieb – a predstav si, Janko, ani len nie podarený!! Toľké prostriedky, čo za nimi stoja, toľké skúsenosti s úspešnými pučmi inde vo svete, toľkí skúsení agenti a tajné manipulátorské finty aj s pomocou kúpených médií – a oni to spackajú! Práve na Slovensku! No veril by si tomu?! Nestál si im ani za to, aby veci dotiahli do konca, fušeri lajdácki! Ktovie, ako by sa páčilo im, keby niekto zinscenoval revolúciu s logom z ich ksichtu, a ani len vládu by nepoložil!

Jednu z tém, ktorú si tiež stihol obrábať – žatva pôdohospodárskych dotácií, napríklad zneužívajú kriminálnici s politickými ambíciami a traktormi. Žasol by si, koľkých skutočných farmárov nabaláchali, aby uverili očividnému nezmyslu, že veci nefungujú tak, ako je aj pre nich samých najpriaznivejšie! Už len čakám, kedy obetujú niekoho ďalšieho, aby mohli rozvášňovať dav podobne ako v Tvojom prípade. Ako ľahko sa toľkí nechali poštvať proti našej dovtedy najstabilnejšej vláde – slniečkári si mohli ruky podať s lipšicovcami. Odporné! Ešte že ich zápal krotili mnohí nekonformní myslitelia na sieti, trefne upozorňujúc, že sa možno budeme ešte poriadne čudovať, ak náhodou vyjde najavo, že šlo o „vraždu archeologičky a jej snúbenca“ (napr. Pavel Jacz).

Našli sa veru mnohé rozhľadené hlavy, ktoré sa nedali nachytať, a bolo im jasné, že Ťa to použili a odpratali Tvoji vlastní, aby sa pokúsili chopiť moci. Hoci majdan ako taký sa nepodaril, niektorí osvedčení politici a funkcionári na túto destabilizačnú kampaň, žiaľ, naozaj doplatili miestom. Pritom nikdy si sa pri odhaľovaní káuz vo svojich textoch ani slovkom nezmienil, že by mala padnúť vláda (myslím, že si spomínal len slovo vadala) – čiže očividne Ťa zneužili! Ba čo viac, aj teraz, na výročie Tvojej a Martininej smrti znova sa opovažujú namiesto pietnej pripomienky kdesi v kútiku cintorína vyvolávať rozruch a vláčiť Vás po všetkých správach. To ja sa radšej pomodlím za Tvoju dušu, aby Ti bolo odpustené dielo, ktoré zasialo toľko vetra v našej krajine, netušiac, že búrku budú nadšene žať iní.

Inzercia

A ešte k Tvojej obľúbenej téme – predstav si to: kontrov. podn. M. K. je už vo väzbe! Síce nie za Tvoju vraždu, ale aj tak neprestávam žasnúť, ako sa tým osnovateľom prevratu podarilo narafičiť to, aby v tom bol nejako zapletený. Niekedy preukážu priam geniálne schopnosti pri príprave a splietaní nitiek v pozadí a potom sa vo výsledku zrazu zmôžu len na polovičný výsledok. Vari sa Sorosovi minuli peniaze? Zvláštne...

Musím končiť, prepáč, je čas na lieky – z chodby už počujem vŕzganie koliesok vozíka. Pozdrav Maťu!

 

Za občianske združenie Neprekabátení

Oleg Dimitrijevič Otruba

Som zatiaľ stále len nedokonalou kópiou seba samého... ale ešte na sebe popracujem. Profesionálny sizyfos v oblasti pedagogiky, amatérsky otec a manžel. Príležitostne sa venujem hudbe, foteniu a písaniu, lebo príležitosť robí zlodeja. Som aj skalný fanúšik výskytu v prírode. Verím v nemodernú myšlienku, že pravda existuje.

Odporúčame

Blog
Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom

Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom

Som hlboko presvedčený, že politika by mala byť vec verejná, preto som sa rozhodol zverejniť tento hlbší pohľad do zákulisia nášho hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Je to podrobný príbeh "kresťana v politike", ktorému som podal ruku, aby sa do politiky mohol dostať - do národnej ako aj európskej. Je to príbeh síce dlhý, ale nechcel som, aby v ňom zostalo niečo zabudnuté. Napísal som ho vlastne hneď na druhý deň, ako Braňo zverejnil vopred nachystaný rozhovor v Postoji, ktorý nás veľmi zranil. Píšem nás, lebo z rozhovoru a z okolností, ktoré mu tesne predchádzali, boli zhrození aj Braňoví najbližší ľudia z kresťanskej komunity na našom klube. Nakoniec som sa rozhodol s jeho zverejnením počkať a čakal som tri týždne. Na jednej strane som chcel dopriať Braňovi pocit víťazstva, na druhej som mu chcel dať čas na precitnutie z neho. Ak by mi za ten čas napísal aspoň jednu sms "prepáč", nikdy by som nasledovné slová nezverejnil. Tí, ktorí času naviac nemáte, krátke zhrnutie nasledovného (1 odstavec), nájdete na úplnom konci tohto blogu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.