Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. február 2019

Ako napísať 500 slov a nepovedať nič

17.2. napísal Štefan Harabin blog, v ktorom reagoval na predchádzajúci článok Františka Mikloška, ako obranu voči Mikloškovej kritike. Bohužiaľ vo svojom texte neodpovedal na nič z toho, čo sa ho pán Mikloško pýtal.
Ako napísať 500 slov a nepovedať nič

Že vraj slová slúžia na komunikáciu a vyjadrenie toho, čo si myslíme. 17.2. napísal Štefan Harabin blog  v ktorom reagoval na predchádzajúci článok Františka Mikloška. Pán Harabin v ňom predviedol ukážkový spôsob ako sa vyhnúť nepríjemným otázkam a zahrať čitateľovi na kresťanské cítenie. Na legitímne otázky, ktoré mu položil pán Mikloško, bohužiaľ zabudol odpovedať. Pritom, ak sa chce pasovať za kresťanského a národného kandidáta, tak uspokojujúce odpovede na tieto otázky by mal poskytnúť. Inak je jeho hra prázdnejšia ako cesty v Bratislave počas prázdnin. Pán Harabin rád rozpráva o tom, aký je kresťan. Zabúda bohužiaľ na jednu zásadnú vec a to  ako sa píše v Jakubovom liste, že viera bez skutkov je mŕtva. Konkrétne: „Tak aj viera: ak nemá skutky, je sama v sebe mŕtva. Ale niekto povie: "Ty máš vieru a ja mám skutky." Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja ti zo svojich skutkov ukážem vieru.(Jak 2,17-18). Ak sa pozrieme na politické skutky pána Harabina, počas celého jeho (dlhého) pôsobenia v politike, vidíme skutky, s ktorými sa kresťan rozhodne nemôže stotožniť.

Pánovi Harabinovi musel spôsobiť veľké vrásky na čele Mikloškov článok, v ktorom ho demaskuje. Svedčí o tom to, že na začiatku hovorí, že mu mal pán Mikloško poslať otázky, súkromne/osobne/tajne. Prečo niečo utajovať? Ibaže by mal pán Harabin z tých otázok strach. Respektíve nie z otázok, ale z odpovedí, ktoré na ne nevie dať. A rýchle šírenie Mikloškovho článku v počte niekoľko tisíc zdieľaní na sociálnej sieti jemu a jeho marketérom určite pokoj nedodalo. To je len dobre. Pán Harabin by rád posilnil svoje preferencie ďalšími kresťanskými voličmi, nech si je však istý, že s kresťanmi, ktorí majú živú vieru a kritické myslenie, nemôže rátať.

Keďže na otázky “zabudol” odpovedať, tak by som mu ich rád pripomenul:

1. Pán Harabin, kde ste boli, keď v 80. rokoch súdili a zatvárali veriacich kresťanov? Keď ste obhajca kresťanov dnes, tak určite ste boli aj vtedy. Všetci sme zvedaví na vaše svedectvo o boji za náboženskú slobodu. Viete dosvedčiť vaše deklarované kresťanstvo skutkami?

2. Prečo ste sa ako minister spravodlivosti nezasadzovali za sprísnenie potratového zákona? Viete dosvedčiť vaše deklarované prolife postoje skutkami?

3. Na migračnej kríze si budujete kampaň. Tvrdíte že chcete ochrániť Slovensko pred migrantami. Určite nesúhlasite s politikou USA na blízkom východe. A teraz sa pozrime na vaše skutky. V roku 2003 sa hlasovalo o vyslaní našich vojakov do Iraku, pričom vojna  významne prispela k rozvratu blízkeho východu a migračnej kríze. Ako ste hlasovali, keď sa rozhodovalo o vyslaní našich vojakov do Iraku?

Inzercia

4. Rád sa staviate do pozície ochrancu národných záujmov voči diktátu Európskej Únie. Poďme sa pozrieť na vaše skutky. V roku 2007 sa hlasovalo o Lisabonskej zmluve, ktorá čiastočne obmedzuje suverenitu SR. Ako ste hlasovali vy? Viete skutkami dosvedčiť vaše reči o ochrane slovenských záujmov?

5. Táto otázka je len zhrnutie všetkých ostatných. Ako je možné, že je taký veľký rozpor, medzi tým, čo hovoríte a vašimi skutkami? Ako vám máme, ako potenciálnemu prezidentovi veriť, keď to čo hovoríte v súčasnosti, vôbec nekorešponduje s vašou minulosťou?

 

Pán Harabin, kde sú vaše skutky? Alebo skúsim vašim obľúbeným spôsobom, ktorému možno porozumiete lepšie:

Kde sú va-še skut-ky?

Odporúčame

Blog
Fraška s kresťanským prezidentským kandidátom

Fraška s kresťanským prezidentským kandidátom (výber z blogov)

16. marca sa uskutočnia na Slovensku prezidentské voľby. Myslím, že mnoho ľudí (vrátane mňa) vidí ako jeden z problémov slovenskej politickej scény rozdrobenosť kresťanských politikov. Preto sme s nádejou vzhliadali k prezidentským voľbám. Snáď aspoň tam sa budú kresťania vedieť zhodnúť na spoločnom kandidátovi.