Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. február 2019

Arcibiskup Zvolenský vystúpil na modlitbovom stretnutí pred NR SR

Rozumiem, prečo je mediálne ticho v občianskych médiách. Nerozumiem, prečo je to ticho aj na Konzervatívnom denníku. Ak niekde vystúpi bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), malo by byť jeho posolstvo "rozhlasované zo striech".
Arcibiskup Zvolenský vystúpil na modlitbovom stretnutí pred NR SR

Tento text je prevzatý z TK KBS. Ide o príhovor otca arcibiskupa na verejnom modlitbovom stretnutí dňa 7. februára 2019 pre budovou Národnej rady Slovenskej republiky:

 

"Chcel by som vám všetkým poďakovať, že milujete život, že sa vaša láska k ľudskému životu stáva takou hlbokou, že ho milujete, ten ľudský život, od počatia po prirodzenú smrť, že láska k životu je pre vás niečím čo prežívate dennodenne, že sa za to modlíte doma, v kostole a dokonca, že ste ochotní pri stretnutí veriacich modliť sa aj na ulici a ako to bolo spomenuté tu na tomto chodníku," povedal prítomným arcibiskup Zvolenský. 

"Teraz sme sa tu stretli na tomto chodníku, a keďže sme veriaci, pre nás je celkom prirodzené, že sa môžeme modliť. A modlíme sa aj z radosti a z vďačnosti za ľudský život a veľmi si želáme, aby v našom prostredí aj ostatní postúpili v úcte k ľudskému životu, aby aj rozhodnutia, ktoré sa robia, posilňovali úctu k ľudskému životu. V takejto skromnosti, ale aj pevnosti, chceme prosiť o duchovnú silu, aby vzrastala v našej spoločnosti úcta k ľudskému životu od počatia po prirodzenú smrť. Ešte raz vďaka všetkým, že ste prišli," dodal predseda KBS. 

 

Myslím, že spoločenské ľady sa pohli. Konečne...

 

Text a foto: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20190207024

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Prezident Slovenskej republiky

Prezident Slovenskej republiky

Keď nastúpil do prezidentského úradu Ronald Reagan, mal takmer 70 rokov. Keď končil v úrade, mal takmer 78 rokov. V tomto mu môže byť zo slovenských politických osobností len málokto veľmi podobný. Až na jedného. Prečo? Nechám prehovoriť tých, ktorí ho poznajú bezprostredne, nie skrze médiá či klebety. Tých, ktorí s ním prežili kus života, ktorí stáli spolu s ním v jednej línii, keď zvádzali zápasy v boji za práva kresťanov, tiež občianske práva a slobody.