Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. február 2019

KDŽP ponúka KDH dohodu o prezidentskom kandidátovi

KDŽP ponúka KDH dohodu o prezidentskom kandidátovi

Kresťanská demokracia – Život a prosperita vznikla na základe jasne prejavenej vôle ľudí, ktorí odmietajú akceptovať, že kresťanská demokracia dokáže liberálom vopred odkázať, že v hodnotovej agende nebude mať žiadne nároky.

Sme vďační, že pápež František svojím najnovším vyjadrením, že politika ochrany života je základom angažovania sa kresťanov v politike a je prvým a nie posledným krokom pri budovaní spravodlivej spoločnosti, podporil našu víziu strany.

Pred Slovenskom je najbližšia skúška prezidentské voľby. Je reálna hrozba, že do druhého kola sa nemusí dostať ani jeden kandidát na prezidenta, ktorý sa hlási k ochrane života. KDŽP preto bude iniciovať ponuku voči veríme, že hodnotovo nám najbližšej strane – KDH s cieľom, aby sme podporili toho kandidáta na prezidenta, ktorý sa postaví za demokratické hodnoty, ochranu života a bude mať úctu k dedičstvu našich predkov.

Pán Mistrík a Čaputová je to najliberálnejšie, čo medzi kandidátmi existuje. Je neprijateľné pre akúkoľvek stranu opierajúcu sa o kresťanstvo, aby uvažovala nad podporou osobám, ktoré sa na verejnosti chvália, že nepodporia žiadnu politiku zvyšovania ochrany počatého života. Je nemysliteľné, aby kresťanská demokracia rozmýšľala nad podporou takému kandidátovi, ktorý útočí na Katolícku cirkev svojím konceptom Progresívneho veriaceho, ktorý odmietol už aj kardinál Müller, prefekt pre kongregáciu viery. Žiaden nič nehovoriaci papierik o status quo s takýmito kandidátmi nepomôže. Slovensko nepotrebuje pasívne, ale po 28 rokoch aktívneho politika aj v agende ochrany života. 

KDŽP preto odporúča voliť len tých kandidátov, ktorí sa dokázali verejne prihlásiť aj k tejto agende. Rovnica neznie tak, že kto je za život je za kradnutie. Rovnica znie tak, že kto je za život je aj proti kradnutiu. Veríme, že s priateľmi z KDH nájdeme v dohľadnej budúcnosti spoločný prienik na jednom kandidátovi a dokážeme takto zabrániť poníženiu kresťanskej demokracie na Slovensku. Jednota sa totiž nebuduje, že o nej budeme písať, ale jednota vzniká konkrétnymi dohodami na hodnotových otázkach. Ako prvou možnosťou je podporiť národného, demokratického prezidenta, odhodlaného ochraňovať život a prosperitu Slovenska. Pretože len tam, kde je život, môže byť prosperita. 

Inzercia

Odporúčame