Omšový milodar – vzácny dar pre misie

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Omšový milodar – vzácny dar pre misie

Ak chcete zmysluplne pomôcť kňazom v misiách, môžete nechať odslúžiť svätú omšu na svoj úmysel v misijných krajinách. Intencia je milodar pre kňaza, ktorý slávi svätú omšu na úmysel darcu.

Väčšina kňazov v misijných krajinách nemá plat, žije z príspevkov veriacich, ktorí sú sami chudobní. Kňazi nie sú len duchovnými pastiermi, často pomáhajú v sociálnej oblasti ako zdravotníci či pri bežných problémoch ľudí.
Aj preto im môžeme veľmi pomôcť milodarom na odslúženie svätej omše. Je to požehnanie pre mnohých kňazov v Afrike a my si zároveň môžeme uvedomiť univerzálnosť Cirkvi, keď títo kňazi predkladajú na oltár vaše úmysly.
Úmysel svätej omše môže byť: za zosnulých, za zdravie a Božiu pomoc, poďakovanie za manželstvo, za deti a vnúčatá, pri životnom jubileu, pri skúške.
Pápežské misijné diela na Slovensku prijímajú milodary na odslúženie svätých omší.
Vaše milodary na sväté omše pomôžu v šírení radostnej zvesti aj v tých najvzdialenejších kútoch sveta.
Prostredníctvom úmyslov na slávenie svätých omší spojíte pomoc, ktorú osobne potrebujete, s pomocou, ktorú poskytnete kňazom v misiách.
Misionári odslúžia svätú omšu na váš úmysel, ktorý si vzbudíte v mysli. Boh o ňom určite vie, takže ho nemusíte písať. Ak ho však chcete napísať, môžete ho poslať na e-mailovú adresu: info@misijnediela.sk. Bližšie informácie: www.misijnediela.sk 
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo