Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. január 2019

Zdá sa vám František Mikloško zvláštny kandidát?

Som súčasťou novovznikajúcej strany Kresťanská demokracia - Život a Prosperita. Zjednotili sme sa na hodnotových zásadách a preto mi nikto nevnucuje ani nebráni voliť konkrétneho prezidentského kandidáta zo zoznamu tých, ktorí spĺňajú moje hodnotové kritéria. Kritéria kresťana. Ja budem v prvom kole prezidentských volieb voliť Františka Mikloška.
Zdá sa vám František Mikloško zvláštny kandidát?

Skúste si v mysli namodelovať situáciu, že František Mikloško ako prezident bude prijímať delegáciu prezidentov troch svetových mocností (dosaďte si podľa vlastného výberu). Máte? Ako to vyzerá? U mňa fajn. Vidím prijatie na dôstojnej úrovni. Náš prezident reprezentuje dôstojne, komunikuje konzistentne. Vie, ako sa správať podľa protokolu.

Lebo on už to zažil.

On už týmto na najvyšších štátnych pozíciách prešiel a zvládol to. Myslím, že on nebude mať trému, pretože to zvláda.

A predstavte si ho, ako pomáha občanom po kalamite. Aj to je OK. Pretože to zvláda.

Predstavte si, že je na Novoročnej sv. omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave – normálka.

A predstavte si ho v diskusnom klube u Štefana Hríba, alebo v Nu Spirite – môže byť.

Predstavte si delegácie, návštevy, alebo bežný deň prezidenta a zistíte – že toto všetko František Mikloško zvláda.

Lebo už v podobných situáciach bol, a obstál. Lebo už pozície mal – a zvládol.

Jeho politickú dráhu som mohol sledovať roky, priam desaťročia. Čo je výborný prieskum osobnosti. Pamätám si november ´89. Pamätám si aj vznik Slovenskej republiky. Aj hlasovanie o ústave. Pamätám si boj s mečiarizmom. Registroval som časy slovenského tigra aj úlohu Františka Mikloška ako poslanca NR SR. Jeho odchod z KDH, aj jeho snahy o pozíciu prezidenta SR.

V roku 2004 skončil ako kandidát na prezidenta na šiestom mieste.

V roku 2008 skončil ako kandidát na prezidenta na treťom mieste.

Inzercia

Pozrel som sa viac na jeho roky v politike a vidím osobnosť, ktorú spokojne môžem nazvať širokospektrálna a konzistentná – taká, ktorá je schopná byť prezidentom všetkých Slovákov.

František Mikloško pochádza z konzervatívneho prostredia. Dlhé roky bol v KDH. To by ho mohlo čiastočne „posunúť“ od voličov, ktorí sú liberálnejšieho ducha. Ale pozor! Ten jeho život ukazuje, že nie je taká „konzerva“ ako by sa očakávalo.

Oženil sa ako 60-siat ročný. A vzal si manželku, ktorá je o 20 rokov mladšia. To už je predsa len znak „voľnejšej“ mysle, ktorá nemá „zaškatuľkovaný“ chod dejín bytia J. Človek musí mať v sebe aj dávku sangvinika, aby si povedal, že život nie je ohraničovaný vekom, ale mysľou a smrťou.

V čase, keď bola kauza Bezák, František Mikloško bojoval za prešetrenie tejto „kauzy“. Aj napriek tomu, že je členom Katolíckej Cirkvi. A nie všetky jeho vyjadrenia boli „so servítkou“ na ústach. Vyslúžil si nevôľu u časti veriacich. Ale bol presvedčený o svojom názore a išiel za ním.

Mnohí vyčítajú vek. Myslím, že vek môže byť práve v prípade prezidentského kandidáta zárukou vyprofilovaného politika, ktorý vie byť prezidentom všetkých Slovákov. V 2014-tom sme mali kandidáta, ktorý bol mladý vekom – ale k záveru neustal tlak politiky.

Františka Mikloška podporujú osobnosti verejného života a politici:(pozri tu)

Mikloško je naozaj zvláštny kandidát. (pozri tu)

Ale tak príjemne zvláštny. Je proste možným budúcim prezidentom, ktorého si viete predstaviť. A viete ho aj voliť!

Preto budem v prvom kole voliť Františka Mikloška!

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Odporúčame

Blog
Anka Kolesárová v. dúhový Pride

Anka Kolesárová v. dúhový Pride

1.9. obohatí Slovenská Katolícka Cirkev tú všeobecnú o blahoslavenú Anku Kolesárovú. Je to veľký dar v čase krízy v oblasti úpadku mravov a sexuality vo všetkých sférach života.

Blog
Nová konzervatívna strana?!

Nová konzervatívna strana?!

V utorok 22. Januára 2019 uverejnil Postoj článok s názvom „Vzniká nová konzervatívna strana.“ Po prečítaní článku som sa úprimne potešil. Zostava Záborská, Škripek a Vašečka rozhodne reprezentuje hodnoty, ktoré zdieľam – a to bez morálnych kompromisov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.