Zdá sa vám František Mikloško zvláštny kandidát?

Zdá sa vám František Mikloško zvláštny kandidát?

Som súčasťou novovznikajúcej strany Kresťanská demokracia - Život a Prosperita. Zjednotili sme sa na hodnotových zásadách a preto mi nikto nevnucuje ani nebráni voliť konkrétneho prezidentského kandidáta zo zoznamu tých, ktorí spĺňajú moje hodnotové kritéria. Kritéria kresťana. Ja budem v prvom kole prezidentských volieb voliť Františka Mikloška.

Skúste si v mysli namodelovať situáciu, že František Mikloško ako prezident bude prijímať delegáciu prezidentov troch svetových mocností (dosaďte si podľa vlastného výberu). Máte? Ako to vyzerá? U mňa fajn. Vidím prijatie na dôstojnej úrovni. Náš prezident reprezentuje dôstojne, komunikuje konzistentne. Vie, ako sa správať podľa protokolu.

Lebo on už to zažil.

On už týmto na najvyšších štátnych pozíciách prešiel a zvládol to. Myslím, že on nebude mať trému, pretože to zvláda.

A predstavte si ho, ako pomáha občanom po kalamite. Aj to je OK. Pretože to zvláda.

Predstavte si, že je na Novoročnej sv. omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave – normálka.

A predstavte si ho v diskusnom klube u Štefana Hríba, alebo v Nu Spirite – môže byť.

Predstavte si delegácie, návštevy, alebo bežný deň prezidenta a zistíte – že toto všetko František Mikloško zvláda.

Lebo už v podobných situáciach bol, a obstál. Lebo už pozície mal – a zvládol.

Jeho politickú dráhu som mohol sledovať roky, priam desaťročia. Čo je výborný prieskum osobnosti. Pamätám si november ´89. Pamätám si aj vznik Slovenskej republiky. Aj hlasovanie o ústave. Pamätám si boj s mečiarizmom. Registroval som časy slovenského tigra aj úlohu Františka Mikloška ako poslanca NR SR. Jeho odchod z KDH, aj jeho snahy o pozíciu prezidenta SR.

V roku 2004 skončil ako kandidát na prezidenta na šiestom mieste.

V roku 2008 skončil ako kandidát na prezidenta na treťom mieste.

Pozrel som sa viac na jeho roky v politike a vidím osobnosť, ktorú spokojne môžem nazvať širokospektrálna a konzistentná – taká, ktorá je schopná byť prezidentom všetkých Slovákov.

František Mikloško pochádza z konzervatívneho prostredia. Dlhé roky bol v KDH. To by ho mohlo čiastočne „posunúť“ od voličov, ktorí sú liberálnejšieho ducha. Ale pozor! Ten jeho život ukazuje, že nie je taká „konzerva“ ako by sa očakávalo.

Oženil sa ako 60-siat ročný. A vzal si manželku, ktorá je o 20 rokov mladšia. To už je predsa len znak „voľnejšej“ mysle, ktorá nemá „zaškatuľkovaný“ chod dejín bytia J. Človek musí mať v sebe aj dávku sangvinika, aby si povedal, že život nie je ohraničovaný vekom, ale mysľou a smrťou.

V čase, keď bola kauza Bezák, František Mikloško bojoval za prešetrenie tejto „kauzy“. Aj napriek tomu, že je členom Katolíckej Cirkvi. A nie všetky jeho vyjadrenia boli „so servítkou“ na ústach. Vyslúžil si nevôľu u časti veriacich. Ale bol presvedčený o svojom názore a išiel za ním.

Mnohí vyčítajú vek. Myslím, že vek môže byť práve v prípade prezidentského kandidáta zárukou vyprofilovaného politika, ktorý vie byť prezidentom všetkých Slovákov. V 2014-tom sme mali kandidáta, ktorý bol mladý vekom – ale k záveru neustal tlak politiky.

Františka Mikloška podporujú osobnosti verejného života a politici:(pozri tu)

Mikloško je naozaj zvláštny kandidát. (pozri tu)

Ale tak príjemne zvláštny. Je proste možným budúcim prezidentom, ktorého si viete predstaviť. A viete ho aj voliť!

Preto budem v prvom kole voliť Františka Mikloška!

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo