Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. január 2019

Som členom KDH, ale.

Slovensko novú stranu vytvorenú z neúspešných politikov KDH a časti „starej gardy“ nepotrebuje-názor predsedu KDH v blogu Postoj.

Tam tiež prirovnáva neporovnateľné, kresťanov a prípadnú novú kresťanskú stranu s Harabinom a fašistami, ktorí sa aj vďaka krízy v politike kresťanov a KDH  dostali do parlamentu, kde KDH chýba. Treba tu tiež uviesť, že Hlina sa stal predsedom KDH zo zúfalstva a neschopnosti členov KDH, lebo vraj v svojich radoch lepšieho nemali. Tak zvolili skrachovaného príšelca z inej strany, ktorý keď nevedel uspieť ani bitkou v parlamente tak staval múry a premalovával tanky. Inymi slovami povedané, zvolili si nie najlepšieho ale mediálne známeho skrachovanca parlamentu a extrémistu za každú cenu.

KDH je vraj teraz konsolidované, píše pán predseda v uvedenom blogu, hoci sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti, vďaka zvyšku starších členov sa ešte nevolá konzervatívna strana KDH ale Hlinovi toto slovo nedá spávať a používa ho aj keď neuspel s premenovaním KDH na sneme, čo je najvyšší orgán KDH. Okrem prijatia 3x a dosť na rade, čo je v situácii KDH a  pri kvalite KDH alarmujúce, škodlivé, o čom svedčí nielen odchod Anky Záborskej, ale aj neschopnosť postaviť vlastného kandidáta na prezidenta a kvalitných kandidátov do europarlamentu. Prečo nekandiduje pán Hlina, veď európsky lídri zvyknú kandidovať. Moja odpoveď je, lebo pán Hlina nemá šancu a tiež nemajú šancu ním a radou navrhnutí členovia KDH. Je veľmi problematické či sa vôbec stanú parlamentonou stranou v nasledujúcich voľbách a či nezaniknú.

Vyjadreniami predsedu KDH preniká na mňa dojem, že uznáva len seba a svoj názor a ten si potvrdzuje uzneseniami predsedníctva a rady KDH, na snem KDH chvalabohu ešte nemá. Diskusia, tak potrebná so všetkými, je bohužial len deklarovaná, v KDH absolútne chýba. Neobjavujú sa v nej otázky, ktoré ku kresťanskej strane životne patria. Môže ísť politická strana patriaca do Ľudovej europskej strany do volieb s extrémistami alebo liberálmi, alebo socialistami? Na tom padol Ivan Šimko v KDH s Dzurindom, Vlado Palko s Ferom Mikloškom a spol. keď nesúhlasili s vládou s Ficom a tiež Daniel Lipšic, ktorý si tiež založil novú stranu po odchode z KDH. Teda nič nové by sa neudialo, keby vznikla ďalšie strana. Kde ste boli vtedy pána predseda Hlina, v OĽANO, alebo ešte so Sulikom pred vznikom OĽANO? Vaše presadzovanie názvu konzervatívci má tieto vaše minulé nekresťanské pobyty aj v liberálnej strane pána Sulika, len aby ste sa stali členom parlamentu? Ale to s diskusiou o témach kresťanskej strany nemá nič. Kedy si vypočujeme Váš názor podložený faktami spolupracovníkov o antikoncepcii a tabletke po, čo je vlastne skoro vždy tiež potrat, o potratoch  o možno už desiatich centrách asistovanej reprodukcie na Slovensku, čo je zabíjanie živých bytostí a ich zmrazenie?  Aj Anka Záborská aj Miro Mikolášik a ja s manželkou a ďalší sme vždy vedeli, že na tom stráca KDH voličov, lebo sme o tom hovorili na verejnosti aj v médiách a vždy sme napriek tomu  vyjadrili svoj odmietavý názor a ani nás nenapadlo premenovať KDH na konzervatívne aby sme pritiahli liberálnejšie skupiny veriach.

A teraz niečo o starej garde v KDH a prijatí nezmyslu 3x a dosť. Je to o vážení si múdrych a zodpovedných ľudí. Vyhlásiť, že KDH potrebuje mladších alebo mladých politikov je dobré len vtedy, keď ten čo to vyhlasuje tých mladších a mladých má. Úprimne, KDH ich nemá a ani ich nevychováva. Dzurinda, Lipšic, Figel a ďalší boli študovať v zahraničí. Sú potrebné jazyky a dokonalá komunikáciach v nich. Všetky svetové parlamenty a nakoniec aj europarlament a prezidenti majú nejakú zásadu 3x a dosť? KDH je v tomto smiešne. A ja Vám, pán predseda, aj poviem môj  názor, prečo ste to navrhli a presadili na rade. Lebo viete veľmi dobre, že Vy a vaša partia by ste sa v KDH nepresadili svojou kvalitou. Preto bolo potrebné starších a starých odstaviť. Viete ako sa chovalo KDH za vašich predchodcov k starším a starým? Anton Neuwirth bol čestným predsedom KDH a veľvyslancom Vatikánu, Jozef Mikloško veľvyslancom Vatikanu a mohol by som hovoriť o mnohých iných. Vaše 3x a dosť odstavilo všetkých rozumných a dobrých politikov KDH pre Vašu malosť a neschopnosť byť lepší ako oni. A čo robíte vy vo svojom blogu - nazývate ich osobnými prospechármi a podobnými škandalóznymi slovami. Spamátajte sa pán predseda a nechajte kresťanské strany tým, ktorá na to majú. Bohužial Vy na to nemáte. To je môj názor. 

 

 

 

 

Inzercia

Chirurg, dôchodca, lektor Billingsovej ovulačnej metody a TeenSTAR programu výchovy k ľudskej láske, poslanec NRSR za KDH v rokoch 1992-1998.

Odporúčame

Blog
Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Zakladateľka Teen STAR programu z USA prišla na Slovensko, aby si prevzala cenu Antona Neuwirtha a vyškolila nových 40 učiteľov TeenSTAR. Prijal ju arcibiskup Zvolenský, vladyka Rusnák, v Badíne sa stretla s biskupom Chovancom a generálnym vikárom Koppalom a v Rajeckých Tepliciach s biskupom Galisom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.